هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 4 فروردين 1397
ساعت 14:33
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 11:42 2018-3-10 11:42:40
شناسه خبر : 284889
اوج کارکرد مفید برخی مسئولین عوض کردن اسم خیابانهاست و در این تفکر هیچ بعید نیست برای شاد کردن کارگرانی که هفت ماه حقوق نگرفته‌اند، برای مسئولین مراسم رقص و آواز در روز ولادت حضرت زهرا(س) برگزار کنند.
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مهدیه جوکار دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانکشده شریعتی( عضو دفتر تحکیم وحدت) طی یاداشتی نوشت: نهادهایی که دغدغه مسئولینش در حد قلیان‌های شهر بوده و به جای انجام وظیفه هنگام بحران، به سفر می‌روند، انتظاری هم نیست که در حوزه‌های فرهنگی، عملکرد درستی داشته باشد.
 
متن این یادداشت در ادامه آمده است:
 
« طبیعت خلقت بر آن قرار گرفت تا زن، تجلی صفات جمال خدا و مرد، تجلی صفات جلال خداوند باشد. زیبایی و ظرافت زنان همواره برای جنس مخالف جذاب بوده و هست. در طول تاریخ کم ندیده‌ایم مردان تن پرستی را که از زن به عنوان یک کالا و ابزار زینتی بهره می‌جسته اند. این در حالیست که منظومه فکری_انسانی اسلام ، زنان را عنصری اثرگذار معرفی می‌کند که فارغ از نگاه‌ های جنسی یک "انسان" بوده و در کارکردهای ظاهرگرایانه خلاصه نمی‌شوند.
 
در ایران اسلامی که از دیرباز مهد تمدن بوده نیز همواره این نگاه مذموم تلقی می‌شود. اما امروز چه شده است در کشوری که پایبندی مردم آن به ارزش‌های اسلامی_تاریخی تعریف شده برای زن، موجب انقلاب‌های بزرگی در طول تاریخ پر افتخار آن شده است، رفتارهایی را شاهد هستیم که با لگد مال کردن شان زن، همان نگاه‌های جاهلی و شیءگونه به زن را ترویج می‌دهند.
 
چه شده است در کشوری که دختران آن انقلابی و مادرانِ انقلابی آن دامانی علی اکبر پرور داشته و دارند،این چنین زنان دستمایه به تباهی کشاندن شان خودشان می شوند؟
 
مگر نه آنکه زهرای مرضیه (س) و زینب کبری(س) الگوی زنان این سرزمین بوده و هستند؟
 
کسانی که از زنان و دختران برای مفرح کردن جشن های شان استفاده ی ابزاری می‌کنند و تنزل مقام زن را به نظاره می‌نشینند همان کسانی هستند که جاهلیت اُخری را رقم خواهند زد.
 
نهادهایی که دغدغه مسئولینش در حد قلیان‌های شهر بوده و به جای انجام وظیفه هنگام بحران، به سفر می‌روند، انتظاری هم نیست که در حوزه‌های فرهنگی، عملکرد درستی داشته باشد.
 
اوج کارکرد مفید برخی مسئولین عوض کردن اسم خیابانهاست. در این تفکر هیچ بعید نیست برای شاد کردن کارگرانی که هفت ماه حقوق نگرفته‌اند، با حقوق داده نشده شان، برای مسئولین مراسم رقص و آواز در روز ولادت حضرت زهرا(س) برگزار کنند.
 
به مسئولین توصیه می‌شود به عرصه‌هایی که نه تنها در آن تخصص ندارند بلکه تفکراتشان باعث به انحطاط کشیده شدن آن عرصه می‌شود ورود نکرده و به جای آن، به انجام درست وظایف محوله شان بپردازند.
 
هم چنین اگر به قبح شکنی مجموعه‌های تحت نظرشان معتقدند، به جای نظاره کامل و تذکر دیرهنگام، واکنش‌های به موقع در جمیع عرصه های مثبت را تمرین کنند.
مهدیه جوکار- فارس


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x