هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 25 ارديبهشت 1397 ساعت 15:01
سه شنبه 25 ارديبهشت 1397 14:43 ساعت
2018-5-15 15:01:20
شناسه خبر : 287358
خود تاتارها بیشتر علاقمندند که داستان رمانتیک مربوط به پرنسس و قهرمان ملی خود یعنی سویمبیکا را باور کنند؛ کسی که تزاری جنایتکار، معروف به «ایوان مخوف» به ازدواج با وی اصرار داشت.
خود تاتارها بیشتر علاقمندند که داستان رمانتیک مربوط به پرنسس و قهرمان ملی خود یعنی سویمبیکا را باور کنند؛ کسی که تزاری جنایتکار، معروف به «ایوان مخوف» به ازدواج با وی اصرار داشت.
گروه ورزش - رجانیوز: مسلما برای کشور پهناوری مانند روسیه، وجود جمهوری های خودمختار در این کشور تعجب آور نیست. یکی از این بزرگترین جمهوری ها، تاتارستان است. کازان به عنوان مرکز این جمهوری، ششمین شهر پرجمعیت روسیه محسوب می شود و یکی از شهرهای اصلی میزبان جام جهانی 2018 خواهد بود.
 
در خصوص مبدا به وجود آمدن شهر کازان عقاید مختلفی وجود دارد. عده ای معتقدند هسته ابتدایی این شهر از قرن پانزدهم با حضور ابتدایی نژادهای بلغارهایی به وجود آمد که مرکز استقرار خود را کنار رودخانه ولگا قرار دادند؛ رودخانه ای که میعادگاه بسیاری از تمدن های شکل گرفته در روسیه بوده است. عده ای دیگر نیز می گویند تاتارها که برگرفته از اردوی زرین تشکیل شده از بخشی از امپراطوری مغول ها بوده اند، کازان را به وجود آورده اند. خود تاتارها بیشتر علاقمندند که داستان رمانتیک مربوط به پرنسس و قهرمان ملی خود یعنی سویمبیکا را باور کنند؛ کسی که تزاری جنایتکار، معروف به «ایوان مخوف» به ازدواج با وی اصرار داشت. سویمبیکا برای او شرطی به ظاهر غیرممکن را تعیین کرد که او را از ازدواج با خود منصرف کند. ساخت برجی هفت طبقه شاید غیرممکن به ظاهر می رسید، اما ایوان این کار را در کمتر از یک هفته انجام داد. سویمبیکا به بالای برج رفت و به شهر مورد علاقه خود کازان نگاهی انداخت، و آنقدر تحت تاثیر عشقش به این شهر قرار گرفت که برای قبول نکردن این ازدواج و نرفتن به مسکو، خود را ازبالای برج به پایین پرتاب کرد.
 
فوتبالدوستان نیز مسلما منتظر خلق چنین داستان هایی در تابستان پیش رو در شهر کازان هستند. شهری که تیم ملی ما در آنجا به مصاف اسپانیا خواهد رفت. البته خیلی از مردم ما به جای داستان رمانتیک، پیش بینی داستان وحشتناکی را از این بازی می کنند، اما از زیبایی های فوتبال همین غیر قابل پیش بینی بودن آن است. کازان آرنای 45هزارنفری به جز بازی ایران، دو دیدار دیگر نمایندگان آسیا اقیانوسیه در دور گروهی یعنی دیدار استرالیا مقابل فرانسه و همینطور کره جنوبی در مصاف با آلمان را شاهد خواهد بود. مسابقه لهستان با کلمبیا در تنها بازی دیگر دور گروهی و همینطور یک بازی دور یک هشتم نهایی و یک دیدار دور یک چهارم نهایی مسابقات دیگری است که شهر کازان میزبانی خواهد کرد. شهری که باشگاه معروفش روبین کازان از مهاجم تیم ملی یعنی سردار آزمون نیز بهره مند است و بعید نیست کارلوس کی‌روش در دیدار مقابل اسپانیا از همین حالا سردار را به عنوان بازیکن اصلی مدنظر قرار داده باشد. اگر به معجزه اعتقاد داشته باشیم کازان می تواند به شهری شگفت‌آور و خاطره انگیز حتی بسیار بیشتر از ملبورن برای ایرانیان تبدیل شود.