هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 23 مرداد 1397
ساعت 22:33
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 18 خرداد 1397 ساعت 20:26 2018-6-8 20:26:00
شناسه خبر : 288215
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با اشاره به قطعنامه های 242 و 338 که در آنها اشاره کوچکی به جنایات صهیونیست ها شده، آنها را  بی نتیجه خواند و تاکید کرد: اگر به نقشه سرزمین های اشغالی نگاه کنید می بینید بخشهایی از آن در سال 1948 و بخش های دیگری در سال 1967 به اشغال صهیونیست ها در آمده و جالب اینجاست که همزمان رژیم صهیونیستی نمادی از یک نظام «لیبرال دموکراسی» در جهان نیز نامیده می شود!
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با اشاره به قطعنامه های 242 و 338 که در آنها اشاره کوچکی به جنایات صهیونیست ها شده، آنها را بی نتیجه خواند و تاکید کرد: اگر به نقشه سرزمین های اشغالی نگاه کنید می بینید بخشهایی از آن در سال 1948 و بخش های دیگری در سال 1967 به اشغال صهیونیست ها در آمده و جالب اینجاست که همزمان رژیم صهیونیستی نمادی از یک نظام «لیبرال دموکراسی» در جهان نیز نامیده می شود!
گروه سیاسی-رجانیوز: سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در راهپیمایی روز قدس مردم شیراز حاضر شد و گفت: كساني كه می گویند باید در سياست خارجي واقع بين باشيم، حرف درستي بیان می کنند و اگر بخواهيم در جهان امروز از حقوق، منافع، ارزش ها و آرمان هاي خودمان دفاع كنيم حتما بايد واقعيت هاي امروز جهان را به خوبي بشناسيم.
 
به گزارش رجانیوز جلیلی افزود: 73 سال است كه در قالب برخي از سازمان هاي بين المللي و برخي از كنوانسيون ها، مناسباتي ناعادلانه در جهان شكل گرفته است، مثلا براي چند قدرت معدود برخی امتيازات خاص را قائل شده اند، یا مثلا چند قدرت خاص دارای حق وتو هستند و یا اگر ملت هاي دیگر در مسير پيشرفت بخواهند حرکت کنند به صراحت بيان مي كنند كه این پيشرفت تا وقتي مجاز است كه به منافع چند کشور خاص لطمه وارد نشود.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: وقتی از تعبیر «برد-برد» استفاده می شود، یعنی برد ملت ها تا جايي ميتواند ادامه داشته باشد که آن قدرتهای استکباری مشخص کنند و به برد آنها لطمه نزند. اين مناسباتي است كه امروز در سال 2018 در جهان به اصطلاح متمدن حاكم است!
 
جلیلی خاطرنشان کرد: این مناسبات تا جایی بر جهان امروز حاکم است که حتي اگر دو كشور مستقل در دنيا بخواهند با هم رابطه بانكي داشته باشند آنها بيان مي كنند كه اين تراكنش اگر به ما لطمه بزند مجاز نیست و آن دو کشور مشمول تحریم خواهند شد! تحريم‌هاي ثانويه آمريكا بر اساس همین منطق ظالمانه بنا شده است.
 
مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به واقعیات موجود در جهان امروز گفت: كساني كه صحبت از واقع بيني در سياست خارجي مي كنند باید اين واقعيت ها را ببينند. حتی در سند راهبرد امنيت ملي آمريكا به صراحت بيان شده که این کشور بايد در 100 سال آينده هم رهبري جهان را در اختیار داشته باشد و فاصله معني دار آمريكا با ساير كشورها حفظ شود!
 
جلیلی ادامه داد: اتفاقا رژيم صهيونيستي نیز مولود نحس همین مناسبات ظالمانه است و 70 سال پيش در بستر چنین شرایطی این موجود نامشروع ظهور پيدا کرد و مناسبات بین المللی نیز غیر از پشتیبانی از رژیم صهیونیستی کار دیگری نکرده است.
 
وی افزود: بر اساس اشغال، تجاوز و زور، ملت فلسطین از سرزمین خود آواره شدند و در همه ی این 70 سال نیز مناسبت بين المللي به حمایت از رژیم صهیونیستی پرداخته و هیچ کدام از حقوق ملت فلسطين را استيفا نكرده است.
 
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با اشاره به قطعنامه های 242 و 338 که در آنها اشاره کوچکی به جنایات صهیونیست ها شده، آنها را  بی نتیجه خواند و تاکید کرد: اگر به نقشه سرزمین های اشغالی نگاه کنید می بینید بخشهایی از آن در سال 1948 و بخش های دیگری در سال 1967 به اشغال صهیونیست ها در آمده و جالب اینجاست که همزمان رژیم صهیونیستی نمادی از یک نظام «لیبرال دموکراسی» در جهان نیز نامیده می شود!
 
