هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 7 آبان 1399
ساعت 00:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 22 ارديبهشت 1397 ساعت 20:25
شنبه 22 ارديبهشت 1397 18:35 ساعت
2018-5-12 20:25:11
شناسه خبر : 287202
ششمین کنفرانس بین‌المللی هنرمندان و متفکران مستقل موسوم به افق نو با موضوع قدس پایتخت همیشگی فلسطین صبح روز 22 اردیبهشت رسما آغاز به کار کرد. در این مراسم که بیش از  50 شخصیت برجسته هنری، اکادمیک سیاسی و رسانه ای ضد صهیونیستی در آن شرکت دارند
ششمین کنفرانس بین‌المللی هنرمندان و متفکران مستقل موسوم به افق نو با موضوع قدس پایتخت همیشگی فلسطین صبح روز 22 اردیبهشت رسما آغاز به کار کرد. در این مراسم که بیش از 50 شخصیت برجسته هنری، اکادمیک سیاسی و رسانه ای ضد صهیونیستی در آن شرکت دارند

گروه بین الملل-رجانیوز: ششمین کنفرانس بین‌المللی هنرمندان و متفکران مستقل موسوم به افق نو با موضوع قدس پایتخت همیشگی فلسطین صبح روز 22 اردیبهشت رسما آغاز به کار کرد. این مراسم که بیش از  50 شخصیت برجسته هنری، اکادمیک سیاسی و رسانه ای ضد صهیونیستی در آن شرکت دارند با همکاری آستان قدس رضوی برگزار می شود.

 

 

 

به گزارش رجانیوز، فیلیپ ام جرالدی افسر سابق سیا در این همایش  اشاره به اینکه اسرائیل کنترل اساسی بر رسانه‌های آمریکا دارد بیان کرد:  اسرائیل و آمریکا به‌ دنبال جنگ‌های بیشتر و به‌ دنبال تهاجم به سوریه، لبنان و ایران هستند و ترامپ هیچ‌گاه کمکی به کاهش مناقشات و جنگ در منطقه نکرده است

 

این افسر سابق سیا با تأکید بر اینکه عامل اصلی اختلافات در منطقه  آمریکا، اسرائیل و عربستان هستند، افزود: این سه کشور عوامل اصلی و مثلثی هستند که در منطقه مناقشه ایجاد می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه اسرائیل به‌ صورت کاملاً غیرقانونی و نامشروع، غزه را به یک زندان بزرگ تبدیل کرده است، بیان کرد: امروزه 2.5 میلیون‌ نفر در غزه زندگی می‌کنند. 

 

 

دوگین: با مقاومت ایران، گفتمان مبتنی بر پایان دنیای تک قطبی شکل گرفت

بنیان‌گذار حزب اوراسیا پیش از ظهر امروز  در کنفرانس بین‌المللی افق نو عنوان کرد:  ما در برهه‌ای از زمان زندگی می‌کنیم و می‌دانیم که این بخش از زمان در نهایت به‌کدام سمت می‌رود. 

 

الکساندر دوگین، کسانی که از این آرمان دفاع می‌کنند را پیرو عدالت و عزت توصیف کرد و افزود‌: فلسطین بخشی از داستان کلی فضای امروز جهان است، مسئله هسته‌ای هم در کانون مسائل دنیای سیاست امروز است، ما نمی‌توانیم بدون توجه به فضای روز در این مورد صحبت کنیم. 

 

دوگین در ادامه گفت: می‌بینیم که توسط کشورهایی که کانونشان ایالات متحده است، دنیای تک‌قطبی شکل گرفته، اما سال 2000، حملات هم‌زمان گروه‌های تروریستی و قدرت گرفتن افرادی مانند پوتین، نقطه عطفی در تاریخ معاصر جهان بود، مسیر متفاوتی رقم خورد و موانع جدیدی سر راه دنیای تک قطبی ظهور پیدا کرد. 

