هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 14:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 فروردين 1397 ساعت 22:33
يكشنبه 12 فروردين 1397 15:44 ساعت
2018-4-1 22:33:20
شناسه خبر : 285453
کمپین انتخاب بزرگترین دشمن حقوق بشر در یمن و نوار غزه برگزار شد.هزاران شهروند یمنی و فلسطینی از طریق صندوق های رای از بین سه گزینه دونالد ترامپ، نیکی هیلی و بنیامین نتانیاهو به انتخاب بزرگترین دشمن حقوق بشر در سال 2018 پرداختند.
کمپین انتخاب بزرگترین دشمن حقوق بشر در یمن و نوار غزه برگزار شد.هزاران شهروند یمنی و فلسطینی از طریق صندوق های رای از بین سه گزینه دونالد ترامپ، نیکی هیلی و بنیامین نتانیاهو به انتخاب بزرگترین دشمن حقوق بشر در سال 2018 پرداختند.

گروه بین الملل-رجانیوز: کمپین انتخاب بزرگترین دشمن حقوق بشر در یمن  برگزار شد. به گزارش خبرگزاری آمریکایی و تصویری Getty Image، صدها شهروند یمنی در سومین سالگرد حمله عربستان سعودی به یمن با حضور در میدان تاریخی دروازه صنعا و از طریق صندوق های رای از بین سه گزینه دونالد ترامپ، نیکی هیلی و بنیامین نتانیاهو به انتخاب بزرگترین دشمن حقوق بشر در سال 2018 پرداختند. 

 
در این پویش بین المللی که با همکاری تشکل های مردم نهاد و حقوق بشری در کشورهای مختلف برگزار می شود ، در نهایت یک گزینه بعنوان بزرگترین دشمن حقوق انسان در سال جاری میلادی انتخاب خواهد شد.
 
در همین رابطه شهروندان فلسطینی هم در کمپین انتخاب بزرگترین دشمن حقوق بشر مشارکت کردند. شهروندان فلسطینی با حضور در مرز غزه  از بین سه گزینه دونالد ترامپ، نیکی هیلی و بنیامین نتانیاهو به شرکت در پویش انتخاب بزرگترین دشمن حقوق بشر در سال 2018 پرداختند.
 
فلسطینی‌های ساکن نوار غزه روز (جمعه) 30 مارس مصادف با چهل و دومین سالگرد روز زمین، راهپیمایی سالانه و مسالمت‌آمیز خود معروف به «راهپیمایی بازگشت» را با تجمع در مرز غزه با فلسطین اشغالی برگزار کردند. این تجمع با حضور صدها هزار نفر برگزار شد. تجمعی که در شبکه های اجتماعی هم کاربران با هشتگ مسيرة_العودة_الكبرى مورد استقبال قرار گرفت.
 
 راهپیمایی فلسطینیان در سالگرد روز زمین یادآور تصمیم رژیم صهیونیستی در زمینه مصادره ۲۱ هزار کیلومتر مربع از اراضی فلسطین در ۳۰ مارس سال ۱۹۷۶ است و هر ساله انجام می‌شود. راهپیمایی مذکور به سمت حصاری مرزی که نوار غزه  را از اراضی اشغال شده در 1948 جدا می‌کند، انجام شد که نظامیان صهیونیستی  این تجمع مسالمت آمیزرا به خاک و خون کشیدند که طی آن و البته سکوت مجامع حقوق بشری 16 نفر شهید و 0 150 مجروح شدند.
 
ارتش رژیم صهیونیستی همچنین ساخت دیوار حائل در نوار غزه را از سر گرفته است. این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) سیم‌های خاردار جدیدی در طول مرز نوار غزه با فلسطین اشغالی کشید تا برای تظاهرات احتمالی آینده آماده‌تر باشد.

 

گروه های مردمی فلسطینی از چند روز پیش با نصب چادر رای گیری در مسیرهای راهپیمایی خود را برای این رویداد  آماده کردند.  در این پویش بین المللی که با همکاری تشکل های مردم نهاد و حقوق بشری در کشورهای مختلف  جهان برگزار می شود ، در نهایت یک گزینه بعنوان بزرگترین دشمن حقوق انسان در سال جاری  انتخاب خواهد شد.