هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 مهر 1399
ساعت 14:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 9 خرداد 1397 ساعت 19:40
چهارشنبه 9 خرداد 1397 19:16 ساعت
2018-5-30 19:40:31
شناسه خبر : 288040
برای چندین دهه تیم ملی مصر نمی توانست افتخار متعدد خود در جام ملت های آفریقا را تبدیل به صعود به جام جهانی کند، اما پنالتی نفسگیر در دقیقه آخر، سند حضور آن ها در روسیه را امضا کرد.
برای چندین دهه تیم ملی مصر نمی توانست افتخار متعدد خود در جام ملت های آفریقا را تبدیل به صعود به جام جهانی کند، اما پنالتی نفسگیر در دقیقه آخر، سند حضور آن ها در روسیه را امضا کرد.
گروه ورزش - رجانیوز: برای چندین دهه تیم ملی مصر نمی توانست افتخار متعدد خود در جام ملت های آفریقا را تبدیل به صعود به جام جهانی کند. اما پنالتی نفسگیر در دقیقه آخر، سند حضور آن ها در روسیه را امضا کرد. آخرین حضور مصر در جام جهانی به مسابقات 1990 در ایتالیا باز می گردد و پس از آن در برخی از دوره ها بسیار بدشانس بودند که در جام جهانی حضور نداشتند؛ از جمله اتفاق عجیبی که در گروه خود در مقدماتی جام جهانی 2010 با الجزایر شاهد بودند که تمامی شرایط بین این دو مساوی شد و در یک بازی پلی آف بی سابقه نتوانستند مجوز حضور در آفریقای جنوبی را کسب کنند. سرمربیان بزرگی مانند رود کرول، مارکو تاردلی و و باب بردلی تلاش کردند که این طلسم را بشکنند، اما همه آن ها ناکام بودند تا هکتور کوپر این کار بزرگ را برای مردم مصر انجام داد.
 
سرمربی
 
هکتور کوپر 61ساله در سال 2015 با امضای قراردادی سه ساله هدایت تیم ملی مصر را به عهده گرفت. او پیش از آن افتخار رساندن تیم مایورکای اسپانیا را به فینال جام برندگان جام اروپا در کارنامه داشت، اما از آن درخشان تر عملکرد وی با والنسیا بود که دو بار این تیم را فینالیست لیگ قهرمانان اروپا کرد، اما هر دوبار در کسب بهترین جام قاره شکست خورد.
 
ستاره
 
بدون شک کار سختی در انتخاب این قسمت نداریم. محمد صلاح ستاره لیورپول که فصلی رویایی را در لیگ برتر انگلیس سپری و عنوان آقای گل و بهترین بازیکن فصل مسابقات را کسب کرد، اصلی ترین امید مصری ها برای درخشش احتمالی در جام جهانی است، اما مصدومیت این بازیکن در فینال چمپونزلیگ و ابهام در حضور او در بازی های جام جهانی به شدت مصری ها را دچار شوک کرده است.
 
 
مهره باتجربه
 
عصام الحضری نه تنها باتجربه ترین بازیکن تیم ملی مصر است، بلکه این دروازه بان 45ساله در صورت به میدان رفتن در جام جهانی می تواند به مسن ترین بازیکن تاریخ این رقابت ها تبدیل شود. احمد فتحی با 122بازی ملی نیز بسیار باتجربه است و شیکابالای بسیار باتکنیک نیز نباید فراموش کنیم که بعد از سه سال دوری از تیم ملی در روسیه حاضر خواهد بود.
 
 
ستاره غایب
 
باسم مُرسی از زمانی که به خاطر ترک استادیوم بعد از تعویض شدن در بازی مصر مقابل غنا در نوامبر 2016 توسط فدراسیون این کشور تنبیه شده، در هیچ بازی مصری ها به میدان نرفته و احتمالا این داستان او برای روسیه نیز ادامه پیدا کند.
 
 
نوظهور
 
عمرو مرعی با وجود اینکه 26سال سن دارد اما پیشرفت بسیار خوبی را در چند وقت اخیر از خود به نمایش گذاشته و به تازگی برای اولین بار پیراهن تیم ملی را به تن کرده است. مرعی در لیگ تونس بازی می کند و مسلما از او در روسیه چیزهای بیشتری خواهیم شنید.