 

دوگین، دنیای تک قطبی را مانعی برای قد علم کردن کشورهایی مانند روسیه دانست و  تاکید کرد: با قدرت گرفتن روسیه و چین همراه با مقاومت ایران در مقابل روندهای استعماری به‌ تدریج نوعی گفتمان مبتنی بر پایان دنیای تک قطبی و گذر به دنیای چند قطبی شکل گرفت. بنیان‌گذار حزب اوراسیا ادامه داد: انتخاب ترامپ نشان داد، حتی فضای سیاسی داخل آمریکا هم چند قطبی شده و مردم آمریکا به‌ سمتی رفتند که به سوی جریانی فارغ از جریان‌های حاکم حرکت کنند. 

 

 

دوگین  یادآور شد:  شاهد هستیم  ترکیه هم مواضعی علیه غرب اتخاذ کرده و می‌بینیم که نیروهای سوریه،  ترکیه و ایران در کنار هم در مقابل جریان تک قطبی قرار گرفته‌اند. بنیان‌گذار حزب اوراسیا افزود: نئومحافظه‌کاران، فضای سیاسی آمریکا را مصادره به‌ مطلوب کردند که اگر در این مسیر حرکت کنند، پایان آمریکا نزدیک است. 

 

وی با اشاره به اینکه آمریکا باید بداند، دنیا تغییر کرده است، تاکید  کرد: جان بولتون نماینده دنیای دوقطبی نئومحافظه‌کاران  است، او یک اهریمن است که در جهان  وجود دارد. وی تصریح کرد:  بولتون می‌خواهد، دنیا را به‌ سمت جنگ جهانی سوم هدایت کند و این برهه تاریخی را رقم می‌زند.

 

 

امیرعبداللهیان: جمهوری اسلامی بدون هیچ پیش شرطی از آرمان فلسطین حمایت می کند

 اما امیر عبداللهیان مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی هم  با صدور پیامی به ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو آورده است:

امیدوارم، کنفرانس بین‌المللی افق نو در راستای پررنگ‌سازی فلسطین در جهان و استیفای حقوق فلسطینیان نائل آید. همه می‌دانیم درد و رنج فلسطین مربوط به امروز نیست و هر روز بر آلام این مردم افزوده می‌شود، موضوع فلسطین، زخم کهنه اسلام بوده، با توطئه بالفور شروع شد و تحت فشار اسرائیل تشکیل شد. موضوع فلسطین زخم کهنه اسلام است که با توطئه بالفور شروع و تحت فشار اسرائیل تشکیل شد.

 

در ادامه این پیام آمده است: برگزاری نشست امروز معطوف به قرائت درستی است که از تجاوز اسرائیل به خاک فلسطین حکایت دارد. آمریکا در پی منافع حداکثری رژیم صهیونیستی است، آمریکا تحت فشار اسرائیل اقداماتی انجام می‌دهد که به نفعش نیست. انتقال سفارت آمریکا به قدس محکوم می‌شود، جمهوری اسلامی بدون هیچ پیش شرطی از آرمان فلسطین حمایت می‌کند. در پایان تصریح شده است: ملت‌ها ثابت کردند که به آرمان  فلسطین وفادارند، حتی اگر حکومت‌ها آن را به‌ رسمیت بشناسند.

 

خاخام دیوید وایس: اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی را به شدیدترین شکل ممکن محکوم می‌کنیم

سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم اظهار داشت: با وجود همه انتقادها درباره جنایت‌های اسراییل در فلسطین، ما ایران را به‌عنوان دشمن یهودیت در اسراییل و جهان نمی‌دانیم و می‌خواهیم از ایران ستایش کنیم که کشوری با مهربانی و همنوازی، همه اقوام حتی یهودیت را در خود جای داده و آن آزادی را داده است که یهودیان قبلا نداشته‌اند.

