هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 1 مرداد 1397
ساعت 02:46
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 15 خرداد 1397 ساعت 17:57 2018-6-5 17:57:14
شناسه خبر : 288189
حماس در بیانیه‌ای در سالروز «یوم النکسة» بر استمرار مقاومت، ادامه راهپیمایی‌های بازگشت، مرکزیت قدس برای فلسطین و «نَه» به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
 
به گزارش فارس، جنبش حماس به مناسبت پنجاه و یکمین سالروز «یوم‌النکسة» (سالروز شکست کشورهای عربی در جنگ با رژیم صهیونیستی در سال 1967) بیانیه‌‌ای صادر و بر ادامه راه مقاومت تأکید کرد.
 
بر اساس گزارش وبگاه «الرساله»، حماس در این بیانه تأکید کرده مقاومت در همه اشکال آن ادامه داد، ضربه به سلاح مقاومت را نمی‌پذیرد، این حق ملت فلسطین است که ابزارهای مقاومت تقویت شود و مدیریت مقاومت از نظر تشدید تنش یا رویارویی یا از نظر تنوع ابزارها و روش‌ها در چارچوپ اداره نبرد می‌گنجد.
 
در ادامه این بیانیه آمده است: قدس پایتخت فلسطین است و جایگاه دینی، تاریخی و تمدنی عربی، اسلامی و انسانی دارد و تمام مقدسات اسلامی و مسیحی آن حق ثابت ملت فلسطین و امت عربی و اسلامی است و هیچ امتیازدهی درباره آن وجود نخواهد داشت. تمام اقدامات دولت دونالد ترامپ  رئیس‌جمهور آمریکا در انتقال سفارت آمریکا به قدس و تلاش برای یهودی‌سازی این شهر، بی فایده و گویا اصلا انجام نشده است.
 
حماس سپس از ملت فلسطین خواست یوم‌النکسه برابر با 5 ژوئن (امروز) را با شرکت گسترده در راهپیمایی‌های بازگشت که قرار است در جمعه پیش رو (روز جهانی قدس) به اوج خود برسد، احیا بدارند.
 
جنبش حماس همچنین هر نوع عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس را مردود دانست و آن را بخشی از محاربه با ملت فلسطین و نابودی آزادی و استقلال آن خواند.


.

x