هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 09:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 13 خرداد 1397 ساعت 22:15
يكشنبه 13 خرداد 1397 22:02 ساعت
2018-6-3 22:15:46
شناسه خبر : 288187
آخرین حضور مراکش در جام های جهانی به 1998 در فرانسه باز می گردد اما انتخاب اِروه رِنار فرانسوی دوباره قدرت را به تیم ملی این کشور باز گردانده است. خط هافبک خلاق به اضافه دفاع قدرتمند، اصلی ترین خصوصیات مثبت مراکشی ها محسوب می شود.
آخرین حضور مراکش در جام های جهانی به 1998 در فرانسه باز می گردد اما انتخاب اِروه رِنار فرانسوی دوباره قدرت را به تیم ملی این کشور باز گردانده است. خط هافبک خلاق به اضافه دفاع قدرتمند، اصلی ترین خصوصیات مثبت مراکشی ها محسوب می شود.
گروه ورزش - رجانیوز: با توجه به برخورداری دائمی از ستارگان نام آشنا، مراکش نتوانسته آنگونه که باید و شاید قدرت خود را در قاره آفریقا به معرض نمایش بگذارد. اما شیرهای اطلس مدتی است که سطح توقعات خود را بالا برده و اکنون دوباره در جام جهانی حضور دارند. آخرین حضور مراکش در جام های جهانی به 1998 در فرانسه باز می گردد اما انتخاب اِروه رِنار فرانسوی دوباره قدرت را به تیم ملی این کشور باز گردانده است. خط هافبک خلاق به اضافه دفاع قدرتمند، اصلی ترین خصوصیات مثبت مراکشی ها محسوب می شود اما با وجود اینکه در یکی از بازی های دور مقدماتی 6گل به ثمر رسانده اند اما خط حمله همچنان اصلی ترین دغدغه آن ها خواهد بود.
 
سرمربی
 
اِروه رِنار 49ساله به عنوان بازیکن هیچوقت چهره معروفی در فرانسه نبوده است اما اولین کار مربیگریش را به عنوان دستیار در تیم ملی غنا در جام ملت های آفریقای 2008 تجربه کرد. او در این قاره تجارب بسیار خوبی را رقم زده و به عنوان سرمربی در 2012 به همراه زامبیا و در 2015 به همراه ساحل عاج قهرمان جام ملت های آفریقا شده است.
 
 
ستارگان
 
مدافع یوونتوس یعنی مهدی بن عطیه را می توان شناخته شده ترین چهره مراکشی ها لقب داد. در خط هافبک نیز چهره هایی مانند مبارک بوصوفه و یونس بلهنده نیز قطعا چشم فوتبال دوستان را با بازی پرانرژی خود خیره خواهند کرد.
 
 
مهره قدرتمند
 
کریم الاحمدی هافبک فاینورد که متولد هلند است اما برای مراکش به میدان می رود را می توان رهبر ارکستر این تیم نام گذاشت. سوفیان بوفال که در لیگ برتر انگلیس توپ می زند و حکیم زیاش بازیکن آژاکس نیز دیگر مهره های کلیدی مراکش خواهند بود.
 
 
ستاره غایب
 
مدافع مراکش یعنی منوئل داکاستا بسیاری از مرحله مقدماتی جام جهانی را به دلیل مصدومیت از دست داد و که احتمالا منجر به از دست دادن جایگاهش در کاروان اعزامی به روسیه می شود. یوسف العربی نیز در خط حمله احتمالا کنار گذاشته خواهد شد.
 
 
نوظهور
 
دیگر ستاره باشگاه فاینورد یعنی صوفیان امرابات نیز مانند تصمیم دو سال پیش حکیم زیاش، تصمیم گرفت که به جای بازی برای تیم ملی هلند، مراکش را انتخاب کند و در حالی که لاله های نارنجی جام جهانی را از دست داده اند، این دو بازیکن با حضور در روسیه اصلا از تصمیم خود پیشمان نخواهند بود.