 

خاخام دیوید وایس افزود: یهودیان مشروعیتی برای اسرائیل قائل نیستند و صهیونیست نباید اورشلیم را به‌ عنوان پایتخت اسرائیل بشناسد.

 

سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم تصریح کرد:  ما یهودیان برای صلح تلاش می‌کنیم و آرزو می‌کنیم که رهبران با عقلانیت برای صلح قدم بردارند و باید توجه داشته باشیم، دولت صهیونیستی با یهودیت هیچ تناسبی ندارد و پایتخت شدن قدس هیچ موضوعیتی نمی‌تواند داشته باشد، از همه کشورهای جهان می‌خواهیم، موضع قاطع خود را اعلام کنند.

 

سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم با بیان اینکه ما یهودیان اقدامات تحریک‌آمیز رژیم صهیونیستی را به شدیدترین شکل ممکن محکوم می‌کنیم، گفت: براساس باورهای یهودی اسراییل نمی‌تواند پایتخت دولت صهیونیستی باشد و ما سوءاستفاده صهیونیست‌ها از نام یهودیان برای انگیزه‌ها و آلام خود را محکوم می‌کنیم، اینکه صهیونیست‌ها نماینده یهودیان باشند را رد می‌کنیم. وایس ادامه داد: همچنین استفاده از نام اسرائیل برای صهیونیست که لقب یکی از پیامبران ما است، سوءاستفاده است و ما خواهان توقف آن هستیم.

 

اسکات بنت: ترامپ و اطرافیانش دروغگویانی هستند که می‌خواهند علیه ایران جنگ‌افروزی کنند
کارشناس ضدصهیونیست اظهار کرد: از جنگ نرم در دنیا برای تبلیغات و جنگ روانی استفاده می‌شود. اسکات بنت با اشاره به اینکه رهبر معظم  ایران، نامه‌هایی به جوانان کشورهای مختلف نوشتند، افزود: ما دیدیم که با قدرت گرفتن ترامپ، چه خوانش سیاسی در واشنگتن وجود دارد و ترامپ برای حیات سیاسی خود دست به چه کارهایی می‌زند. کارشناس ضدصهیونیست گفت: ترامپ و اطرافیان وی، دروغ‌گویانی هستند که می‌خواهند جنگ‌افروزی علیه ایران و سوریه و لبنان کنند، اما مردم معمولی آمریکا به‌ دنبال جنگ نیستند.

 

بنت عنوان کرد: ما می‌دانیم که ترامپ، برنامه‌های اوباما را قبول ندارد، ولی آقای رئیس جمهور آمریکا، مردم این کشور می‌دانند، شما چه ضربه‌هایی را به منافع مالی آنها می‌زنید و نباید رویای آمریکایی شما به ضرر مردم این کشور باشد. وی با بیان اینکه هر توافق‌نامه‌ای که امضاء می‌شود، نباید به مردم ما آسیب بزند، تصریح کرد: ما می‌خواهیم، ترامپ در مسیر عقلانیت حرکت کند، در اطراف وی کسانی  هستند که این را نمی‌خواهند.

 

بنت خاطرنشان کرد: ما به رئیس جمهور آمریکا هشدار می‌دهیم و می‌خواهیم مانع او در از جنگ جهانی سوم شویم، ملت آمریکا خواستار این جنگ نیستند و دستگاه‌های امنیتی این کشور توجهی به قانون اساسی ندارند. بنت متذکر شد: بعد از 18 سال جنگ‌های ساخته آمریکا، همه می‌خواهند این جنگ‌ها تمام و امیدوارم، حرکت به‌سمت صلح شروع شود، برای تحقق رویاهای آمریکایی، دولت آمریکا باید صداقت داشته باشد.

 

اکبر محمد: میلیون ها نفر در دنیا به آرمان فلسطین معتقدند که ایران طلایه دار آنها است

علی اکبر محمد دارای نشان افتخاری از دانشگاه آلاباما و همچنین نماینده جنبش امت اسلام در امور بین الملل مطرح کرد: یکی از درس‌های نگاه به تاریخ گذشته، این است که تاریخ تکرار می‌شود، دولت آمریکا هم باید درس بگیرد.

