هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 10:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 7 خرداد 1397 ساعت 18:55
دوشنبه 7 خرداد 1397 18:39 ساعت
2018-5-28 18:55:17
شناسه خبر : 287928
در ورزش سامارا در رشته‌های هاکی روی یخ، بسکتبال و فوتبال ساحلی جزو بهترین شهرهای روسیه محسوب می‌شود و باشگاه فوتبال این شهر یعنی کرلیا سووتوف با صعود از لیگ دسته اول، فصل آینده را دوباره در لیگ برتر روسیه خواهد بود.
در ورزش سامارا در رشته‌های هاکی روی یخ، بسکتبال و فوتبال ساحلی جزو بهترین شهرهای روسیه محسوب می‌شود و باشگاه فوتبال این شهر یعنی کرلیا سووتوف با صعود از لیگ دسته اول، فصل آینده را دوباره در لیگ برتر روسیه خواهد بود.
گروه ورزش - رجانیوز: شهر سامارا ششمین شهر بزرگ کشور روسیه است که در جنوب بخش اروپایی این کشور قرار دارد و در بخش شرقی دریاچه ولگا بنا نهاده شده است. این شهر با جمعیت یک میلیون و دویست هزار نفر، زمانی در دهه 60میلادی به مهمترین شهر بسته شوروی سابق تبدیل شده بود؛ شهرهایی که به‌خاطر حضور تأسیسات حساس نظامی و هسته‌ای، مسافرت و اقامت افراد در آن‌ها مشمول محدودیت‌هایی می‌شد. سامارا که آن زمان کوبیشیف خوانده می‌شد، در آن سال‌ها به اصلی‌ترین مرکز سپر موشکی شوروی بدل شده بود و از لحاظ فضایی نیز برای آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار بود. البته اکنون وضعیت اجتماعی سامارا متفاوت شده و مرکزی مهم برای بخش اروپایی روسیه محسوب می‌شود.
 
افسانه‌ها می‌گویند که الکسیوس، قدیس حامی ارتدکس‌ها در سال 1357 میلادی از مکان فعلی شهر سامارا بازدید و پیش‌بینی کرد در این مکان شهری بزرگ برافراشته خواهد شد که هیچ‌گاه از میان نخواهد رفت. سامارا برای اولین‌بار در قرن چهاردهم بر روی نقشه ایتالیایی‌ها آمد، اما تا قبل از قرن شانزدهم تنها مخفیگاه دزدان دریایی بود. به صورت رسمی سال آغاز حیات شهر سامارا 1586 در نظر گرفته شده که کار ساخت قلعه و دژ این شهر به پایان رسید. از آن زمان بود که با ورود کشتی‌های مختلف تجاری به بندر سامارا این شهر رونق گرفت و به مکانی مهم از لحاظ تجاری و اقتصادی در روسیه تبدیل شد. در قرن نوزده و بیست میلادی با اضافه شدن صادرات مهم نان و آرد گندم، این شهر بیشتر هم رونق گرفت و با دو شهر نیواورلئان و شیکاگو در آمریکای آن زمان مقایسه می‌شد. در انقلاب اکتبر 1917 بلشویک‌ها سامارا را تسخیر کردند اما کمیته تشکیل شده بر ضد آن‌ها با کمک لژیون‌های چکسلواکی این منطقه را به صورت جداگانه در کنترل خود گرفتند.
 
در ابتدای تشکیل شوروی، سامارا که کوبیشیف خوانده می‌شد دچار قحطی شد اما نجات یافت و در زمان جنگ جهانی دوم اصلی‌ترین مرکز تولیدات اسلحه برای شوروی محسوب و تا سال 1943 در صورت سقوط مسکو به عنوان پایتخت جانشین این کشور در نظر گرفته شده بود. بعد از جنگ تمرکز صنعتی و نظامی خود را از دست نداد و بعد از فروپاشی شوروی نیز با اینکه اسم قدیمی خود یعنی سامارا را پس گرفت اما همچنان با ماهیت تجاری و صنعتی به کار خود ادامه می‌دهد.
 
در ورزش سامارا در رشته‌های هاکی روی یخ، بسکتبال و فوتبال ساحلی جزو بهترین شهرهای روسیه محسوب می‌شود و باشگاه فوتبال این شهر یعنی کرلیا سووتوف با صعود از لیگ دسته اول، فصل آینده را دوباره در لیگ برتر روسیه خواهد بود. کاسموس آرنا، استادیوم مدرن و زیبای شهر سامارا که با هزینه ای 320میلیون دلاری برای جام جهانی 2018 ساخته شده، با 45هزار نفر گنجایش چهار دیدار در دور گروهی، یک بازی در دور یک‌هشتم و یک مسابقه دور یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2018 را میزبانی خواهد کرد.
 

آلبوم تصاویر