هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 23 خرداد 1400
ساعت 09:24
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 19 فروردين 1397 ساعت 18:41
يكشنبه 19 فروردين 1397 18:27 ساعت
2018-4-8 18:41:57
شناسه خبر : 285788
" اتفاقا اصلاح طلبان خوب می توانند سلبی تبلیغ کنند که روحانی نباشد، چه می شود؟ یعنی درست است که ما الان رونق اقتصادی نداریم. ولی روحانی نبود، چه بود؟...به یاد دارم قبل از انتخابات 92 که می خواستم جاروبرقی خانه را عوض کنم فروشنده موقع قیمت دادن به دنبال قیمت دلار در بازار بود. ولی الان می توانید بروید و خرید کنید."
" اتفاقا اصلاح طلبان خوب می توانند سلبی تبلیغ کنند که روحانی نباشد، چه می شود؟ یعنی درست است که ما الان رونق اقتصادی نداریم. ولی روحانی نبود، چه بود؟...به یاد دارم قبل از انتخابات 92 که می خواستم جاروبرقی خانه را عوض کنم فروشنده موقع قیمت دادن به دنبال قیمت دلار در بازار بود. ولی الان می توانید بروید و خرید کنید."

گروه سیاسی-رجانیوز: گران شدن لحظه به لحظه دلار و کاهش ارزش پول ملی این روزها کام بسیاری از مردم را تلخ و عموم فعالان اقتصادی را سردرگم کرده است؛ در این فضا مرور و بازخوانی وعده ها و اظهارات حامیان روحانی در روزهای ماقبل انتخابات ریاست جمهوری 96 به روشنی ماهیت عملیات فریب آن برهه را روشن کرده و از این رو امری ضروری می نماید.

 

به گزارش رجانیوز، "رقیب هراسی" و دادن "وعده های بلندپروازانه" ، محور مشترک تبلیغات حامیان روحانی در انتخابات سال گذشته بود، اما از سوی دیگر افکار عمومی هنوز اسم رمز پرتکرار "ونزوئلاهراسی" در آن ایام را فراموش نکرده است.

 

" کافی است همین آقای جلیلی بیاید تا ایران در عرض 4 سال ونزوئلا شود... یعنی دوباره وضعیت معیشتی کشور بهم می ریزد." این جملات را حمیدرضا جلایی پور، جامعه شناس و فعال سیاسی اصلاح طلب یک ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و در حمایت از روحانی گفته است!

 

 

نظیر همین ادعا را علی مطهری در همان برهه مطرح و مدعی شده بود: روحانی کشور را سوئیس نمیکند اما ونزوئلا هم نمیشویم!

 

این اظهاراتِ شب انتخاباتی و ادعاهای نظیر آن در حالی صورت گرفت که با تحولات ارزی روزهای اخیر، ریال ایران از پول ونزوئلا هم کم ارزش تر شد!

 

گذشته از ارعاب افکار عمومی نسبت به تهدید موهوم ونزوئلایی شدن ایران، نکته جالب دیگر در این مصاحبه، گفته های جلایی پور در ترسیم شرایط اقتصادی ایران در دولت دوم روحانی است. وی در این خصوص می گوید: "حامیان روحانی می گویند اگر روحانی میانه رو نیاید می تواند وضع گذشته برگردد. اتفاقا اصلاح طلبان خوب می توانند سلبی تبلیغ کنند که روحانی نباشد، چه می شود؟ یعنی درست است که ما الان رونق اقتصادی نداریم. ولی روحانی نبود، چه بود؟ یکی هم به صورت ایجابی که همین است و آقای روحانی 4 سالی است که اوضاع را نرمال کرده و شرایط ایران برای یک توسعه چندجانبه و پایدار فراهم می شود...اگر روحانی رای خوبی بیاورد می تواند برجام ملی اجرا کند. یعنی یک برنامه جامع مشترک ( یعنی با اجماع همه ارکان حکومت و همه جناحها) برای حل ابر چالشهای کشور ریخته شود. روحانی فرد برجام سازی است"!

