هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 خرداد 1397
ساعت 07:22
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 19 فروردين 1397 ساعت 12:57 2018-4-8 12:57:54
شناسه خبر : 285745
علی مطهری نماینده مردم تهران و از حامیان حسن روحانی در گفت و گو با ایسنا به ناکاآمدی دولت در حوزه اقتصادی اعتراف کرد. این صحبت ها حتی مورد استقبال رسانه های اصلاح طلب هم قرار گرفت و به تیتر یک آنها نیز تبدیل شد، اتفاقی که نشان می دهد حامیان دیروز روحانی هم در قبال بی تدبیری های فراوان دولت رسوا شده اند.
علی مطهری نماینده مردم تهران و از حامیان حسن روحانی در گفت و گو با ایسنا به ناکاآمدی دولت در حوزه اقتصادی اعتراف کرد. این صحبت ها حتی مورد استقبال رسانه های اصلاح طلب هم قرار گرفت و به تیتر یک آنها نیز تبدیل شد، اتفاقی که نشان می دهد حامیان دیروز روحانی هم در قبال بی تدبیری های فراوان دولت رسوا شده اند.
گروه سیاسی-رجانیوز:  نایب رییس مجلس شورای اسلامی که در سال های اخیر به دلیل سیاسی‌کاری و پرداختن به مباحث حاشیه‌ای چون حصرسران فتنه به جای پرداختن به مشکلات معیشتی مردم مورد انتقادات جدی قرار گرفته بود اینبار درمصاحبه ای از عقب گرد اقتصادی کشور در دولت روحانی و حتی چرخش روحانی از وعده های انتخاباتی اش گلایه کرد.
 
به گزارش رجانیوز: علی مطهری نماینده مردم تهران و از حامیان حسن روحانی در گفت و گو با ایسنا به ناکارآمدی دولت در حوزه اقتصادی اعتراف کرد. این صحبت ها حتی مورد استقبال رسانه های اصلاح طلب هم قرار گرفت و به تیتر یک آنها نیز تبدیل شد، اتفاقی که نشان می دهد حامیان دیروز روحانی هم در قبال بی تدبیری های فراوان دولت رسوا شده اند. 
 
 
این نماینده مجلس در خصوص انتقادات وارد شده نسبت به مدیریت دولت گفت: ‌(درباره انتقادات به دولت) اين موضوع دو علت داشته است؛ يکي رفتار آقاي روحاني و شعارهاي ايشان در تبليغات انتخاباتي که بعدا به‌روشني از برخي از آنها عقب‌نشيني کرد. در انتخاب اعضاي کابينه هم ايشان کاملا چرخش مشهودی داشت و همين باعث ايجاد نوعي نااميدي در حاميان ايشان شد.
 
این نماینده حامی دولت، رفتار حسن روحانی را از عوامل عقب گرد اقتصادی کشور معرفی کرد و با اشاره به دشمنی های آمریکا در بازگشت پول های بلوکه شده ایران با وجود توافق برجام گفت: «ما در امور اقتصادی نوعی عقب‌گرد داشتیم و اینها در پیدا شدن شرایط اعتراض جدید موثر بود و البته رفتار خود آقای روحانی هم بی‌تاثیر نیست
 
این انتقادات صریح مطهری از دولت و اعتراف به عقب گردهای اقتصادی و ناکارآمدی دولت در حالی است که وی در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته با حمایت تمام قد از روحانی طی بیانیه ای یکی از دلایل خود برای حمایت از روحانی را اینگونه معرفی کرده بود:
«معمولا دولت‌ها در دوره دوم خود بهتر کار می‌کنند چون اولا دیگر نیاز به رأی مردم ندارند و مستقل‌تر و آزادتر عمل می‌کنند. ثانیا مخالفان آنها انگیزه کمتری برای تخریب دولت دارند زیرا در دوره اول، هدفشان نرسیدن آن دولت به دوره دوم است و در دوره دوم این هدف موضوعیت ندارد. علاوه بر این، تجربه‌ای که جناب آقای روحانی در این چهار سال کسب کرده‌اند سرمایه عظیمی برای چهار سال آینده است.»
 
