هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 18:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 29 خرداد 1397 ساعت 13:12
سه شنبه 29 خرداد 1397 11:11 ساعت
2018-6-19 13:12:46
شناسه خبر : 288519
 اطلاعاتی که گونن سگو به آنها دسترسی داشت، به عنوان مثال، اگر ایران برنامه ریزی برای حملات سایبری به زیرساخت های اسرائیل داشته باشد، ارزشمند خواهد بود. اما بیشتر از اطلاعات واقعی که ایران از سگو می تواند به دست آورد، تنها این واقعیت است که دشمن دیرهنگام اسرائیل [ ایران]  می تواند ادعا کند یک وزیر سابق کابینه اسرائیل را استخدام کند و به طور پیوسته برای خدمات مخفی جمهوری اسلامی پیروی داشته باشد.
اطلاعاتی که گونن سگو به آنها دسترسی داشت، به عنوان مثال، اگر ایران برنامه ریزی برای حملات سایبری به زیرساخت های اسرائیل داشته باشد، ارزشمند خواهد بود. اما بیشتر از اطلاعات واقعی که ایران از سگو می تواند به دست آورد، تنها این واقعیت است که دشمن دیرهنگام اسرائیل [ ایران] می تواند ادعا کند یک وزیر سابق کابینه اسرائیل را استخدام کند و به طور پیوسته برای خدمات مخفی جمهوری اسلامی پیروی داشته باشد.
گروه بین الملل-رجانیوز:  اعلام خبر بازداشت "گونن سگو" وزیر پیشین اسرائیلی به اتهام جاسوسی برای ایران توسط سازمان امنیتی "شین بت" ( Shin Bet) موجی از بهت و حیرت را در سرزمین های اشغالی و محافل صهیونیستی به وجود آورده است. رسانه های صهیونیستی سگو را سیاستمداری خائن که به جرم قاچاق مواد مخدر زمانی را در زندان گذرانده است نامیده اند اما انکار نکرده اند که او دارای اطلاعات ارزشمندی بوده است.
 
به گزارش رجانیوز، منابع اسراییلی که خبر از دستگیری وی حین ورود به سرزمین های اشغالی از کشور گینه استوایی داده اند، با شگفتی به پوشش خبری این رویداد پرداخته اند و در تحلیل های خود به ضربه غافلگیرکننده ایران به اسراییل اعتراف می کنند.
 
پایگاه خبری تایمز آو اسرائیل در این زمینه طی گزارشی تحلیلی نوشت:  سالها، افسران ارتش اسرائیل، مأموران موساد، دانشمندان برجسته و حتی یک عضو پیشین کنست، مشکوک یا محکوم به ارائه اطلاعات به ایران بوده اند که بعضی از آنها احتمالا به امنیت ملی اسرائیل آسیب می رساند اما هرگز پیش از این یک مقام رسمی اسرائیلی در این سطح بالا متهم به کار کردن برای دشمن نشده است.
 
این رسانه صهیونیستی در ادامه  به قلم یهودا آری گروس تحلیلگر این  پایگاه می نویسد:  بسیاری از جنبه های این پرونده  هنوز باقی مانده اند، مخصوصا انواع خاصی از اطلاعات که سگو  به  ایرانی ها  ارائه داده است. شین بت گفته است: "ما نمی توانیم جزئیات مربوط به اطلاعات مورد نظر را ارائه دهیم، نقش  سگو به عنوان وزیر انرژی و زیرساخت از اوایل سال 1995 تا اواسط سال 1996 به او دانش عمیق در مورد شبکه انرژی اسرائیل و دیگر پروژه های ملی، از جمله پالایشگاه های نفتی  زیر نظر دفتر نخست وزیری بخشیده است.
 
گونن سگو وزیر پیشین انرژی رژیم صهیونیستی و اسحاق رابین نخست وزیر سابق این رژیم
 
تایمز آو اسرائیل می افزاید: اطلاعاتی که گونن سگو به آنها دسترسی داشت، به عنوان مثال، اگر ایران برنامه ریزی برای حملات سایبری به زیرساخت های اسرائیل داشته باشد، ارزشمند خواهد بود. اما بیشتر از اطلاعاتی که ایران از سگو می تواند به دست آورد، تنها این واقعیت است که دشمن دیرهنگام اسرائیل [ ایران]  می تواند ادعا کند یک وزیر سابق کابینه اسرائیل را استخدام کرده که به طور پیوسته برای خدمات مخفی جمهوری اسلامی پیروی داشته باشد.
 
