هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 28 اسفند 1397
ساعت 21:59
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 20 ارديبهشت 1397 ساعت 12:45 2018-5-10 12:45:01
شناسه خبر : 287134
المیادین با اشاره به جزئیات این حمله تاکید کرد: محموله نخست موشکی که با آن پایگاه‌های اسرائیل مورد هدف قرار گرفت، شامل بیش از پنجاه موشک بوده است و هر یک از مجتمع های مورد هدف قرار گرفته شده، شامل چندین مرکز اصلی نظامی بوده است.
المیادین با اشاره به جزئیات این حمله تاکید کرد: محموله نخست موشکی که با آن پایگاه‌های اسرائیل مورد هدف قرار گرفت، شامل بیش از پنجاه موشک بوده است و هر یک از مجتمع های مورد هدف قرار گرفته شده، شامل چندین مرکز اصلی نظامی بوده است.

گروه بین الملل- رجانیوز:  رسانه‌ها بامداد پنجشنبه، از حمله خمپاره‌ای رژیم صهیونیستی به شهر «البعث» در شمال استان قنیطره سوریه خبر دادند.   سانا گزارش داده خمپاره‌هایی از مناطق تحت کنترل رژیم صهیونیستی به سمت شهر «البعث» در شمال استان قنیطره شلیک شده است. منابع سوری در گفت‌وگو با شبکه خبری المیادین خبر داده‌اند حملات رژیم صهیونیستی به قنیطره تلفاتی برجای نگذاشته است.

 

در پاسخ نیز بیش از 50 موشک که بامداد گذشته از خاک سوریه به مواضع رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی شلیک شدند چندین مرکز مهم و حساس اسرائیل را هدف قرار دادند و سامانه گنبد آهنین نیز نتوانست این موشک ها را رهگیری کند. صهیونیست ها تصور می کردند نیروهای ارتش سوریه مانند گذشته به تجاوز نظامی آنان واکنش نمی دهند اما امشب محاسبات آنان اشتباه از آب درآمد و در جولان اشغالی غافلگیر شدند. در واقع صهیونیست ها در حملات امشب واکنش قاطع ارتش سوریه را پیش بینی نکرده بودندو  نیروهای سوری پس از چند ماه خویشتن داری، ضربه مهلکی را به صهیونیست ها وارد کردند که دیگر هیچ گاه فراموش نکنند.

 

گفتنی است توپخانه ارتش سوریه  در پاسخ به حملات موشکی، چند مرکز نظامی صهیونیست ها را به شدت در جولان اشغالی هدف قرار داد و نیروهای متجاوز را غافلگیر کرد.

 

 

 پس از حملات توپخانه ای ارتش سوریه، جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی به پرواز درآمدند و ۴ موشک به سمت مناطق شمالی استان قنیطره و جنوب غرب استان دمشق شلیک کردند که پدافند هوایی سوریه تمامی موشک ها را در هوا منهدم کرد.

 

المیادین به نقل از خبرنگار خود اعلام کرد: سامانه گنبد آهنین نتوانست این موشک ها را رهگیری کند. این حمله پس از تجاوز اسرائیل به مناطقی در منطقه القنیطره در جنوب سوریه صورت گرفته است.

 

سوريه دو فروند هواپيماي جنگي رژيم صهيونيستي را هدف قرار داد

به گزارش  پرس تي وي، پدافند هوايي ارتش سوريه دو فروند هواپيماي جنگي اسرائيلي (رژيم صهيونيستي) را هدف قرار داده است.

 

شلیک موشک از خاک سوریه به ۴ مقر نظامی رژیم صهیونیستی در جولان اشغالی

المیادین با اشاره به جزئیات این حمله تاکید کرد: محموله نخست موشکی که با آن پایگاه‌های اسرائیل مورد هدف قرار گرفت، شامل بیش از پنجاه موشک بوده است و هر یک از مجتمع های مورد هدف قرار گرفته شده، شامل چندین مرکز اصلی نظامی بوده است.

 

این موشک ها ده مرکز مهم را هدف قرار داه است که به این شرح است: 


1- مرکز نظامی رهگیری اطلاعاتی و الکترونیکی. 2- پایگاه سری اطلاعات مرزی. 3- مرکز نظامی شنود شبکه های مخابراتی و ماهواره ای. 4- مرکز نظامی کنترل ارسال پارازیت. 5- مرکز تنظیمات و سازماندهی ارتباطی و فرستنده ها. 6- مرکز کنترل یگان تسلیحات بکار رفته در عملیات‌های نظامی زمینی. 7- فرودگاه بالگردهای نظامی. 8- مقر فرماندهی نظامی تیپ 810 نظامی. 9- مقر فرماندهی گردان‌های نظامی در منطقه حرمون. 10- مقر زمستانی یگان ویژه موسوم به "بنستیم".