 

وی  با بیان اینکه اتفاقاتی در آمریکا برای سیاهپوستان می‌افتد، خاطرنشان کرد: سیاه‌پوست‌ها انواع ظلم‌ها را متحمل شدند، آنها  اول به اوباما و برنامه‌های او  اعتماد داشتند، اما با اتفاقاتی که افتاد، چشمشان به واقعیت باز شد. محمد ادامه داد: سرخپوستان انواع قراردادهایی برای منافع و حقوق خود با آمریکایی‌ها برقرار کرده بودند، اما آمریکا هیچکدام را انجام نداد، همچنان که توافق هسته‌ای با ایران را نقض کردند.

 

وی تصریح کرد: اقدام اسراییل در اشغال فلسطین هیچ  توجیهی ندارد و آمریکایی‌ها به‌ خاطر اینکه رسانه‌ها در تصرف اسراییل هستند، از واقعیت‌ها خبر ندارند.

 

وی تأکید کرد: در شرایط حساس که ترامپ از توافق هسته‌ای خارج شده، تلاش می‌کند تا این طور جلوه دهد که پولی که به ایران بازگردانده شده، کمک از طرف آمریکا بوده، این در حالی است که این پول متعلق به خود ایران و 39 سال در آن کشور بلوکه شده و دستاورد خود ایرانی‌ها است.

 

محمد خاطرنشان کرد: من چهار بار به فلسطین سفر کردم در غزه با پیرمردی صحبت کردم که می‌گفت، از جنگ خسته شده و تا کی باید بدون حمایت مبارزه کنند و من به او گفتم، مبارزه کن و تسلیم نشو.من گفتم ما سیاه پوستان هم می توانستیم همین ها را بگوییم ولی تسلیم نشدیم ، ما می دانیم دولت هایی وجود دارند که تلاش می کنند حقوق ملت فلسطین به یغما رود اما باید در نظر بگیریم میلیونها نفر در دنیا به آرمان فلسطین اعتقاد دارند که ایران طلایه دار آنها است و روزی فرا خواهد رسید که فلسطین آزاد خواهد شد 

 

محمد در پایان گفت: شرم آور است که سعودی ها در جنایت علیه ملت فلسطین متحد اسرائیل شده اند چرا که سعودی ها مغلوب روایت غالب هالیوود شدند که پشت پرده آنها همان باندهای پرنفوذ صهیونیستی هستند.

 

وحید جلیلی:  آیت الله خامنه ای مبارزه بر سر حداکثرها را رهبری می کنند
وحید جلیلی  معاون سابق فرهنگی شهرداری مشهد نیز امروز طی نطقی در ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو ، اظهار کرد: مامون خلیفه عباسی امام رضا (ع} را به شهادت رساند و در مراسم حضرت نیز شرکت کرد تا شکلی از تروریسم را پایه گذاری کند اما در طول یک هزار و 200 سال، میلیون‌ها نفر به زیارت امام رضا(ع) می‌آیند تا نشان دهند، مأمون تروریست بوده و امام رضا (ع) شهید راه عدالت و معنویت است. 

 

وی با بیان اینکه امام خمینی ( ره) فرمودند مشهد شهر دوم مردم ایران  است و ایرانیان مشهد را شهر اصلی خود می‌دانند، افزود: اینجا نه شهری معمولی، بلکه تریبونی برای افشا کردن تروریست، مبارزه با آن و مناسب‌ترین مکان برای برگزاری چنین کنفرانسی است. 

