هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 18:40
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 19 اسفند 1396 ساعت 02:33
شنبه 19 اسفند 1396 01:49 ساعت
2018-3-10 02:33:39
شناسه خبر : 284875
نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در پشت سرش لوگوی برخی شرکت ها و استارت آپ های صهیونیستی از جمله نرم افزار مسیر یاب ویز (Waze) که جنجال های زیادی بر سر استفاده از آن در ایران به راه افتاد و نهایتا با تصمیم مقامات قضائی فیلتر شد، نقش بسته بود گفت: «اسرائیل به معنای واقعی کلمه در حال هدایت جهان و  رهبری امنیت سایبری دنیا است.»
نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در پشت سرش لوگوی برخی شرکت ها و استارت آپ های صهیونیستی از جمله نرم افزار مسیر یاب ویز (Waze) که جنجال های زیادی بر سر استفاده از آن در ایران به راه افتاد و نهایتا با تصمیم مقامات قضائی فیلتر شد، نقش بسته بود گفت: «اسرائیل به معنای واقعی کلمه در حال هدایت جهان و رهبری امنیت سایبری دنیا است.»
علیرضا حجتی-رجانیوز: نخست وزیر رژیم صهیونیستی  روز سه شنبه در جمع صهیونیست های مقیم آمریکا و همچنین آمریکایی های هوادار اسرائیل در اجلاس سالیانه آیپک در کان‌ونشن سنتر واشنگتن حضور یافت. نتانیاهو که سعی داشت به سبک جدید سخنرانی های اخیرش صحبت کند مجبور شد از تمامی مهارت‌های خود در ایراد خطابه‌های عمومی استفاده کند: از پایه ریزی سخنرانی اش بر فیلم «خوب، بد، زشت»  کلینت ایستوود تا نمایش اسلایدهای آماری بر پرده که  تأکیدی باشد بر آرزوهای قلبی اش در هدایت رژیم صهیونیستی به رشد اقتصادی  و امنیت درازمدت؛ در شرایطی که دولت اش و اسرائیل متزلزل تر از هر زمانی به نظر می رسد.
 
مسئله ای که در میان اظهارات  امسال نتانیاهو جلب توجه می کرد هدف گذاری های این رژیم در حوزه هایی جدید از جمله استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان بود. امنیت سایبری و همچنین مسئله کشاورزی و آب از دیگر مولفه هایی بود که به نظر می رسد اسراییل آینده و قدرت خود را بر مبنای آنها  طراحی کرده است؛ البته مناقشات بسیاری در مورد اینکه تا چه حد رژیم صهیونیستی در نیل به این اهداف موفق شود وجود دارد اما در عین حال می شود گفت برنامه این رژیم حول این محورها پی ریزی شده است.
 
بنیامین نتانیاهو که اخیرا سخنرانی‌هایی به روش نمایش اسلاید اجرا  کرده است که  شامل اسلاید‌شوهایی درباره موضوعات حیاتی  از جمله نوآوری‌های این رژیم می‌شود، در اجلاس 2018 آیپک  نیز در بخشی از سخنانش با اشاره به تکنولوژی های پیشرفته اسرائیلی  گفت همه کمپانی های بزرگ تکنولوژی جهان در اسرائیل شعبه دارند و مدعی شد رژیم صهیونیستی یکی از بهترین ها و پیشرفته ترین های جهان است. وی همچنین گفت  امروز اسرائیل دارای بیش از پانصد شرکت دانش بنیان و تکنولوژی مدرن است.
 
نخست وزیر اسراییل که در پشت سرش لوگوی برخی شرکت ها و استارت آپ های صهیونیستی از جمله نرم افزار مسیر یاب ویز (Waze) که جنجال های زیادی بر سر استفاده از آن در ایران به راه افتاده  و با تصمیم مقامات قضائی برای مدتی فیلتر شد، نقش بسته بود گفت: «اسرائیل به معنای واقعی کلمه در حال هدایت جهان و  رهبری امنیت سایبری دنیا است.»  نتانیاهو چندی قبل نیز در کنفرانس Globes Israel Business  در بیت المقدس از نرم افزار ویز بعنوان یکی از افتخارات اسرائیل در حوزه فناوری اطلاعات یاد کرد.
 
نتانیاهو در اجلاس 2018 آیپک 
 
نتانیاهو در کنفرانس Globes Israel Business
 
ویز (Waze) یک برنامه جهت‌یابی جغرافیایی بر مبنای GPS است که برای گوشی های هوشمند طراحی شده و رانندگان برای مسریابی بهتر از آن استفاده می‌کنند. از جمله ویژگیهای این برنامه موبایلی این است که تنها در صورتی خدمات مسیریابی ارائه می‌شود که شمار کاربران در منطقه استفاده، قابل توجه باشند و ارائه اطلاعات مسیریابی آن به گونه‌ای است که نشان می‌دهد این برنامه نفشه تمام خیابانها و مکانهای شهرهای مختلف یک کشور با جزئیات در اختیار دارد البته ویژگی این نرم افزار اینست که بسیاری از اطلاعات ترافیکی خود را از مشترکان می گیرد.

