هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 22 خرداد 1397 ساعت 11:19 2018-6-12 11:19:18
شناسه خبر : 288315
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در حالی اعلام می‌شد که قرارداد جدید با پژو محرمانه است که این خودروسازی بدون اجازه از آمریکا توافقی را انجام نمی‌دهد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در حالی اعلام می‌شد که قرارداد جدید با پژو محرمانه است که این خودروسازی بدون اجازه از آمریکا توافقی را انجام نمی‌دهد.

نادر قاضی‌پور در خصوص خروج پژو از قرارداد خود با خودروسازان داخلی، اظهار داشت: دولت آقای روحانی و دولت آقای احمدی‌نژاد طرح جامع خودروسازی ندارند تا مشخص باشد آینده این صنعت در کشور ما چگونه است.

 

هدف پژو تصاحب بازار ناب ایران بود

به گزارش رجانیوز به نقل از خانه ملت، ضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حالی پژو بعد از برجام مجددا وارد همکاری با ایران شد که بازار اروپایی را از دست داده و آمده بود تا بازار ناب ایران را تصاحب کند، گفت: زمانی‌که پژو وارد ایران شد اعلام کردیم که این شرکت خودروسازی اروپایی باید به دلیل اقدامات گذشته خود عذرخواهی و زیان آن را نیز پرداخت کند.

 

پژو بدون اجازه آمریکا توافقی را انجام نمی‌دهد

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای با اشاره به اینکه در حالی اعلام می‌شد که قرارداد جدید با پژو محرمانه است که این خودروسازی بدون اجازه از آمریکا توافقی را انجام نمی‌دهد، ادامه داد: به امید قرارداد جدید با این شرکت چند سال پروژه‌های خودروسازی تعطیل شد؛ اما به محض اعلام خروج آمریکا از برجام قرداد خود را فسخ کردند و لطمات زیادی بر خودروسازی‌ها وارد گردید.

 

وزارت صنعت بدون تحقیق احتکار خودروسازان را رد کرد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خودروهای تولید شده در خودروسازی‌ها تاکنون با دلار 3 هزار و 200 تومانی بوده، عنوان کرد: سایپا 30 هزار و ایران‌خودرو 60 هزار خودرو را احتکار کردن تا شاهد افزایش قیمت 5 تا 10 میلیون تومانی محصولات باشیم؛ اما وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که احتکاری در کار نبوده و بدون پشتوانه تحقیقاتی از خودروسازان حمایت کرد.

هدف مشارکت با تولیدکنندگان خارجی‌ حذف داخلی‌ها نباشد

وی با بیان اینکه این انتظار وجود داشت تا آقای شریعتمداری خودروسازان را موظف به استفاده از ظرفیت‌ها و دانش داخلی می‌کرد نه اینکه هدف مشارکت با خارجی‌ها و حذف داخلی‌ها باشد، تصریح کرد: در حال حاضر شاهد هستیم که خارجی‌ها رفتند و دست خودروسازان داخلی خالی ماند و ضرر و زیان این چندسال را نیز باید ملت پرداخت کنند.x