 

دبیر جشنواره عمار با بیان اینکه در طول یک هزار و 200 سال، معنویت همیشه پشتوانه عدالت بوده است، تصریح کرد: از نهضت سربداران برای مقابله با مغولان گرفته تا قیام گوهرشاد در 80 سال پیش که به یک تراژدی بزرگ تبدیل شد، نشانی بر این ادعا است. وی ادامه‌ داد: رضا میرپنج توسط انگلیس‌ها در ایران به پادشاهی رسید و پرچم‌دار غرب‌گرایی در ایران معاصر شد، او مردم این شهر را قتل عام و زنده به گور کرد، چون حاضر نشدند، روسری از سر بردارند و کلاه شاپو بر سر بگذارند. 

 

جلیلی با بیان اینکه قتل‌عام مردم آخرین تراژدی نبوده است، توضیح داد: 40 سال بعد از این حادثه، امام خمینی(ره) به‌ خاطر اعتراض به کاپیتولاسیون تبعید شد و در یک سخنرانی تاریخی گفت، اگر یک آشپز آمریکایی شاه ایرانی را بکشد، کسی حق محکومیت او را ندارد. وی با بیان اینکه آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله‌العالی) از شاگردان امام خمینی(ره) و از اصلی‌ترین نمایندگان عدالت‌خواه هستند، خاطرنشان کرد: ایران به رهبری ایشان در مقابل آمریکا ایستاده و اگر روزی مبارزه بر سر حداقل‌ها و بر سر کاپیتولاسیون بوده، امروز مقام معظم رهبری مبارزه بر سر حداکثرها را رهبری می‌کنند. 

 

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب متذکر شد: مصر کشوری شبیه ایران با سابقه تمدنی طولانی‌ است که همزمان با انقلاب ایران، تسلیم شد و کمپ دیوید را امضا کرد، اگر هم‌اکنون وضعیت ایران و آمریکا را مقایسه کنید، می‌بینید، ایرانی که 40 سال مقاومت کرده و شهید داده، از مصری که نوکری آمریکا را کرده، تحریم‌های سیاسی بیشتری را تحمل کرده است. دبیر جبهه فرهنگی انقلاب در پایان تصریح کرد: ما به ترامپ و بولتون حق می‌دهیم و دلیل درد و رنج‌ها، ناله‌ها و زوزه‌هایشان را می‌فهمیم، اما از هویتمان  دست نمی کشیم و شعارمان مبارزه با تروریست است.

 

هدف ائتلاف سه گانه اسرائیل، عربستان و آمریکا سرنگونی ایران است
مایکل ملوف تحلیلگر سابق مسائل امنیتی پنتاگون گفت: خروج از توافق هسته‌ای هوچی‌گری بوده و تصمیماتی از قبیل انتقال سفارت آمریکا به قدس و خروج از برجام اقدامات بسیار توجهی در مسیر منفی است. وی با بیان اینکه یکی از بارزترین تصمیمات ترامپ، تشکیل مثلث همسوی اسراییل، عربستان و آمریکا است، گفت: اکنون این ائتلاف سه‌گانه شکل گرفته که هدف آن سرنگونی ایران است.

 

تحلیل‌گر سابق مسائل امنیتی پنتاگون با ذکر خاطراتش از جان بولتون گفت : من به واسطه کار در وزارت دفاع مجبور بودم به پل ولفوویتز مشاوره بدهم و معتقدم تندروهایی که در آمریکا به قدرت می رسند از نهادهای امنیتی آمریکا برای اهداف خود سو استفاده می کنند. ملوف با اشاره به حمله نظامی آمریکا به عراق گفت: زمانی که من صدایم را به نشانه اعتراض بلند کردم اخراج شدم! وی در ادامه گفت: وقتی من با اینکه مشخص شده بود در عراق سلاح کشتار جمعی وجود ندارد با جان بولتون صحبت می کردم او صریحا به من گفت: ما وارد بغداد می شویم پس از آن  وارد دمشق و بعد از آن نوبت تهران است و سپس لیبی. ملوف تصریح کرد: بولتون همچنان با همان دیدگاه ها امروز در دولت آمریکا است

 

ملوف گفت: آمریکا در پی تغییر رژیم در ایران  و تثبیت رهبری آمریکا و  حتی تغییر رژیم  روسیه است.

