هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 مهر 1399
ساعت 13:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 10 خرداد 1397 ساعت 17:18
پنجشنبه 10 خرداد 1397 17:04 ساعت
2018-5-31 17:18:08
شناسه خبر : 288052
آنها در برخی از بازی‌های مقدماتی بسیار خوش شانس بودند و در نهایت پیروزی در بازی آخر مقابل ژاپن که صعودش پیش از این قطعی شده بود، باعث شد شاهین‌های سبز به خاطر تفاضل گل بهتر بالاتر از استرالیا قرار گرفته و به جواز حضور در روسیه دست یابند.
آنها در برخی از بازی‌های مقدماتی بسیار خوش شانس بودند و در نهایت پیروزی در بازی آخر مقابل ژاپن که صعودش پیش از این قطعی شده بود، باعث شد شاهین‌های سبز به خاطر تفاضل گل بهتر بالاتر از استرالیا قرار گرفته و به جواز حضور در روسیه دست یابند.
گروه ورزش - رجانیوز: عربستان برای دوره‌های متوالی به حضور در جام‌های جهانی عادت کرده بود. اما اوضاع در دوره‌های گذشته برای آن‌ها خوب پیش نرفت و صعود نکردن به جام‌های جهانی 2010 و 2014 باعث شده بود که مردم این کشور جام جهانی 2018 را به عنوان یک نیاز مهم برای فوتبال عربستان تلقی کنند. این اتفاق افتاد و آن‌ها با هدایت فن‌مارویک در رقابتی میلیمتری موفق به کسب سهمیه جام جهانی شدند. آن‌ها در برخی از بازی‌های مقدماتی بسیار خوش شانس بودند و در نهایت پیروزی در بازی آخر مقابل ژاپن که صعودش پیش از این قطعی شده بود، باعث شد شاهین‌های سبز به خاطر تفاضل گل بهتر بالاتر از استرالیا قرار گرفته و به جواز حضور در روسیه دست یابند. البته اتفاقات عجیبی بعد از این صعود برای فوتبال عربستان رخ افتاد و تنها چند روز بعد از آن فن‌مارویک از سمت خود اخراج و با ادگاردو بائوزا تعویض شد. بائوزا نیز بعد از مدت اندکی استعفا داد تا اکنون که خوآن آنتونیو پیزی سرمربی این تیم برای جام جهانی شده است.
 
سرمربی:
 
خوآن آنتونیو پیزی با اینکه خود متولد شهر سانتافه در آرژانتین است اما برای تیم ملی اسپانیا به عنوان مهاجم به میدان می‌رفت و در 22بازی ملی 8گل را نیز در کارنامه ثبت کرده است. در دوران باشگاهی نیز فوتبالش را با روزاریو سنترال در کشور مادری اَغاز کرد اما سپس به اسپانیا آمد و با تیم تنریف درخشان ظاهر شد و حتی کمک بزرگی به صعود تاریخی این تیم اهل جزایر قناری به جام یوفا بود. پیزی بعد از مدتی به تیم بارسلونا پیوست اما با حضور رونالدو، سانی اندرسون و لوئیس انریکه هیچگاه بازیکن ثابت تیمش نبود. پیزی مربیگری را در باشگاه‌های آمریکای جنوبی آغاز کرد و سپس به والنسیای اسپانیا رفت. البته درخشان‌ترین نکته کارنامه او بعد از والنسیا رقم خورد که سرمربیگری تیم شیلی را برعهده داشت و این تیم را قهرمان دوره ویژه کوپا آمریکا در سال 2016 کرد. تیم او در جام کنفدراسیون‌ها نیز عملکرد بسیار خوب نایب‌قهرمانی را ثبت کرد اما موفق نبودن شیلی در صعود به جام جهانی و کسب رتبه ششم در مقدماتی پایان کار وی در این کشور بود تا جام جهانی روسیه را با تیم ملی عربستان تجربه کند.
 
 
ستارگان
 
نواف العابد در مقدماتی جام جهانی بازی‌های بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت و در کنار گلزنی، در گلسازی نیز نقش بسیار ویژه‌ای برای عربستان ایفا کرد. فهد الموالد نیز خود را بازیکن هیجان‌انگیزی نشان داده است.
 
 
مهره باتجربه
 
اسامه هوساوی مدت زیادی است که در قلب دفاع عربستان حضور دارد. البته برخی معتقدند بیش از میزان توانایی‌اش در تیم ملی حضور داشته و با 33سال سن باید جای خود را به بازیکن جوان‌تری بدهد؛ اما هرچه که باشد با 132بازی ملی او را در روسیه خواهیم دید.
 
 
ستاره غایب
 
ناصر الشمرانی بهترین بازیکن آسیا در سال 2014 بود اما افت اخیر وی باعث شد که تنها در یک بازی مقدماتی جام جهانی برای عربستان به میدان برود و به احتمال بسیار زیاد در کاوران این تیم برای روسیه جایی نخواهد داشت.
 
 
نوظهور
 
محمد البریک با اینکه با 25سال آنچنان جوان به نظر نمی‌رسد اما برای اولین‌بار توسط فن‌مارویک در مقدماتی جام جهانی در دفاع گوش به بازی گرفته شد و نشان داد که می‌تواند در فشار بازی‌های بزرگ خوب کار کند.