هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 5 خرداد 1397
ساعت 18:59
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 ساعت 16:58 2018-4-24 16:58:02
شناسه خبر : 286433

حمایت از تولید داخلی وظیفه هر ایرانی و یا حتی هر خارجی است و چه بسا خارجی­ ها با خریدن کالای اصل ایرانی مانند پسته، فرش، زعفران و ... بیشتر به وظیفه­ شان عمل می­کنند. ما هم در اینجا بخشی از دِین­مان را در قالب یک بسته کوچک پیشنهادی-حمایتی، به عزیزان مسئول تقدیم می­کنیم و بقیه دِین­مان را هم می ­رویم در حد وسع­مان (در حال حاضر وسع­مان معادل دو سه بسته پاستیل خرسی ایرانی اصل است) کالای ایرانی با کیفیت می­خریم.

 

  1. مسئولین باید به تولیدکنندگان امتیاز خاص بدهند و تولید کننده دستش در انتخاب امتیازها باز باشد. یک نمونه خوب همین وام­های بانکی با بهره­های متنوع و متناسب با حال تولیدکنندگان مختلف است. مثلا اگر تولید کننده ­ای تمایل دارد دوران تولیدش زودتر سپری شود می­تواند یک 28 درصدی سه ساله بگیرد، اینطوری یک­ساله جوری زمین می­ خورد که هزینه کفن و دفن هم لازم نیست، فقط یک دسته گلایول سفید باید بگذاریم روی محل زمین خوردنش! اگر هم بلندمدت ترجیح بدهد، ما 35 درصدی پنج­ساله را پیشنهاد می ­کنیم. مشاهده شده تولیدکنندگان پوست کلفت تا سه سال هم توانسته ­اند زیر این وام­ها دوام بیاورند و فارغ نشوند.

 

  1. مردم را به سرمایه­ گذاری در تولید تشویق کنند. بهترین راه تشویق مردم به این­کار، پرداخت بهره­ بانکی 25درصد تضمینی و بالابردن قیمت دلار است! شکر­خدا این اتفاق با درایت ویژه مسئولین محقق شده و فقط هنوز شیبش قدری ملایم است که به نظر می­رسد با یک بالانس درجا حل خواهد شد.

 

  1. بستر صادرات را هموار کنند. اگر همانطور که کافیست برای واردات، واردکننده یک کپی از برگه آزمایش ژنتیکش را همراه ببرد، با صادرکنندگان ژن متوسط هم همراهی بشود، قطعا تاثیرگذار خواهد بید!


x