 

حسن رحیم پور ازغدی: اروپا بالاخره مجبور می‌شود بین منافع خودش و آمریکا یکی را انتخاب کند

حسن رحیم‌پور ازغدی عصر امروز در ششمین کنفرانس بین‌المللی افق نو به موضوع «قدس، پایتخت همیشگی» که در هتل الغدیر مشهد در حال برگزاری است، گفت: اینجا از رهبران یهود ضد صهیونیست و جریان‌های غیرمذهبی اما طرفداران آزادی و برابری و حتی فرماندهان سابق نظامی حضور دارند که همه ظاهراً متنوع و متفاوت اما به لحاظ هدف نزدیکیم.

 

وی، هدف اصلی را ایجاد آلترناتیو برای قدرت حاکم دانست و افزود: مشکل به لحاظ تئوریک از تفکیک عقل از وحی و فلسفه از دین و در مرحله بعد تفکیک علم از فلسفه و اخلاق شروع شد و نهایتاً گفته شد ما کاری به فلسفه و دین و چرایی اقداماتمان نداریم و مسئله چگونگی اقدام است که با علم به دست می‌آید.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه علم زاینده قدرت و ثروت در جهان شده است، ادامه داد: زمانی که علم از فلسفه و دین و اخلاق جدا شد، تبدیل به سلاحی خطرناک در اختیار انسان‌نماهایی قرار گرفت که تعدادشان در چند کمپانی سرمایه‌گذاری بین‌الملل به چند هزار نفر و چند صد نفر هم نمی‌رسد، اما توانسته‌اند جهان را از طریق جنگ اول و دوم جهانی، بمب اتم و بانک‌های بین‌المللی و سینما و رسانه کنترل کنند.

 

رحیم‌پور ازغدی با اشاره به هدف غرب مبنی بر تک‌قطبی‌کردن جهان خاطرنشان کرد: یکی از مقامات آمریکا چندی پیش اعلام کرد که امروز در جهان سه مانع داریم که اگر نباشند می‌توانیم جهان را قورت بدهیم و سپس به چین روسیه و ایران اشاره کرد.

وی اضافه کرد: طبیعی است که مانعیت چین اقتصادی است تا ایدئولوژی و در روسیه هم تهدیدهای سیاسی نظامی بیشتر است، اما انقلاب اسلامی تهدید ایدئولوژیک محسوب می‌شود.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه امروز هم علم و هم فلسفه پذیرفته‌اند که حقیقت قابل اثباتی وجود ندارد، اظهار کرد: این تفکیک علم از فلسفه و اخلاق و دین آثار مهمی داشت، از جمله اینکه امروز نمی‌توانیم مطمئن باشیم که چه کلمات و اصطلاحاتی مهم‌اند.

 

وی در پاسخ به این سؤال که چگونه باید ساختار حاکم را بشکنیم، گفت: ما باید بتوانیم قدرتی موازی قدرت سیاسی و رسانه‌ای و اقتصادی آمریکا و آنگلوساکسون ایجاد کنیم که قدرت رقابت داشته باشد و باید یک ائتلاف جهانی تشکیل دهیم، با این هدف که انحصار حاکم بر جهان را بشکنیم.

 

رحیم‌پور ازغدی ادامه داد: بعضی کشورها مثل ایران در این خط‌شکنی آماده‌اند که فداکاری‌های بزرگتری کنند و باید تقسیم کار مجددی انجام گیرد.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم تشکیلات اقتصادی متوسط توسط قدرت‌های بزرگتر ورشکسته شوند و نگذاریم عده‌ای از شرکت‌های محلی و متوسط توسط چند کشور بزرگ آمریکایی صهیونیستی غارت شوند.

