هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 25 مرداد 1397
ساعت 23:08
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 13 خرداد 1397 ساعت 14:53 2018-6-3 14:53:55
شناسه خبر : 288152
حضور ياسمين اشكي در برنامه ماه عسل يكي از اصلي‌ترين قطعات سناريويي را تشكيل مي‌دهد كه وقتي آن را در كنار چند ماجراي پرسروصداي رسانه‌اي اخير كشور مي‌گذاريم به سرنخ‌هاي جالبي مي‌رسيم
سكانس اول: عوامل رسانه‌اي ضد انقلاب و در رأس آنها مسيح علي‌نژاد در شبكه‌هاي اجتماعي از تجاوز يك ناظم به 16دانش‌آموز در يكي از دبيرستان‌هاي تهران خبر مي‌دهند؛ فيلمي كه با موبايل گرفته شده مردي را با دستبند نشان مي‌دهد در حالي كه قاب عكسي از امام خميني(ره) در پشت سرش قرار دارد و فيلمبردار اصرار زيادي دارد كه قاب عكس امام از كادر بيرون نزند. صداهايي از خارج كادر به گوش مي‌رسد كه به مرد ناسزا مي‌گويند و او نيز سعي دارد از خود دفاع كند. سلبريتي‌هاي احساساتي طبق معمول يكي پس از ديگري فيلم مورد نظر را در شبكه‌هاي مجازي با مخاطبانشان به اشتراك مي‌گذارند و طبيعي است كه افكار عمومي از اين ماجرا جريحه‌دار مي‌شود. 
سكانس دوم: شبكه‌هاي اجتماعي از جمله توئيتر با داغ كردن هشتگ‌هايي اجرا نشدن سند 2030 در كشور را عامل اصلي بروز و ظهور حوادثي چون تجاوز به پسران در دبيرستان اعلام مي‌كنند. لشكر اکانت‌های فيك به كار مي‌افتند تا هشتگ metoo را از سمت غرب به ايران گسيل كنند. هرچند استفاده كنندگان از اين هشتگ فارس زبان هستند و ايراني اما لوكيشن 70 درصد آنها بيرون از ايران است. آنها با درج هشتگ سند2030 مثلاً اقدام به ذكر خاطراتشان درباره تجاوزهاي جنسي مي‌كنند. مصداق تجاوز هم هرچيزي مي‌تواند باشد، حتي تجربه‌اي از بد نشستن فردي روي صندلي تاكسي. 
سكانس سوم: برنامه پرمخاطب ماه رمضاني ماه عسل ميزبان فردي به نام ياسمين اشكي مي‌شود. دختر جواني كه اعلام مي‌كند در حال آموزش به كودكان ايراني در زمينه آشنايي با موضوعات جنسي (آشنايي با بدن و...) براي پيشگيري از آسيب‌هاي اخلاقي است. ياسمین مبتلا به يك بيماري خودايمني بسيار نادر است كه نشانه‌هايش شبيه ايدز است. او بيماري‌اش را ژنتيكي مطرح مي‌كند ولي اساس حرف او آموزش براي پيشگيري انتقال از طريق رابطه جنسي است. او در ادامه از خطر بيماري دستگاه تناسلي مي‌گويد كه بعضي از انواعش عامل سرطان است و مدعي مي‌شود يك سونامي خطرناك طي ۱۰ سال آينده زنان و مادران ايراني را تهديد مي‌كند، لذا بايد كودكان ايراني واكسن پيشگيري از ويروس آن بيماري تناسلي را دريافت كنند. به همين منظور و با همراهي برنامه ماه عسل، به‌عنوان يك سلبريتي در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي معرفي و از مردم تقاضاي كمك مالي مي‌كند. اطلاعاتي كه ويكي پديا درباره ياسمين اشكي مي‌دهد ناچيز است و البته مبهم. به اين جمله دقت كنيد«او وقتي تصميم گرفت اطلاعاتي راجع به بيماري‌اش جمع‌آوري كند، متوجه شد كه اطلاعات درباره بيماري‌هاي آميزشي مثل ايدز بسيار اندك است. سپس به همراه دوستانش در صدد راه‌اندازي وب‌سايتي برآمد كه اطلاعاتي راجع به سلامت جنسي ارائه دهد.»
سكانس چهارم: گريزي بزنيم به ماجراي مدرسه، يك منبع آگاه اعلام مي‌كند كه ناظم مدرسه تاكنون به تجاوز به دانش‌آموزان اعتراف نكرده و گفته فقط به آنها فيلم غيراخلاقي نشان داده است. از سويي ادعاي تجاوز توسط شاكيان مطرح نشده است و هنوز مداركي براي اثبات اين اتهام به دست نيامده، اتهام اين مرد تاكنون فقط ترغيب و تشويق به فساد و فحشاست و مداركي كه باعث ثبت اتهام جديد در پرونده شود به دست نيامده است. اين پرونده پس از آن تشكيل شد كه مادر يكي از دانش‌آموزان فيلمي را در گوشي موبايل فرزند خود ديد و با پيگيري موضوع فهميد فيلم از طريق ناظم مدرسه به دست پسر نوجوان رسيده است. 
سكانس پنجم: با يك سرچ ساده در اينترنت مي‌توان دريافت كه مصرف واكسني كه اشكي از لزوم رواج آن در كشور سخن مي‌گويد سال‌هاست در اسرائيل به دليل نتايج مخربي كه روي زنان داشته ممنوع اعلام شده است. اسرائيل به لحاظ پزشكي رژيم بسيار پيشرفته‌اي است. 
سكانس مجهول: آيا برنامه پربيننده ماه عسل آگاهانه اصلي‌ترين پازل سناريويي را تكميل كرده كه اجراي سند2030 در كشور را هدف قرار داده يا عوامل اين برنامه ناخواسته در چنين تله‌اي گرفتار آمده‌اند. اين سؤال بسيار مهمي است.
 
منبع: روزنامه جوان


x