هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 فروردين 1398
ساعت 10:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 20 اسفند 1396 ساعت 17:08 2018-3-11 17:08:13
شناسه خبر : 284957
شنیده های خبرنگار رجانیوز حاکی از آن است که در میان برخی از اساتید و اعضای هیئت علمی، موجی برای بازنشستگی خودخواسته به راه افتاده است. به طور مثال اخیرا در جلسه شورای یکی از دانشگاه های دولتی ، این موضوع مطرح  و تصمیم گیری اساتید به اتفاق بر این قرار گرفته است تا در روزهای پایانی سال 96 درخواست بازنشستگی داده تا به این شیوه بتوانند شانس بهره بردن از پاداش صدها میلیونی طبق قانون قبلی را برای خود محفوظ دارند .
شنیده های خبرنگار رجانیوز حاکی از آن است که در میان برخی از اساتید و اعضای هیئت علمی، موجی برای بازنشستگی خودخواسته به راه افتاده است. به طور مثال اخیرا در جلسه شورای یکی از دانشگاه های دولتی ، این موضوع مطرح و تصمیم گیری اساتید به اتفاق بر این قرار گرفته است تا در روزهای پایانی سال 96 درخواست بازنشستگی داده تا به این شیوه بتوانند شانس بهره بردن از پاداش صدها میلیونی طبق قانون قبلی را برای خود محفوظ دارند .

گروه اجتماعی_رجانیوز: به دنبال تصمیم کمسیون تلفیق بودجه 97 در تعیین سقف برای حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی، موج بازنشستگی خود خواسته اساتید در ماه های اخیر آغاز شده است.

 

به گزارش رجانیوز بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی، حقوق و مزایای مستمر کارکنانی که در سال 96 ماهیانه بیش از 50 میلیون ریال است و حقوق و مزایای مستمر مقامات موضوع 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و مدیران عامل و اعضای هیات مدیره، روسای دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت و ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و شهرداران مراکز استان‌ها و دریافتی اعضای شوراهای اسلامی شهر مرکز استان‌ها در سال 96 افزایش نمی‌یابد.

 

بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه، پاداش پایان خدمت کارکنان پس از 30 سال کار، حداکثر 252 میلیون تومان تعیین شد که نحوه محاسبه این پاداش به این شرح است که 7 برابر حداقل حقوق ماهانه است که در حال حاضر ماهانه حداقل حقوق یک میلیون و 200 هزار تومان است که این رقم پس از گذشت 30 سال خدمت به 252 میلیون تومان می رسد. این درحالی است که بنابر قوانین قبلی، یک استاد با سابقه 30 سال خدمت می توانست به موجب بازنشستگی، پاداشی بالغ بر 600 میلیون تومان دریافت نماید.

 

به دنبال انتشار خبر تصمیم کمیسیون تلفیق بودجه موجی از اعتراضات در میان برخی از اعضاء هیئت علمی به راه افتاد. در همین راستا برخی از اساتید که پاداش نجومی خود را در خطر می دیدند، در نامه ای که به شورای نگهبان نوشتند با انتقاد از این قانون نتیجه آن را «موج بازنشستگی یک‌باره‌ی اعضاء هیات علمی و قضات خبره و پیشکسوت و خلأ جبران‌‌ناپذیر ناشی از آن» اعلام کرده بودند.

 

همچنین تشکل های صنفی اعضای هیات علمی 34 دانشگاه و پژوهشگاه کشور طی نامه‌ای به لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی،به تصمیم کمسیون تلفیق بودجه 97 در تعیین سقف 5 میلیون تومان برای حقوق اعضای هیات علمی اعتراض کردند. آنها در این نامه تهدید کرده بودند که «در صورت تصویب این پیشنهاد در قانون بودجه سال ۹۷، مجموعه علمی کشور به یکباره با ضربه سنگین و جبران ناپذیری مواجه خواهد شد.» از سوی دیگر برخی از اساتید به صراحت اعلام کرده بودند که اجرای این طرح موجب بازنشستگی زودتر از موعد اساتید خواهد شد. به طور مثال ضیایی بیگدلی، از اساتید اخراجی دانشگاه علامه طباطبایی درباره این مصوبه می گوید: «بی تردید اجرای آن زمینه‌ فرار مغزها برای اساتید جوان و همچنین بازنشستگی زودتر از موعد اساتید تمام وقت را ایجاد خواهد کرد.».

 

حالا شنیده های خبرنگار رجانیوز حاکی از آن است که در میان برخی از اساتید و اعضای هیئت علمی، موجی برای بازنشستگی خودخواسته به راه افتاده است. به طور مثال اخیرا در جلسه شورای یکی از دانشگاه های دولتی ، این موضوع مطرح  و تصمیم گیری اساتید به اتفاق بر این قرار گرفته است تا در روزهای پایانی سال 96 درخواست بازنشستگی داده تا به این شیوه بتوانند شانس بهره بردن از پاداش صدها میلیونی طبق قانون قبلی را برای خود محفوظ دارند و با جذب در دانشگاه هایی مثل دانشگاه آزاد، بتوانند همچنان مزیای خود را دریافت نمایند. حتی اخیرا شنیده شده است که رئیس یکی از دانشگاه های دولتی در چند روز آینده استعفا خواهد داد تا بتواند از امکانات قانون گذشته در خوصوص بازنشستگی استفاده نماید.

 

نکته جالب این است که اساتیدی که تا دیروز از «دغدغه» و «از خود گذشتگی» سخن می گفتند و مدعی بودند که برای اعتلای ایران و جوانان ایرانی از شانس های خود برای پیشرفت در سایر کشور ها چشم پوشی کرده اند، حالا به دنبال کاهش حقوق و مزایا تصمیم به بازنشستگی گرفته اند.