جلیلی گفت: اگر كساني مانند هيتلر ادعاي زور و نژاد پرستي داشتند امروز همگان مي بينند که قدرتهای استکباری علاوه بر زور، شکل کاملی از تزویر را نیز به کار گرفته اند و همان كساني كه سلاح هسته اي دارند ادعاي مبارزه با سلاح هسته اي هم مي كنند!
 
وی افزود: همان كساني كه بدترين جنايات ضد بشري را انجام مي دهند ادعاي حقوق بشر مي كنند. همان كساني كه ادعای دموکراسی دارند امروز با دیکتاتور ترین سران کشورهای منطقه رقص شمشير مي كنند! اين ها واقعیات و مناسباتي است كه امروز در دنيا وجود دارد و اتفاقا باید واقع بین بود و آنها را خوب دید.
 
نماینده مقام معظم رهبری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روندهاي طولاني گفتگو و مذاكرات سازشکاران فلسطینی با اشغالگران در 70 سال گذشته گفت: رژيم صهيونيستي علاوه بر اشغال خاک فلسطین، همزمان براي اينكه اراده فلسطینی ها را در دفاع از حقشان سست كند آنها را به میز مذاکره دعوت می کند و به آنها مي گويد بياييد در اين مسير گفتگو تا ببينيم مي شود به شما سهمي داد يا خیر؟
 
مسئول سابق تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان با اشاره به سلسله گفتگوهای كمپ ديويد اول، مادريد، اسلو و كمپ ديويد دوم همه آنها را بی حاصل خواند و گفت: 70 سال ملت فلسطين را سركار گذاشتند و حتی اخیرا رژيم آمريكا رسما سفارت خود را به قدس منتقل کرد.
 
جلیلی با الهام بخش بودن انقلاب اسلامی گفت: نگراني امروز قدرت های استکباری جهان این است که انقلاب اسلامي نشان داد مي توان این مناسبات ظالمانه را در هم شكست و اين فقط يك ادعا نبود بلکه اين واقعیت را امام خمینی (ره) در عمل نشان داد. امام فرياد زد پادشاه لخت است و واقعيت استكبار و شکست پذیری آن را براي مردم دنيا نشان داد.
 
وی در ادامه با تاکید بر این که تمام ابزار قدرت های استکباری ترساندن ملت هاست، گفت: ترامپ رییس جمهور امریکا دو سال قبل در بحبوحه انتخابات رياست جمهوري آمريكا كتابي تحت عنوان «امریکای افلیج» منتشر كرد و خودش اذعان داشت كه این کشور يك قدرت مفلوك است، حالا اين کشور افلیج مي خواهد براي ملت ها خط و نشان بكشد؟
 
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: اما سالها قبل امام خمینی (ره) اين ضعف استکبار را به جهان نشان داد و از آن طرف قدرت ملت ها را نشان داد و روز قدس بر همين مبنا شکل گرفت.
 
 
جلیلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به همزمانی روز قدس با لیالی قدر گفت: امام خمینی (ره) مي فرمايند احیای روز قدس اين است كه ملت ها بدانند مي توانند مقدرات خودشان را در دستشان بگيرند و اگر بدانيد ملتي با ايمان و اتصال به قدرت لايزال الهي مي تواند قدرتي به دست بياورد، قدرت هاي جهاني دربرابرش پوچ است.
 
وی تاکید کرد: امام (ره) در سال 60 از لبنان و فلسطين مثال زده و می فرمایند «آنها بدانند اگر مي خواهند موفقيت لازم را به دست آورند بايد بدانند كساني كه با مانورهاي سياسي وقت گذراني مي كنند را تنبه نموده و زير بار بازي هاي سياسي كه نتيجه اي جز زيان و ضرر براي ملت هاي مظلوم ندارد نروند.» اين عين جمله امام و نشانگر فهم صحيح آن مرد بزرگ از مناسبات جهاني است.
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به الهام بخش بودن انقلاب اسلامی و روند پیروزی های جبهه مقاومت در سالهای اخیر گفت: به اذعان خود استكبار روند پيروزي هاي رژيم صهونيستي تبديل به شکست های متعدد شده و نمونه های آن پیروزی حزب الله شیعه در جنگ 33 روزه و حماس سنی در جنگ 22 روزه است.
 
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: امروز سازشگر ترين افراد در فلسطين نیز به صراحت بيان مي كنند مسیری که ما رفتيم سرابي بيش نبود، 70 سال مسیری را رفتيم که در نهایت حاصلی نداشت  در حالی که سالها قبل  امام خمینی (ره) فرموده بود به ويژه ملت هاي فلسطين و لبنان بايد بدانند كه فريب سازش  را نخورند.
 
