هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 2 ارديبهشت 1398
ساعت 07:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 خرداد 1397 ساعت 14:17 2018-6-19 14:17:06
شناسه خبر : 288521
سردسته باند زمین‌خواری در شهرستان پردیس که پیشتر در دادگاه بدوی جمعاً به ۵۱ سال حبس محکوم شده بود، با قرار وثیقه آزاد شد.
سردسته باند زمین‌خواری در شهرستان پردیس که پیشتر در دادگاه بدوی جمعاً به ۵۱ سال حبس محکوم شده بود، با قرار وثیقه آزاد شد.
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، فروش مال‌غیر، استفاده از اوراق مجعول، تصرف عدوانی، تهدید، اعمال نفوذ با سوءاستفاده از روابط خصوصی با مأموران دولتی و جعل و اخلال در نظم و آسایش عمومی را از جمله عناوین اتهامی متهم اصلی این پرونده زمین‌خواری بود که متهم موصوف پس از برگزاری جلسات محاکمه در شعبه 1051 محاکم کیفری دو تهران، ضمن محکومیت به رفع تصرف از اراضی، با توجه به تعدد شکات و عناوین مجرمانه به تحمل 51 سال حبس و جزای نقدی معادل 11 میلیارد و 370 میلیون ریال در حق دولت و معادل همین مبلغ در حق شکات محکوم شد.
 
پرونده مزبور با اعتراض متهم به حکم صادره، به شعبه 31 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارجاع شد که دادگاه تجدیدنظر در اقدامی عجیب و با اخذ وثیقه دو میلیارد و 400 میلیون تومانی از زندان آزاد شده است.
 
جالب اینکه وثایق اخذ شده از این متهم، اسناد تعدادی املاک در یکی از شهرستان‌های استان لرستان و یک واحد آپارتمان در منطقه پردیس تهران است.
 
دوم دی امسال، جلسه محاکمه این متهم در شعبه 31 دادگاه تجدید نظر برگزار شده اما هنوز منتهی به صدور رأی نشده است.