 

اکنون در شرایطی که از اعلام این مواضع کمتر از یکسال می گذرد،  نرخ دلار سر به فلک گذاشته و اوضاع اقتصادی کشور نیز به مرحله ای رسیده که روزانه شاهد اعلام برائت سلبریتی های بنفش، چهره های سرشناس اصلاح طلب و سایر گروه های حامی روحانی از انتخاب او هستیم.

 

 

 

با خیال راحت جاروبرقی بخرید!
جالب ترین بخش گفته های جلایی پور در این گفتگو اما به داستان سرایی او پیرامون وضع بازار در سال 91  و وعده ثبات اقتصادی در دولت دوم روحانی بر می گردد: " انتخابات ۹۶ را با 92 مقایسه می کنم. مردم در 92 از شبح ناامنی ها و تحریم ها که بالای سر ایران آمده بود، می ترسیدند. آینده تحریمها در شورای امنیت سازمان ملل و آثار تخریبی تحریم ها باعث وحشت مردم شده بود که زمینه مهمی برای تکوین انتخابات 92 بود. ولی الان آن ترس و بحران نیست. 
اگرچه وضعیت به مرحله رونق فراگیر اقتصادی هم نرسیده ولی شبح ناامنی به رغم اینکه ترامپ نامتعادل هم بر سر کار آمده، از بالای سر ایران کنار رفته است. و وضعیت اقتصادی باثبات است. به یاد دارم قبل از انتخابات 92 که می خواستم جاروبرقی خانه را عوض کنم فروشنده موقع قیمت دادن به دنبال قیمت دلار در بازار بود. ولی الان می توانید بروید و خرید کنید."

 

اکنون و با وجود همه این "وعده های یکساله"، مردم هم شبح تحریم ها را بالای سر خود می بینند، هم بی ثباتی در بازار غوغا می کند و هم فروشندگان به دنبال قیمت لحظه ای دلار در بازار هستند!

 

به نظر می رسد با سابقه ای که از اصلاح طلبان در ماجرای فریب جامعه در قبال برجام  و ترسیم چشم اندازهای پس از آن برای مردم شاهد بوده ایم، بعید نیست اینبار نیز در قبال بازخوانی رقیب هراسی های ایام انتخابات (نظیر آنچه ذکر شد)، فراموشی گرفته و یا با جنگ روانی به فرافکنی روی آورند.

 

با این حال اخلاق سیاسی ایجاب می کند تا کسانی که بدون کمترین تجربه و یا سواد اقتصادی، وعده های گزاف داده و شرایط اسف بار کنونی را رقم زده اند، از پیشگاه ملت و رقبای انتخابات ریاست جمهوری عذرخواهی کرده و بار مسئولیت خود را در این خصوص بپذیرند.

 

گفتنی است "رسیدن قیمت دلار به 5000 تومان در صورت انتخاب رئیسی به ریاست جمهوری"، پیش بینی و رقیب هراسیِ دیگر حامیان روحانی در انتخابات پارسال بود که البته در این روزها محقق شد اما با نرخ 6000 تومانی و در حالی که حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور است.
 

 دیدگاه کاربران

دروغگوها رسوا میشوند حالا باید اب وواجبی بیاوریمم وصورت بعضی را بشوریم

آفتاب چرخید،زمین چرخید،فصلها چرخیدند،بعضی ازاصول گریان مثل کاظم جلالی وعلی مطهری برای 2روز نمایندگی چرخیدند،دوچرخه هم چرخید،حتی سبیل بابا هم چرخید .همه چیزها طبیعی چرخیدند"الا" چرخ سانتریفیوژها و چرخ اقتصاد که گریپاژکردند........ علی برکت الله

من كه واقعا مخالف رجانيوز و تفكراتش هستم ،اما وجداني و انصافي قبول دارم اين مطلب درج شده رو

جناب رئیس جمهور سرمایه مردم یک ساعته دود شد به هوا رفت . آبا هنوز هم خوابی با بیدار ؟ به جز تلگرام ، دیوار کشیدن در خیابان ، کنسرت ، آیا مشکلی دیگری برای عقل جنابعالی و معاون اول محترم نمیرسد که عنوان بفرمائید . با این اوصاف نبایستی ما را به یاد سیاستمداران دوران قاجار بباندازد .

واقعا چند نفر در روز از سایت وزین رجانیوز دیدن می کنند؟