 
تل آویو محل تولد ویز
در معرفی کلی برنامه مسیریابی وِیز اینگونه آمده که برنامه موبایلی وِیز را در سال 2006 سه شهروند رژیم اشغالگر قدس ایهود شبتای (Ehud Shabtai)، امیر شنعار (Amir Shinar) و یوری لوین (Uri Levine) طرح‌ریزی کردند که برای توسعه بیشتر آن از سوی دو شرکت سرمایه‌گذاری بزرگ اسرائیلی «ماگما» Magma و «ورتکس» Vertex و یک شرکت آمریکایی نوپای بلورون وِنچِرز Bluerun Ventures حمایت مالی شد و در نهایت در سال 2013 با مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون دلار توسط شرکت گوگل خریداری شد. ایهود شبتای، طراح اصلی این برنامه درسال 2006 یک پروژه با پوششی به نام « FreeMap Israel» راه‌اندازی کرد .
 
در سال 2009 ایهود شبتای مالک اصلی این پروژه تصمیم به ایجاد یک شرکت با پوشش جدید و با اهداف ظاهرا تجاری می‌کند و در وب‌سایت خود اعلام میکند از حالابه نام و نشانی مجازی ما به ویز (WAZE) تغییر می‌یابد که در همین سال 2009 این شرکت با نام «شرکت موبایلی ویز» Waze Mobile Ltd شروع به کار می‌کند. در دسامبر سال 2011 این شرکت 80 کارمند متشکل از 70 نفر اسرائیلی در شهرک رعانا Raanaa و 10 نفر در شهر پائولوPALO ALTO آلتو ایالت کالیفرنیا استخدام می‌کند.

 

نتانیاهو در بخش دیگر صحبتهایش در آیپک مدعی شد در سفر رسمی اش به هند، که به دعوت نخست وزیر آن کشور صورت گرفت، استفاده از تکنولوژی کشاورزی اسرائیل تا چه حد موجب بالا رفتن محصول آنان و پائین آمدن هزینه های کشت شده است. وی در ادامه گفت با تکنولوژی اسرائیلی، بانویی که در یک کشور آفریقایی زندگی می کند، دیگر ناچار نیست برای آوردن آب، یک مسافت طولانی را به مدت ساعت ها بپیماید زیرا تکنولوژی اسرائیلی آب را در همان مکان در اختیار او قرار می دهد!
 
 
یادآور می شود رهبری در تاریخ 16 اردیبهشت سال 87 و در دیدار با مردم کازرون نسبت به شناخت نقشه راه دشمن می فرمایند: امروز ما باید بدانیم این دشمن ناکام مانده‌ی در مقابل ملت ایران نقشه‌اش چیست. باید بیدار باشیم: «العالم بزمانه لا تهجم علیه اللّوابس». اگر صحنه را بشناسیم، عرصه را بشناسیم، دشمن را بشناسیم، نقشه‌ی دشمن را بدانیم، غافلگیر نخواهیم شد. همچنین ایشان در تاریخ 22 مهرماه سال 94 در دیدار با شرکت کنندگان نهمین همایش ملی «نخبگان فردا» درباره اهمیت شرکت های دانش بنیان می فرمایند: یکی از پایه‌های محکم اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان است؛ اساس کار در اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان است؛ [زیرا] اقتصاد مقاومتی اقتصاد درون‌زا است، اقتصادی است که در داخل پایه‌های مستحکمی دارد که تکانه‌های بین‌المللی و جهانی و اقتصادی آن را از جا درنمیبرد؛ این اقتصاد مقاومتی [است‌]، اقتصاد مقاوم. یکی از اساسی‌ترین پایه‌های این اقتصاد عبارت است از اقتصاد دانش‌بنیان؛ اقتصادی که متّکی باشد به علم، این خیلی مهم است. خب، به نظر ما نخبه‌های جوان میتوانند در اقتصاددانش‌بنیان که درواقع ستون اصلی اقتصاد مقاومتی است، نقش ایفا کنند. چطور نقش ایفا کنند؟ خب، این طرّاحی لازم دارد. چه‌جور جوانهای ما نقش ایفا کنند در اقتصاد مقاومتی؟ من جواب این سؤال را از شما میخواهم، بنشینید طرّاحی کنید، منتظر نمانید که دیگران طرّاحی کنند.
 
 


کلیدواژه ها »