هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 4 فروردين 1397
ساعت 14:27
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 10:17 2018-3-10 10:17:25
شناسه خبر : 284880
دادستان تهران در خصوص پرونده زني كه در خيابان انقلاب با برداشتن روسري كشف حجاب كرده بود، اطلاع‌رساني كرد ...
دادستان تهران در خصوص پرونده زني كه در خيابان انقلاب با برداشتن روسري كشف حجاب كرده بود، اطلاع‌رساني كرد و گفت: اين زن به اتهام تشويق مردم به فساد از طريق كشف حجاب در مرئي و منظر عام و تظاهر به عمل حرام و ظاهر شدن در اماكن عمومي بدون حجاب شرعي به 24 ماه حبس تعزيري محكوم شده است. در منزل يكي از مروجان بي‌حجابي هم 2 هزار و 800 ليتر مشروب كشف شده است. 
 
عباس جعفري دولت‌آبادي در هفتمين جلسه دادستاني تهران در سال‌جاري پيرامون آسيب‌هاي اجتماعي رويكرد فعلي نسبت به بدحجابي را در دو عنوان مسامحه و ساختارشكني تقسيم‌بندي كرد و اظهار داشت: رعايت نكردن حجاب از سوي بانوان غالباً از باب مسامحه و بدون عمد است، اما اخيراً رويكرد ساختارشكنانه از سوي تعدادي انگشت‌شمار از زنان اتخاذ شده كه ناشي از تبليغات شبكه‌هاي ماهواره‌اي و شبكه‌هاي اجتماعي معاند نظام است و اين زنان با برداشتن نمادين حجاب در معابر، به طور عمد در‌صدد القاي اين مطلبند كه حجاب در جامعه ايران مورد پذيرش زنان نيست.
 
استحاله فرهنگي با نام «پيله حجاب»
 
دادستان تهران با اشاره به برنامه‌ريزي و سرمايه‌گذاري دشمن در حذف حجاب از جامعه ايران به شرح يكي از پرونده‌هاي دادسراي تهران پرداخت كه موضوع اقدامات يك مرد داراي تابعيت ايراني - امريكايي و همسرش در جهت استحاله فرهنگي جامعه است. وي از جمله نكات اصلي در اين پرونده را برنامه‌ريزي در مورد تبليغ عليه حجاب اعلام كرد و با اشاره به اينكه از منزل اين زن بيش از 2 هزار و 800 ليتر مشروبات الكلي خارجي و دست‌ساز كشف شده است، در توضيح اقدامات مجرمانه متهمان اظهار داشت: آنها در منزل خود ميهماني‌هاي مختلط برگزار كرده و ميهمانان مدعو آنان غالباً ديپلمات‌هاي كشورهاي خارجي بوده‌اند. جعفري دولت‌آبادي از جمله اقدامات ديگر متهمان را راه‌اندازي كارگاه توليد مشروبات الكلي و برگزاري ميهماني‌هاي مختلط با پيش‌بيني اتاق‌هايي براي انجام اعمال منافي عفت و استعمال مواد‌مخدر اعلام كرد و افزود: متهمان غير از منزل و گالري هنري در تهران، محل‌هاي ديگري را براي همين منظور در شهرهاي تهران، يزد و شيراز در اختيار گرفته ‌بودند و با برگزاري تئاتر با موضوع فمينيست، در اجراي بخشي از پروژه استحاله فرهنگي به نام «پيله حجاب» از هنرمندان براي اجراي نمايش‌هايي دائر بر نفي حجاب و ارزش‌هاي اسلامي با هدف تغيير ذائقه فرهنگي ديني جامعه مخاطبان بهره‌برداري مي‌كردند. دادستان تهران با انتقاد از پروژه سياسي‌كردن حجاب، اين پروژه را برنامه دشمن دانست كه تلاش دارد مسئله عفاف و حجاب را به منزله مقابله زنان با جمهوري اسلامي جلوه دهد.
 
تداوم برخورد پليس با افراد ساختارشكن
 
تداوم برخورد پليس با افراد ساختارشكن در حوزه حجاب دستور دادستان تهران به پليس بود كه در اين راستا اظهار داشت: دادستاني تهران دستور كتبي براي توقف اتومبيل رانندگاني كه فاقد‌حجاب شرعي هستند، صادر كرده است و حسب اعلام پليس، ظرف دو ماه گذشته 3 هزار و 120 دستگاه اتومبيل در رابطه با كشف حجاب، مزاحمت نواميس، آلودگي صوتي و مانند آن توقيف شده است. دادستان تهران قائل به ضرورت تفكيك در برخورد با بدحجابي يا بي‌حجابي شد و در توضيح آن افزود: مسامحه با بدحجابي بايد به حوزه‌هايي محدود شود كه به ارزش‌ها تخطي نمي‌شود، اما در مقابل با ساختارشكنان در حوزه حجاب بايد برخورد جدي صورت گيرد.
 
محكوميت ساختارشكنان حوزه حجاب
 
جعفري دولت‌آبادي در خصوص پرونده زني كه در خيابان انقلاب با برداشتن روسري كشف حجاب كرده بود، اطلاع‌رساني كرد و با اظهار اينكه اين زن به اتهام تشويق مردم به فساد از طريق كشف حجاب در مرئي و منظر عام و تظاهر به عمل حرام و ظاهر شدن در اماكن عمومي بدون حجاب شرعي به 24 ماه حبس تعزيري محكوم شده است، ضمن انتقاد از تعليق 21 ماه از اين مجازات براي مدت پنج سال، در خصوص اعتراض دادستاني به اين بخش از رأي گفت: تعليق حكم دادگاه در امور منافي عفت برخلاف بند پ ماده 47 قانون مجازات اسلامي است و دادستاني تهران پيگير نقض اين حكم است. 
وي همچنين در خصوص پرونده وضعيت اولين متهمي كه از بابت تجاهر به كشف حجاب تحت تعقيب قرار گرفت، اظهار داشت: حسب اعلام پزشكي قانوني، نامبرده «نيازمند درمان دارويي طولاني مدت تحت‌نظر روانپزشك است.» دادستان تهران ترويج سبك زندگي اسلامي و مطالبه‌گري از دستگاه‌ها و نهادهاي فرهنگي را به‌عنوان دو راهكار ديگر براي ترويج حجاب و عفاف در جامعه دانست و اظهار داشت: مديران بايد خود سبك زندگي اسلامي را بپذيرند تا از مردم چنين توقعي برود.
 
منبع: روزنامه جوان


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x