 
جلیلی افزود: امروز دو تجربه در برابر چشم ملت هاست. ملت لبنان فريب نخورد، مقاومت كرد و ايستاد و امروز همه مي گويند جريان مقاومت در جهان و منطقه يك جريان عزيز و مقتدر است. و اتفاقا امروز اگر در لبنان امنيت وجود دارد نیز این مساله مرهون جريان مقاومت است اما تجربه فلسطین را نیز همه مشاهده می کنند که بعد از 70 سال، جریان سازش نتوانست هیچ دستاوردی برای این کشور به ارمغان بیاورد و تازه رژيم آمريكا رسماً سفارت خود را نیز به قدس منتقل کرد!
 
 
 وی در ادامه با اشاره به تجربه دفاع مقدس نیز گفت: امنیت امروز ایران نیز مرهون مقاومت و ایستادگی مردم ماست و علیرغم 8 سال جنگ تحمیلی، در نهایت یک وجب از خاک کشور به یغما نرفت.
 
 
جلیلی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی یک شجره طیبه است که تازه قدرت گرفته و در حال تکثیر شدن است، گفت: این ناشی از لبیک گفتن مردم ایران به دعوت خدا و پیغمبر خدا و پذیرش و عمل به اسلام ناب محمدی (ص) است.
 
 
 
نماینده رهبر انقلاب در شورای عالی امنیت ملی افزود: واقع بیني در سياست خارجي به ما مي گويد بر اساس تجربه فلسطين، حقوق و منافع يك ملت در بستر مناسبات ظالمانه بين المللي حفظ نمي شود و دفاع از امنيت و پیشرفت یک سرزمين در سايه سازش با آمريكا و يا اعتماد به اروپا سرابی بیش نیست.
 
عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام تاکید کرد: همانطور كه دويدن به دنبال سراب هيچ تشنه اي را سيراب نمي كند دلخوشي به آمريكا و اروپا هم هيچ حقي را براي ملت ها به ارمغان نخواهد آورد و اگر كسي واقعيات مناسبت بين المللي را نفهمد و به سراب وعده هاي آمريكا و اروپا بخواهد دلخوش باشد چيزي كه بعد از سال ها تلاش نصيبش خواهد شد سرابي بيش نخواهد بود کما اینکه فلسطين امروز گوياي اين واقعیت است.
 
 
عضو هیات نظارت بر اجرای برجام در ادامه گفت: امروز خود طرف های غربی نیز اذعان دارند ايران همه تعهداتش را انجام داده اما امریکایی ها به صراحت اعلام می کنند ما به تعهداتمان عمل نخواهیم کرد و جالب اینجاست که متحدان اروپایی آمریکا بعد از خروج امریکا از برجام، به جای محکوم کردن امریکا بیانیه صادر کرده و برای ایران باید و نباید های جدید مشخص می کنند!
 
جلیلی ادامه داد: اروپایی ها در بیانیه خودشان علیه ایران به صراحت اعلام کردند که ایران با وجود خروج امریکا از توافق باز هم باید به تعهدات خود عمل کند! و تازه بايد درباره توان موشكي و منطقه اي ایران نیز بعد از سال 2025 مذاکره و گفتگو شود!
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: امروز اگر ملت ما در در دفاع از مردم مظلوم فلسطین اينطور به خيابان ها مي آيد براي اين است كه وصيت امير مؤمنان بعد از ضربت خوردن به فرزندانشان است كه «بايد از مظلوم دفاع و با ظالم دشمني كرد.» ملت ما نیز امروز اين حرف را پذیرفته و  اينطور نيست كه فقط لباس سياه براي اميرالمومنين تن كند بلکه به وصيت ایشان نیز عمل مي كند.
 
 
وی افزود: دنيا از اين مي ترسد كه اين ملت فقط شب تا سحر قرآن به سر نمي گيرد بلکه به قرآن عمل مي كند. ملت ما امروز می داند همين قرآني كه در لیالی قدر بر سر گرفته است مي گويد: « ذلک بانهم لا یصیبهم ظلما و لا نصب و لا مخمصه فی سبیل الله و لا یطئون موطئا یغیظ الکفار ولا ینالون من عدو نیلا الا کتب لهم به عمل صالح إن الله لا یضیع أجر المحسنین» یعنی هیچ تشنگی، خستگی و گرسنگی در راه خدا به آنها نمی رسد و هیچ گامی که موجب خشم کافران شود برنمی دارند و ضربه ای از دشمن نمی خورند مگر این که به واسطه ی آن، عمل صالحی برای آنها نوشته می شود.
 
 
جلیلی گفت: قدم هايي كه شما عزيزان در راهپيمايي روز قدس برداشتید دشمن را به غيظ مي آورد زیرا اگر عصبانی نمی شدند اخبار اين راهپيمايي هاي ميليوني را بايكوت نمي كردند یا كم اهميت نشان نمی دادند.
 
 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در پایان با بیان اینکه یکی از مصادیق «و لا یطئون موطئا یغیظ الکفار» همين راهپیمایی روز قدس است، گفت: بر همین اساس خداوند نیز وعده داده که اجر چنین مردمی هیچ گاه تضییع نخواهد شد.
 


x