هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 31 تير 1397
ساعت 21:16
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 23 اسفند 1396 ساعت 11:33 2018-3-14 11:33:43
شناسه خبر : 285041
شهردار تهران استعفای خود را تقدم شورای شهر تهران کرده است و هم اکنون در جلسه شورای این موضوع در حال بررسی است. رئیس شورای شهر تهران گفت: شهردار تهران در جلسه علنی پس از تعطیلات شورای شهر دلایل استعفا خود را مطرح می کند و در این باره تصمیم می گیریم.
 محسن هاشمی در جمع خبرنگاران در رابطه با استعفای شهردار تهران گفت: از عصر روز گذشته، استعفایی را از شهردار تهران دریافت کردیم و امروز هم در جلسه هم اندیشی که با 20 تن از اعضای شورا داشتیم، مطرح کردیم.
 

وی افزود: نجفی علت استعفا را یک مشکل پزشکی مطرح کرده است اما به این خاطر که این مشکل پزشکی شخصی است، من از مطرح کردن آن خودداری می کنم.

 

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به زمان طرح موضوع استعفای شهردار تهران اظهارکرد: در جلسه هم اندیشی امروز تصمیم گرفتیم که شهردار به وظایف خود تا اولین جلسه رسمی شورای شهر ادامه دهد و معاونین خود را به خوبی اداره کند.

 

هاشمی ادامه داد: اگر شهردار تهران توضیحات قانع کننده ای داشته باشد و این استعفا پذیرفته شود، در جلسه ای جایگزین وی را انتخاب خواهیم کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه هیچ جای نگرانی وجود ندارد خاطرنشان کرد: هیچ نگرانی نباید اکنون مطرح نیست و بدون شک شهر به گونه ای اداره می شود که در ایام عید با هیچ مشکلی مواجه نشویم.

 

رئیس شورای شهر تهران در رابطه با موضوعات مطرح شده پیرامون دلخوری شهردار از شورای شهر تصریح کرد: جلسه دوستانه ای را با شهردار و اعضای شورای شهر داشتیم و هیچ دلخوری مطرح نبوده و موضوع به طور کامل تکذیب می شود.

 

هاشمی افزود: 21 تنی که به نجفی رای داده اند، ناراحت هستند از این استعفا و دوست دارند که نجفی در شهرداری باقی بماند اما موضوع پزشکی یک موضوع خاص و شخصی و خانوادگی است و باید به این موضوع توجه شود.

 

وی در خصوص دلیل استعفای شهردار تهران خاطرنشان کرد: در صحبتی که با شهردار تهران داشتیم، وی گفت هر چند فشارهای سیاسی زیادی را تحمل کرده است اما تصمیم داشته که در این سمت باقی بماند اما به دلیل مشکل پزشکی ایجاد شده و اینکه استرس برای وی مطلوب نیست، استعفا داده است.

 

رئیس شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه به هیچ وجه به دنبال پذیرش سمت شهرداری تهران نیستم بیان کرد: به دنبال قبول سمت شهرداری تهران نیستیم. گمانه زنی در این باره نمی کنم و این تصمیم گیری است که از سوی شورای شهر انجام می شود.

 

هاشمی با اشاره به صداقت شهردار تهران اظهارکرد: این جرم است که فرد سیاسی برای اینکه سر کار بماند بیماری خود را پنهان می کند. اما نجفی بیماری خود را با صداقت اعلام کرده و این مقام مسئول نخواسته مشکلات بیماری اش به مشکلات شهر بیافزاید.

 

وی در خصوص حاشیه های مطرح شده در رابطه با فشارهای سیاسی وارد شده به شهردار تهران اظهارکرد: برخی از اعضای شورای شهر این نظر را داشتند که ممکن است نجفی بیمار نبوده و به دلیل فشار سیاسی استعفا داده است. برخی از اعضای شورای شهر با پزشک شهردار تهران در ارتباط بوده و این پزشک بیماری را تایید کرده و اسناد آن هم موجود است.

 
جهانگیری، حجتی و محسن هاشمی گزینه‌های جانشینی نجفی

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با عصر ایران گفت: شهردار تهران در جلسه‌ای از سمت خود استعفا داده است.

وی ادامه داد: در جلسه دیروز تلاش شد تا نجفی استعفای خود را پس بگیرد که این اتفاق نیفتاد و او راضی نشد.

این منبع آگاه خاطر نشان کرد: قرار شد که با پذیرفتن این استعفا، به صورت رسمی استعفای نجفی از شهرداری تهران اعلام شود.

وی تصریح کرد: جهانگیری جدی‌ترین گزینه شهرداری تهران بعد از نجفی است.

وی افزود: در صورت استیضاح حجتی وزیر کشاورزی در مجلس، حجتی نیز از گزینه‌های محتمل شورای شهر برای شهرداری تهران است.

این  منبع آگاه گفت: در صورت ماندن حجتی در وزارت کشاورزی و جهانگیری در پست معاونت اول، احتمال شهردار شدن محسن هاشمی وجود دارد. در صورت شهردار شدن محسن هاشمی، الویری به ریاست شورای شهر تهران خواهد رسید.

 

بررسی استعفای نجفی در اولین جلسه بعد از نوروز

عضو کمیسیون برنامه و بودجه از بررسی استعفای نجفی بعد از تعطیلات نوروز خبر داد.


به گزارش ایسنا، مجید فراهانی در کانال تلگرامی خود با تایید استعفای نجفی گفت: «استعفای نجفی واقعیت داشت و در جلسه غیررسمی شورای شهر مطرح شد و الان در حال بررسی ابعاد موضوع در جلسه غیررسمی شورای شهر هستیم.


وی در ادامه در کانال تلگرامی خود نوشت: تصمیم گیری در خصوص شهردار جدید نیازمند زمان است. لذا اعضای شورا بر ادامه کار شهردار تا انتهای تعطیلات نوروز توافق جمعی دارند و بنا شد استعفا در اولین جلسه رسمی شورای شهر در سال جدید رسما قرائت شود و تصمیم گیری را قطعی کنیم.»

 .

x