 

 

در داخل هر یک از این مراکز چندین مرکز نظامی اسرائیلی قرار داشته است و شاهدان محلی وقوع انفجارهای بزرگ، آتش سوزی و رفت و آمد گسترده آمبولانس ها را تأیید کرده اند.

 

همچنین منابعی دیگر در مصاحبه با المیادین تاکید کردند: اسرائیل دستوراتی را درباره ضرورت مخفی نگهداشتن هرگونه اطلاعاتی در خصوص این حمله موشکی به مواضع خود صادر و تاکید کرده است: در این زمینه به بیست موشک شلیک شده از سوریه به سمت سرزمین های اشغالی سخن نگویند.

 

رسانه های رژیم صهیونیستی نیز اعلام کردند از شهروندان اسرائیلی منطقه اشغالی جولان خواسته شده است به پناهگاه ها بروند.

 

 

همچنین به گفته این منابع، بیشتر این پناهگاه‌ها در شماری از مناطق اشغالی مجهز به آب و برق نیست که این مسئله باعث شده تا شهرک نشینان آنجا را ترک کنند. این منابع گفتند: رژیم اشغالگر به آنها اجازه داده است این پایگاه‌ها را ترک کنند اما از آن دور نشوند.

 

سردرگمی جبهه داخلی رژیم صهیونیستی 

پایگاه اینترنتی العهد لبنان نیز نوشت رسانه‌های رژیم صهیونیستی فاش کردند دستگاه اطلاعاتی این رژیم نتوانسته است از قبل به اطلاعات مربوط به حمله از سوریه به جولان اشغالی دست یابد.

 

شبکه العالم به نقل از خبرنگار خود گزارش شد شمار موشک‌های شلیک‌شده بیش از 68 فروند بوده است. 

 

خبرگزاری سانا- پدافند هوایی سوریه در حال دفاع از آسمان دمشق

 

به دنبال این حمله به جولان اشغالی، رژیم صهیونیستی تلاش کرد آن را پاسخ دهد. خبرگزاری سانا سوریه ساعت 02:30 بامداد گزارش داد پدافند هوایی سوریه در حال پاسخ دادن به حمله موشکی رژیم صهیونیستی است. خبرگزاری رسمی سوریه نوشت: «پدافندهای هوایی سوریه در حال مقابله با موج جدیدی از تجاوزگری راکت‌های اسرائیلی هستند و آنها را یکی پس از دیگری ساقط کرده‌اند.» 

 

رسانه‌های رژیم صهیونیستی ساعت 04:30 بامداد گزارش دادند رژیم صهیونیستی یک فروند موشک پاتریوت در شمال فلسطین اشغالی شلیک کرده است.

 

منابع رسانه‌ای لحظاتی بعد از آغاز موج جدید تجاوز به سوریه خبر دادند. گزارش‌ها حاکی است رژیم صهیونیستی اطراف دمشق را هدف قرار داد و پدافند ارتش سوریه نیز به مقابله با این تجاوزات پرداخته است. 

 

یک حساب کاربری توئیتر نزدیک به منابع نظامی رژیم صهیونیستی نوشت: «ظرف 5 دقیقه گذشته، صدای ده‌ها انفجار شنیده شده در مناطق اطراف دمشق شنیده شده است. موشک‌های زمین به هوای سوریه در حال شلیک هستند.»

 

خبرگزاری «سانا» ساعت 04:35 بامداد گزارش داد پدافند هوایی سوریه در حال پاسخدهی به حملات موشکی رژیم صهیونیستی است. منابع نزدیک به معارضان سوریه از شنیده شدن چندین صدای انفجار در دمشق خبر دادند. 

 

 شبکه خبری اسکای‌نیوز از قطع برق در دمشق در پی این حملات خبر داده و العربیه هم مدعی شده دو فرودگاه نظامی در دمشق هدف قرار گرفته‌اند.

 

ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد در حال حمله به اهداف ایرانی در خاک سوریه است. منابع نزدیک به معارضین سوریه مدعی شده‌اند بیش از 30 فروند موشک اسرائیلی به مناطقی در نزدیکی دمشق اصابت کرده‌اند.

 

شبکه خبری الحدث، ساعت 05:26 بامداد از شنیده شدن صدای انفجار در مناطق نزدیک جولان خبر داد. 

 

 

در پی شنیده شدن انفجار در نزدیکی شهرک «متولا» در شمال فلسطین اشغالی ازساکنان این شهرک خواسته شد وارد «مناطق امن» شوند. رژیم صهیونیستی همچنین پناهگاه‌های «طبریا» و «کریات شیمونه» را نیز به روی ساکنان مناطق شمال فلسطین اشغالی باز کرد. 

 

خبرگزاری سانا گزارش داد پدافند هوایی سوریه، ده‌ها فرورند از موشک‌های اسرائیلی را ساقط کرده است. این خبرگزاری همچنین گزارش داد جنگنده‌های اسرائیلی در حال تلاش برای هدف قرار دادن پدافندهای سوریه و راداراهای آن هستند.