نائب رئیس مجلس حتی از بی توجهی دولت به نمایندگان هم گلایه کرد و گفت: «الان بعضی مجامع استانی نمایندگان به ما مراجعه می‌کنند و از اینکه رییس‌جمهور به آنها وقت ملاقات نمی‌دهد گله‌مند هستند یا درباره برخی وزرا هم این حرف را می‌زنند. این باعث می‌شود کم کم حمایت‌هایشان را از دست بدهند. این شرایط باید اصلاح شود. به هر حال نمایندگان انتظار دارند رییس‌جمهور بیشتر با آنها تبادل نظر و گفت‌وگو داشته باشد.»
 
حمایت «خاتمی» از کاندیداتوری «ولایتی»!
 
در قسمتی از این مصاحبه علی مطهری از گفت و شنودها و تحلیل های جناح اصلاح طلب در انتخابات ریاست جمهوری سال88 پرده برمیدارد. وی در این خصوص افشا کرد که اصلاح‌طلبان به گزینه «علی اکبر ولایتی» برای شکست دادن دولت مستقر رضایت داده بودند:
« بارها من این را گفته‌ام وقتی ما طرح کاندیداتوری آقای ولایتی را مطرح کردیم، ایشان به ما گفت اگر شما اصولگراها محکم پشت این طرح بایستید نه من کاندیدا می‌شوم و نه آقای موسوی چون در ادامه مدیریت آقای احمدی‌نژاد خطری برای کشور است»
 
این صحبت ها خاطرات انتخابات ریاست جمهوری سال 92 است که ولایتی در لباس اصولگرایی توانست وزنه گفتمانی اصلاح طلبان را سنگین تر کند، تا جایی که اصلاح طلبانی چون مهاجرانی و حق شناس حضور وی در انتخابات و مناظره ها را از عوامل پیروزی روحانی در انتخابات 92 تحلیل کردند.
 
 
نگاه مادی در جامعه حاکم شده است
 
مطهری با بیان این نکته که اعتماد مردم کمتر شده و احساس تبعیض می کنند موضعی اصولی گرفت و گفت: «البته قدری هم فضای فکری جامعه تغییر کرده و سطح فکر جامعه پایین آمده است و از آرمان‌گرایی، ‌ایده‌آل‌گرایی و ایدئولوژی‌گرایی تنزل کرده» وی ادامه داد: «امروز نگاه مادی در جامعه حاکم شده و ریشه‌اش هم همان مساله فیش‌های نجومی، ‌املاک نجومی و امثال آن بود. ما نیاز داریم قدری به نگاه اولیه انقلاب برگردیم و اینکه آماده‌ایم همه چیز خود را فدای اسلام و پیشبرد انقلاب کنیم در حالیکه امروز عده‌ای اعتراض می‌کنند که چرا به مسلمانان میانمار کمک می‌کنید یا به فلسطین و سوریه کمک می‌کنید، این با نگاه اولیه و آرمان‌های انقلاب اسلامی سازگار نیست.»
 
پیغام سران فتنه: نظام را دوست داریم!
 
علی مطهری به بحث مورد علاقه خود یعنی حصر سران فتنه نیز پرداخت. او بدون اشاره به اینکه سران فتنه با اتهامات و اقدامات خود در سال88  کشور را به لبه پرتگاه بردند و درصدد سوریه سازی ایران با حمایت های آمریکایی، رژیم صهیونیستی و سعودی ها بودند گفت: «اینها از درون حصر هم گاهی پیغام می‌دهند که نظام را دوست داریم و از دولت حمایت می‌کنیم.» وی باچشم پوشی بر گناه نابخشودنی فتنه گران و تلاش انها برای براندازی نظام ادامه داد: «آنها در مقاطعی دعوت به شرکت در انتخابات کردند و در اعتراضات اخیر هم از معترضین حمایت نکردند در حالی‌که اگر به قول بعضی‌ها برانداز بودند بهترین فرصت برای پیوستن به آنها بود.»


دیدگاه کاربران

آقای مطهری امثال شما این آقا راسرکار اوردید،فردای قیامت چطوری جواب خدا وخون شهدا را میدید!

سوال
مطهری غیر از رفع حصر کار واجبتری در این مملکت نیست؟
x