هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 28 خرداد 1397
ساعت 14:08
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 13 خرداد 1397 ساعت 14:09 2018-6-3 14:09:09
شناسه خبر : 288137
کارشناس هواشناسی: از روز سه شنبه آرامش در جو کشور حاکم می‌شود که توام با افزایش دمای هوا خواهد بود.
محمد اصغری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: از کرمانشاه گرفته تا بخش هایی از کردستان، مرکزی ، همدان، زنجان، قزوین، البرز ، تهران تا شمال شرق کشور حتی استان های یزد ، خراسان رضوی، خراسان شمالی باید منتظر وقوع رگبار و رعد و برق باشیم و در ارتفاعات احتمال وقوع تگرگ و رخداد صاعقه وجود دارد.
وی گفت: برای سواحل دریای خزر نیز بارش ها ادامه خواهد داشت از اردبیل تا گیلان، مازندران و گلستان و به ترتیب در بخش هایی از شمال آذربایجان های شرقی و غربی هم یک موج عبور می کند که در این بخش نیز تقویت رطوبت مناسب است.
اصغری ادامه داد: بنابراین در قسمت اعظمی از کشور از جمله لرستان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان باید منتظر بارندگی باشیم . اما در قسمت های جنوبی کشور مانند بوشهر ، فارس، هرمزگان،سیستان و بلوچستان و کرمان خبری از بارندگی نیست.
کارشناس هواشناسی گفت: پدیده ای که در بیشتر جاها مشترک است وزش باد است که در جنوب شرق می تواند توام با گرد و خاک باشد و همینطور برای خراسان جنوبی احتمال شکل گیری تندبادهای لحظه ای وجود دارد و در جنوب خوزستان نیز با پدیده شرجی شدن هوا مواجه هستیم.
وی افزود: در بخش شمال و شرق خوزستان نیز بارندگی و رعد و برق را شاهد خواهیم بود، بارندگیها در بعد از ظهر قابل توجه است حتی برای شمال استان کهگیلویه و بویراحمد و ایلام بویژه بخشهای شرقی باید منتظر بارش باشیم.
 
اصغری ادامه داد: این وضع با شدت و ضعف تا 24 ساعت آینده ادامه خواهد داشت یعنی تا روز دوشنبه به همین منوال است اما سه شنبه آرامش در جو حاکم می شود که توام با افزایش دما خواهد بود.
 
وی گفت: سه شنبه ، چهارشنبه و پنجشنبه هوا به قدری گرم می شود که روزهای گرم تابستان را حس می کنیم.


x