هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 فروردين 1398
ساعت 20:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 9 ارديبهشت 1397 ساعت 10:15 2018-4-29 10:15:08
شناسه خبر : 286601
ترامپ در یک سخنرانی در جمع هواداران خود در میشیگان به کنگره درباره تایید نکردن بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک هشدار داد.
ترامپ در یک سخنرانی در جمع هواداران خود در میشیگان به کنگره درباره تایید نکردن بودجه ساخت دیوار مرزی مکزیک هشدار داد.
 
به گزارش  سی ان ان، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا شب گذشته (شنبه) در یک سخنرانی در میان هوادارانش در ایالت میشیگان آمریکا همچنان به انتقاد از رسانه‌ها و دموکرات‌ها پرداخت و اعلام کرد: بهتر است (در انتخابات کنگره) جمهوری‌خواهان بیشتری را انتخاب کنیم تا بتوانیم از شهرمان، از مرزهایمان، از اقتصادمان و از کشورمان دفاع کنیم تا آمریکا را دوباره قدرتمند کنیم.
 
وی در ادامه از حامیان خود درخواست کرد که به دموکراتها رأی ندهند و گفت: آنها به ارتش ما اهمیتی نمی‌دهند. آنها به مرزهای ما اهمیتی نمی‌دهند و من فکر نمی‌کنم که آنها به جرم و جنایت هم اهمیت بدهند. نانسی پلوسی (رهبر دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا) و گروهش، به آنها نباید رأی داد.
 
وی در بخش دیگری از سخنرانی خود تهدید کرد که در صورتی که کنگره با بودجه لازم برای ساخت دیوار در مرز مکزیک موافقت نکند، کشور را تعطیل خواهد کرد. ترامپ با اشاره به این موضوع گفت: «ما به امنیت نیاز داریم. ما به دیوار نیاز داریم. اگر ما نتوانیم امنیت مرزها را تأمین کنیم، چاره دیگری نداریم. ما کشور را تعطیل می‌کنیم؛ زیرا به امنیت مرزی نیاز داریم. یک کشور وقتی قوی می‌شود که مرزهای قوی داشته باشد.»
 
ترامپ در ادامه سخنرانی خود باز هم وجود هرگونه ارتباط میان اعضای کمپین انتخاباتی‌اش با مقامات روس را تکذیب کرد و گفت: اگر مداخله‌ای هم در انتخابات رخ داده باشد به علت ارتباط دموکراتها با مقامات روس بوده است.
 
او همچنین از جیمز کومی، رئیس سابق اف بی آی و رسانه‌ها انتقاد کرد و گفت: «به نحوه دروغ گفتن‌های جیمز کومی توجه کنید. این مهم ترین مسئله است. بیشتر خبرنگاران هم افرادی بسیار بسیار متقلب هستند.
 
وی در ادامه به لاف‎‌زنی درباره تلاشهای آمریکا برای مبارزه با تروریسم پرداخت و مدعی شد: آمریکا واقعا داعش را حذف کرده است. هیچ کشوری ارتش ما را ندارد.
 
دونالد ترامپ که به طور معمول از فرصتهای گوناگون برای تمجید از خود استفاده می کند، این بار هم گفت: هیچ کس در نخستین سال ورودش به کاخ سفید کارهایی که من کرده ام را انجام نداده است؛ قوانین، کاهش مالیات و قضات. به کارهایی که کرده ایم نگاه کنید. هیچ کس این کارها را نکرده است. پس از سالها بازسازی کشورهای دیگر، ما در نهایت می خواهیم کشور خود را بسازیم. این به زمان نیاز دارد.
 
رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در قسمت دیگری از سخنرانی خود به توافق هسته ای ایران و احتمال مذاکره با کره شمالی اشاره کرد و گفت: ملاقات با کره شمالی در سه یا چهار هفته آینده برگزار خواهد شد. قدرت می تواند مانع از وقوع جنگ هسته ای شود. من جان کری نیستم که «توافق هسته ای فاجعه بار ایران» را امضا کرد.