هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 ارديبهشت 1397
ساعت 15:43
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 فروردين 1397 ساعت 15:04 2018-4-11 15:04:22
شناسه خبر : 285987
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قیمت گوشت گوسفندی در سال جدید ۲ هزار تومان افزایش یافت است، گفت: قیمت هر گوشت گوسفندی در بازار مصرف(شهر تهران) به ۴۷ هزار تومان تا ۴۸ هزار تومان رسیده است.
علی‌اصغر ملکی در گفتگو با تسنیم اظهار کرد: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی در سال جاری دوباره 2 هزار تومان گران شده و به قیمت هر کیلوگرم 47 هزار تومان تا 48 هزار تومان در شهر تهران رسیده است.
 
وی افزود: گوشت قرمز وارداتی نیز به قیمت هر کیلوگرم 33 هزار تومان به صورت گرم  در بازار توزیع می‌شود و مردم می‌توانند این محصول را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره‌بار و برخی از واحدهای صنفی منتخب خریداری کنند.
 
خروج دام زنده از کشور عامل افزایش قیمت
 
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی ادامه داد: توزیع گوشت گوسفندی وارداتی تا حدودی قیمت گشت قرمز را در بازار کنترل کرده است و در صورتی این گوشت توزیع نمی‌شود اکنون قیمت گوشت قرمز داخلی به مراتب بیشتر بود.
 
وی درباره دلایل افزایش قیمت گوشت گوسفندی ایرانی در بازار گفت: عرضه گوشت گوسفندی داخلی در بازار کاهش‌یافته است و بخشی از دام زنده ما از مرزها خارج‌ شده و به سایر کشورها می‌رود.
 
چگونگی تشخیص گوشت وارداتی از داخلی
 
ملکی در پاسخ به این سؤال که آیا امکان فروش گوشت گوسفندی وارداتی -که قیمت کمتری دارد- به‌جای گوشت داخلی وجود دارد یا خیر ضمن تایید این ارم گفت: این تخلف بستگی به انصاف فروشندگان است.
 
وی در باره چگونگی تشخیص ایرانی بودن گوشت‌های گوسفندی، اظهار داشت: برخی از افراد که تجربه لازم را دارند از بافت گوشت می‌توانند به ایرانی بودن یا وارداتی بودن آن پی ببرند؛ همچنین باید توجه داشت که بر روی گوشت  تولید داخل برچسب رهگیری و همچنین مهر مثلثی آبی‌رنگ سازمان دامپزشکی کشور وجود دارد اما مهر گوشت‌های وارداتی مستطیل شکل و با رنگ‌های گوناگون است.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم 81022222-021
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x