هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 4 فروردين 1399
ساعت 17:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 18 فروردين 1397 ساعت 15:57
شنبه 18 فروردين 1397 15:51 ساعت
2018-4-7 15:57:37
شناسه خبر : 285701
دردناک‌تر از خبر جنایت های 70 ساله رژیم صهیونیستی، همزمانی این جنایت ها با عادی سازی روابط کسانی با غاصبان سرزمین مقدس است که خود را به عنوان خادمین حرمین شریفین معرفی می کنند.
دردناک‌تر از خبر جنایت های 70 ساله رژیم صهیونیستی، همزمانی این جنایت ها با عادی سازی روابط کسانی با غاصبان سرزمین مقدس است که خود را به عنوان خادمین حرمین شریفین معرفی می کنند.
کمیل نقی پور-رجانیوز: دردناک‌تر از خبر جنایت های 70 ساله رژیم صهیونیستی، همزمانی این جنایت ها با عادی سازی روابط کسانی با غاصبان سرزمین مقدس است که خود را به عنوان خادمین حرمین شریفین معرفی می کنند.
 
به گزارش رجانیوز: منابع مختلف از وقوع درگیری میان فلسطینی‌ها و ارتش رژیم صهیونیستی در مرزها میان نوار غزه و اراضی اشغالی خبر دادند، نیروهای اسرائیلی نیز منطقه اطراف نوار غزه را منطقه نظامی بسته اعلام کردند.
 
 
تظاهرات «بازگشت» که از دو هفته پیش توسط فلسطینی آغاز شده است تا محاصره زمینی و رسانه ای مظلومیت آرمان فلسطین را بشکند تا کنون ده ها شهید و هزاران زخمی داده است.
 
خواسته اصلی این تظاهرات، بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمین‌های خود است. این راهپیمایی قرار است تا به مدت شش هفته ادامه داشته باشد. روز پایانی تظاهرات «بازگشت»، پانزدهم ماه مه سالروز غصب سرزمین های مسلمانان توسط صهیونیست ها است که باعنوان «روز نکبت» شناخته می‌شود.
 
محکومیت جنایت های اسرائیل به شورای امنیت رفت اما با مخالفت آمریکا روبه رو شد. سفیر فلسطین در سازمان ملل می گوید:با وجود موافقت 14 عضو شورای امنیت برای صدور بیانیه ای مطبوعاتی درباره غزه، تنها مخالفت آمریکا آن را متوقف کرد.
 
 
اعلام انتقال سفارت آمریکا به قدس توسط رئیس جمهور آمریکا و چراغ سبز برخی کشورهای عربی وابسته به آمریکا با رهبری عربستان در خصوص مشروعیت داشتن رژیم صهیونیستی و چشم پوشی از سرزمین های مسلمانان را می توان دو عامل مهم در عصبانیت فلسطینی ها دانست عصبانیتی که منجر به اعلام شش هفته تظاهرات سراسری شده است.
 
طرح آمریکایی-صهیونیستی-سعودی فوق معروف به طرح «معامله قرن» شده است، این طرح ازسوی آمریکا برای سازش فلسطینی ها با رژیم صهیونیستی است که بسیاری از حقوق ملت فلسطین را نادیده می گیرد و گفته می شود این طرح با همکاری و موافقت برخی کشورهای عربی تهیه شده است.
 
 
در این خصوص داود شهاب سخنگوی جنبش جهاد اسلامی گفته بود که هدف از برپایی راهپیمایی بازگشت تاکید بر پایبندی ملت فلسطین به حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان در سایه توطئه‌های آمریکا و اسرائیل برای حذف آرمان فلسطین از طریق طرح موسوم به معامله قرن است.
 
این راهپیمایی در حقیقت رفراندم سراسری در مورد میزان پایبندی ملت فلسطین به حق بازگشت آوارگان فلسطینی به سرزمینشان است و پیامی روشن برای متحدان آمریکا به خصوص داعیه دارای جهان اسلام همچون عربستان دارد که به تازگی روابط پنهان خود را رسانه ای کرده اند.
 
 
به همین مناسبت و ترس فراوان رژیم صهیونیستی از خشم ملت فلسطین زمزمه‌هایی از تلاش مصر و عربستان برای قانع کردن حماس در راستای توقف راهپیمایی بازگشت شنیده می‌شود. وبگاه «بوابه الشرق» به نقل از یک مقام مسئول در وزارت خارجه مصر نوشت: قاهره به درخواست عربستان، تحرکی عربی را در راستای اعمال فشار بر حماس برای توقف راهپیمایی بازگشت رهبری می‌کند.
 
تبدیل عربستان سعودی به سپردفاعی صهیونیست ها در مقابل خشم مقدس و انقلابی اهالی فلسطین ناشی از شکب گیری نظم جدید منطقه ای است که قبلا رجانیوز به آن پرداخته بود