هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 3 بهمن 1397
ساعت 01:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 26 فروردين 1397 ساعت 08:47 2018-4-15 08:47:46
شناسه خبر : 286043
حمله تک مرحله ای و محدود امروز ائتلاف آمریکا، انگلستان و فرانسه به سوریه بدون هیچ دستاورد خاصی برای این ائتلاف پایان یافت. این تهاجم ضعیف که در رسانه های غربی بسیار بزرگ جلوه داده شد از چند جنبه قابل بررسی است: 
 
با توجه به پیش بینی نقاط احتمالی حمله، سوریه و هم پیمانانش طی چند روز گذشته اکثر این مناطق را تخلیه کرده بودند. از این رو خسارت جدی و راهبردی وارد نشده است.
 
از ۱۱۰ موشک شلیک شده ۷۰ عدد آن با سامانه ضد موشکی نسبتا قدیمی سوریه منهدم شده است؛ هفت سال جنگ، سوریه را به تجارب ارزشمندی رسانده است که می تواند این کشور را به یکی از قدرتمندترین کشورهای منطقه کند. گفتنی است سامانه های روسیه نیز غیرفعال و دست نخورده باقی ماند

 

تمامی ۱۲ موشک شلیک شده به فرودگاه نظامی الضمیر منهدم شده است. این بدان معناست که در منطقه ای که سوریه اراده و تصمیم جدی بر مقابله داشته، موفق بوده است.
 
هیچ یک از مراکز حضور روسیه، ایران و حزب الله مورد هدف قرار نگرفته است.
 
با توجه به نزدیکی انتخابات کنگره آمریکا و همچنین ابعاد رسوایی های سیاسی دونالد ترامپ، او به شدت به تهاجم امروز نیاز داشت؛ ترامپ نیازمند است که همچنان به جامعه آمریکا تلفیقی از هیجان و شوک تزریق کند، برای پیروزی در انتخابات و انحراف افکار عمومی از رسوایی های فراگیرش.
 
اسرائیل به شدت وحشت زده است و این ترس به وضوح در مواضع مسئولین این رژیم و آرایش نظامی آنها مشاهده می شود. آنها حالا منتظر پاسخ ایران و محور مقاومت به حمله این رژیم به پایگاه T4 و شهادت تعدادی از مستشاران ایرانی هستند.
 

 x