 

وی، ساختار سیاسی در اتحادیه اروپا را شکننده توصیف کرد و افزود: اروپا بالاخره مجبور خواهد شد بین منافع ملت اروپا و منافع آمریکا یکی را انتخاب کند، آلمان که هیچ استقلالی ندارد، انگلیس و فرانسه نیز ظاهراً مستقل‌اند، اما کاملاً به آمریکا تکیه داده‌ و خود آمریکا نیز به صهیونیست‌ها تکیه داده است.

 

رحیم‌پور ازغدی یادآور شد: امام خمینی(ره) گفتند که آمریکا جزء مظلوم‌ترین ملت‌های جهان است، چون مردم این کشور نمی‌دانند چه بر سرشان آورده‌اند و نمی‌دانند چه بلایی سر مردم جهان به نام آن‌ها آورده‌اند. باید بتوانیم به اعتراض جهانی علیه آمریکا جهت دهیم.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی توضیح داد: در مورد اتحادیه اروپا که ظاهراً اتحادیه است و در اصل هیچ اتحادی ندارد، باید کاری کرد و همچنین باید کاری کرد که پیشرفت انحصاری شرکت‌های خصوصی توسط غرب مورد تحریم قرار گیرد و نگذاریم سرمایه‌های کوچک را نابود کنند، باید سدی اقتصادی در اروپا شکل بگیرد تا نگذاریم فقط چند صد نفر در دنیا حکومت کنند.

 

رحیم‌پور ازغدی خاطرنشان کرد: امروز همان کسانی که همه جنگ‌های جهان را راه می‌اندازند و میلیاردها دلار سلاح به دو طرف جنگ می‌فروشند، همان‌هایی هستند که شعار صلح می‌دهند و بمب اتم ساختند و گوانتانامو و ابوغریب را مدیریت می‌کنند و با بلندترین صدا حرف از حقوق بشر می‌زنند.

 

وی، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی را ابزاری برای سلطه به جهان از طریق دستکاری در بازار و استفاده از زور به صورت غیرآشکار توصیف کرد و گفت: به نام جهانی‌سازی اقتصاد، به غربی کردن جهان پرداختند.

 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، خطر جنگ را جدی بیان کرد و افزود: امورات سرمایه‌داری غرب بدون جنگ نمی‌گذرد و در جنگ‌های امروز هم جلوی صحنه یا پشت آن سرمایه‌داری آمریکا نشسته است. کسانی که جریان غرب را مدیریت می‌کنند با شعار  بازار آزاد و دموکراسی و حقوق بشر همه مقاومت‌ها را به خبیثانه‌ترین صورت سرکوب کرده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه ایدئولوژی بازار آزاد حمایت از شکل جدید مداخله چند دولت سرمایه‌داری در اقتصاد جهانی است، بیان کرد: حقوق شهروندی در جهان به طور سیستماتیک نقض می‌شود و جهان در قرن 21 میلادی دموکراتیک نیست و مناسبات براساس دموکراسی محقق نمی‌شود، بیایید دموکراسی جهانی را محقق کنیم و بعد تصمیم بگیریم که سرنوشت خود را چگونه تعیین کنیم.

رحیم‌پور ازغدی تشریح کرد: برای هر نوع اتحادیه‌ای که بخواهد موجی جدید راه بیندازید احتیاج به قهرمان داریم، قهرمان کسی است که با مردم شفاف سخن می‌گوید و با اینکه تخصص دیپلماتیک ندارد، وجدان و شرف داشته باشد. مشکل ما نبود قهرمان است.

 

وی در پایان با تأکید بر ایجاد یک وحدت دینی و معنوی خاطرنشان کرد: باید چهره درست مسیحیت را نشان دهیم، نه چهره سرمایه‌داری آن را و باید چهره درست موسی‌باوران را نشان دهیم نه صهیونیست‌ها را و این‌ها کاملاً شدنی است.