در همین زمینه پایگاه دبکا فایل وابسته به نهادهای امنیتی صهیونیستی هم با اشاره به دستگیری گونن سگو نوشت : وزیر سابق و 62  ساله که در 15 سال گذشته به نیجریه نقل مکان کرده بود ماه گذشته توسط سرویس امنیتی شین بت، به اتهام جاسوسی و کمک به دشمن در زمان جنگ دستگیر شد. سگو، خلبان سابق نیروی هوایی اسرائیل و فارغ التحصیل مدرسه پرواز، متهم به خدمت برای سازمانهای اطلاعاتی ایران شده است.
 
پلیس اسرائیل و شین بیت در روز دوشنبه 18 ژوئن اعلام کردند که او در ماه می هنگام ورود به اسرائیل از کشور گینه استوایی دستگیر شد، که به دلیل سابقه اتهامی اش از ورود وی به اسرائیل جلوگیری شد. البته رسانه های دیگر صهیونیستی گفته اند او در گینه استوایی دستگیر و به اسرائیل بازگردانده شده است.
 
گونن سگو در یک گفتگوی تلویزیونی هنگام اقامت در نیجریه 
 
دبکل فایل ادعا کرده است:  بازجویی و سوال پلیس نشان داده است که اولین ارتباط گونن سگو با مقامات سفارت ایران در سال 2013 در نیجریه صورت گرفته است. او سپس به طور مخفیانه برای اولین مصاحبه خود با ماموران امنیتی  ایران به ایران سفر کرد.
 
این پایگاه صهیونیستی با اشاره به بیانیه شین بت که اعلام کرده سگو با سرکرده‌های ایرانی خود در هتل‌ها و خانه‌های امن در اطراف جهان ملاقات می‌کرده و از دستگاه ویژه‌ی رمزگزاری شده‌ای برای ارسال مخفیانه‌ی پیام‌استفاده می‌کرده است، نوشت: بازجویان او کشف کردند که اطلاعات محرمانه ای که وی به  ایران منتقل می کند، مربوط به شبکه انرژی، سایت های امنیتی اسرائیل و آدرس ها و دفاتر در سازمان های سیاسی و امنیتی کلیدی است.
 
دبکا فایل افزوده است: ادعا شده که سگو  همچنان با اسرائیلی ها در زمینه های مختلف امنیتی و روابط خارجی برای کسب اطلاعات و انتقال آنها به ایران همکاری می کرده است.وی متهم است که در شاخه‌های امنیتی، دفاعی، و دیپلماتیک اسرائیل با چهره‌هایی تماس می‌گرفته تا از آنها اطلاعات استخراج کند و به ایران بفرستد. 
 
گونن سگو در نمایی مقابل کنست، پارلمان رژیم صهیونیستی سال 1993
 
این پایگاه وابسته به نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی در پایان نوشته است: گونن سگو، عضو سابق حزب Tzomet  به عنوان وزیر انرژی، بالاترین مقام اسراییلی است که به جاسوسی برای ایران متهم شده است. با اینحال دادگاه رژیم صهیونیستی طی دستورالعملی  خواسته است بقیه جزئیات پرونده این وزیر سابق اسرائیلی محرمانه باقی بماند و بر این اساس حکم دادگاه تا روز دوشنبه محرمانه باقی ماند و بعضی از جزئیات پرونده همچنان مهر سری خورده‌اند. در عین حال وکلای سگو در بیانیه‌ای به مطبوعات گفته‌اند که برگه‌ی کامل محکومیت‌ها «تصویری متفاوت» از متنی که برای انتشار توسط شین بت تنظیم شده است، به دست می‌دهد. آنها در دفاع از موکل خود گفتند که دیدار او با مقامات ایرانی به عنوان راهی برای کمک به کشور خود است.

 کلیدواژه ها »