هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 24 مرداد 1397
ساعت 17:17
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 26 ارديبهشت 1397 ساعت 18:12 2018-5-16 18:12:41
شناسه خبر : 287459
دانش آموزان شهرستان قلعه گنج در قالب نامه ای از توجه رهبر معظم انقلاب به این شهرستان و از زحمات بنیاد مستضعفان تشکر کردند.
دانش آموزان شهرستان قلعه گنج در قالب نامه ای از توجه رهبر معظم انقلاب به این شهرستان و از زحمات بنیاد مستضعفان تشکر کردند.
به گزارش رجانیوز به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، گروهی از دانش آموزان شهرستان قلعه گنج در قالب نامه ای با مقایسه شرایط گذشته و حال شهرستان قلعه گنج از توجه رهبر معظم انقلاب به این شهرستان و اقدامات بنیاد مستضعفان در قالب طرح توسعه قلعه گنج تشکر کردند. 
در بخشی از این نامه آمده است: همیشه؛ دست هایی که کمک می کنند از لب هایی که برای دعا گشوده می شوند مقدس ترند. در سرزمین دور افتاده ، گمشدهاز یادها و زبان ها مردمانی فراموش شده زندگی می کردند با سختی ، بدون امکانات ، بدون آب، بدون روشنایی دریغ از یک شمع در زیر کوهی از مشکلات و آفتابی داغ و سوزان می سوختند و می ساختند. کودکانی حیرت زده با چشمانی لبریز از اشک نیاز و گونه های آکنده از آبشار خواسته ها در زیر نهال نخل در حال خواندن کلمه به کلمه الفبای زندگی بودند.
دانش آموزان این شهرستان محروم استان کرمان در نامه خود آورده اند: هر یک چشمان دردمند خود را به صفحه کتاب درسی زنگ و رو رفته اما پر حرف دوخته بودند : بابا آب داد، بابا نان داد. باران میذبارد، کو بارانی که ببارد و کو آسمانی که سایبان باشد ... کو سقفی ، کو مدرسه ای، کو تخته سیاهی ، کو گچی که بتوانیم بخوانیم و بنویسیم و به جایی برسیم.
نه هیچ کدام از اینها نبود ... خرمن غصه ها ، حسرت ها ، آه ها ، و زجرها به دل های کودکان صحرا، مردان کویر و زنان آفتاب سنگینی می کند و ناله سر می دهند.
در این نامه آمده است: حال دیگر آن کودکان کپرنشین شبنم لبخند بر لبانشان نقش بسته است و به جای بابا آب داد می خوانند من می توانم ، من ایستاده ام و همه اینها از وجود پربرکت همین آقای مهربان است که بند بند وجودش با روح خداوند گره خورده است.
ما جان که هیچ تمام زندگیمان را به پای قدمش می ریزیم. به امید روزی که ایشان را در همین جا ببینیم و حال ما الفبای زندگی را اینگونه می خوانیم: رهبر عشق داد... رهبر درس داد ... رهبر زندگی داد. ای رهبرم ای مولای من نه تنها من ..‌. بلکه همه مردمان این دیار از ژرفای وجود از شما ونماینده محترمتان نهایت تشکر و سپاس را داریم.


x