هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 18:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 اسفند 1396 ساعت 14:11
چهارشنبه 16 اسفند 1396 13:49 ساعت
2018-3-7 14:11:16
شناسه خبر : 284837
درست تر بود مینوشت: «او دارد مرگ را برای یازده میلیون کودک یمنی می‌آورد. آنهم با بمبهای بریتانیایی، اما مهم نیست چون او برای اسلحه تا اینجا میلیاردها پوند پول داده و‌همینطور هم قول داده یکصد میلیارد پوند از سهام شرکت نفتی آرامکو را در بورس لندن عرضه کند»
درست تر بود مینوشت: «او دارد مرگ را برای یازده میلیون کودک یمنی می‌آورد. آنهم با بمبهای بریتانیایی، اما مهم نیست چون او برای اسلحه تا اینجا میلیاردها پوند پول داده و‌همینطور هم قول داده یکصد میلیارد پوند از سهام شرکت نفتی آرامکو را در بورس لندن عرضه کند»
گروه بین‌الملل-رجانیوز: "انعقاد قراردادهای تسلیحاتی" از جمله اهداف اصلی سفر سه روزه محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سلطنتی عربستان به لندن به حساب می‌آید که از امروز آغاز شده است. انگلیس به همراه کشورهای اروپایی و در کنار آمریکا، از جمله اصلی‌ترین حامیان مالی و تسلیحاتی عربستان سعودی به شمار می‌روند که در سال‌های اخیر شریک کشتار فاجعه‌آمیز و نسل کشی  مردم یمن محسوب می‌شوند. 
 
به گزارش رجانیوز سیاست‌های خصمانه انگلیس پیرامون یمن تنها به تجهیز رژیم سعودی محدود نمی‌شود و این کشور نقش بسیار پررنگی در وضع قوانین بین‌المللی برای خلع سلاح انقلابیون یمنی داشته تا متجاوزین سعودی با خیالی آسوده‌تر به کودک کشی در یمن مشغول باشند.
 
تناقض‌های اینچنینی واکنش منفی افکار عمومی را به دنبال داشته و برخی  رسانه‌ها و فعالین رسانه‌ای به نقد این سیاست‌ها پرداخته‌اند.
 
علی علیزاده: دولت‌های سرمایه داری تمام اصول اخلاقی و سیاسی خود را  می‌فروشند
 
علی علیزاده فعال سیاسی ساکن لندن در صفحه ایسنتاگرام خود و در واکنش به سفر بن سلمان نوشت: 
 
روزنامه ایوینینگ استاندارد لندن امروز. یک صفحه تبلیغ بزرگ، چند روز قبل از سفر رسمی بن‌سلمان به بریتانیا: «او دارد تغییر را به عربستان سعودی می‌آورد» 
 
درست تر بود مینوشت: «او دارد مرگ را برای یازده میلیون کودک یمنی می‌آورد. آنهم با بمبهای بریتانیایی، اما مهم نیست چون او برای اسلحه تا اینجا میلیاردها پوند پول داده و‌همینطور هم قول داده یکصد میلیارد پوند از سهام شرکت نفتی آرامکو را در بورس لندن عرضه کند»
 
 وقتی میگویند آزادی بیان در غرب دقیقا منظورشان همین است. دولتهای سرمایه داری چنان کاسبکارند که همه چیز را میفروشند. هم اصول اخلاقی و سیاسی شان مانند حقوق بشری که مدعیش هستند، و هم مغز شهروندانشان را برای تزریق دروغ در اختیار هر کسی قرار میدهند که پول بیشتری بپردازد.
 
 
گاردین: انگلیس برای معمار جنگ یمن فرش قرمز پهن کرده است
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «محمد بن سلمان» ولی‌عهد عربستان سعودی به لندن سفر کرده است و تا جمعه در انگلیس خواهد بود. ولی‌عهد عربستان با مقامات سیاسی و امنیتی انگلیسی دیدار خواهد کرد و 100 میلیارد دلار توافق میان دو کشور به امضا خواهد رسید.
 
روزنامه گاردین در آستانه این سفر در یادداشت یکی از نویسندگانش یادآور شد از زمان شروع حملات عربستان در یمن،‌صدها نفر از کودکان یمنی به ظالمانه‌ترین شکل ممکن جان خود را به دلیل ابتلا به دیفتری از دست می‌دهند و هیچ دارو و وسیله درمانی به آنان داده نمی‌شود.
 
نویسنده گاردین نوشت، دیفتری یکی از بیماری‌هایی است که کودکان یمنی به خاطر آن می‌میرند و حداقل طی یک سال گذشته هیچ واکسنی به بیماران یمنی در این رابطه داده نشده است. 
 
گاردین ادامه داد، امروز معمار مداخلات عربستان در یمن یعنی ولی‌عهد عربستان وارد انگلیس می‌شود و فرش قرمز برایش پهن خواهد شد و این همان کسی است که عامل همه این ممنوعیت‌های ارسال نیازهای غیرنظامیان یمنی  شامل غذا و سوخت و دارو است.
 
نویسنده گاردین در ادامه یادآور شد، محمد بن سلمان کنوانسیون ژنو را نقض کرده و زیرساخت‌های کشاورزی در یمن را در همان ابتدا از بین برد و بعد از آن کارخانه‌های تولید مواد غذایی و لبنی و مزارع را بمباران کرد و در حملات هوایی علیه غیرنظامیان تا کنون شهروندان زیادی را کشته و زخمی کرده که این افراد شامل کودکان نیز می‌شود. 
 
 
گاردین افزود، در حالی که دولت انگلیس همواره تاکید دارد هیچ راه حل نظامی برای یمن وجود ندارد، محمد بن سلمان ژنرال‌های ارشد عربستان را اخراج کرد، و حملات در صنعا را ادامه می‌دهد. وی همچنین فجایع انسانی در یمن بوجود آورده است. نویسنده افزود، از سوی دیگر بن سلمان برای براندازی دموکراسی در لبنان تلاش می‌کند و گروه‌های افراطی در سوریه را تامین می‌کند که این اقدامات در راستای مبارزه با ایران و در راستای هژمونی در خاورمیانه است.
 
در ادامه گاردین نوشت «اگر رقیب منطقه‌ای وی یعنی رهبر ایران به پایتخت ما می‌آمد - و اگر سوابق مشابه سو‌ء استفاده از حقوق بشر، مداخلات منطقه‌ای و حمایت از سازمان‌های تروریستی را داشت - دولت بریتانیا حتی رویای این که فرش قرمز برایش پهن کند را در سر نمی‌داشت. بنابراین چرا این شرایط برای ولی‌عهد عربستان متفاوت است؟».
 
نویسنده در ادامه ضمن اشاره به سخنان ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت که وی می‌گوید منافع استراتژیک و امنیتی مشابهی میان لندن و ریاض وجود دارد و یا می‌گوید محمد بن سلمان به سمت لیبرال کردن جامعه عربستان پیش رفته و حقوق زنان را مدرنیته می‌کند و به آن‌ها اجازه رانندگی می‌دهد. 
 
گاردین افزود، این مسئله احمقانه است و مانند بسیاری از مواقع دیگر به دلیل منافع کثیف دولت انگلیس است تا خلاء تجاری خود را پر کند، خلا‌ئی که بعد از خروج از اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا و پس از برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) ایجاد خواهد شد. واضح‌تر آنکه این اقدامات انگلیس در این راستا هستند تا ولی‌عهد عربستان را قانع کنند اوراق بهادار لندن را در فهرست‌های بین‌المللی شرکت نفت آرامکوی عربستان داشته باشند. و این بزرگترین بازار بورس شناور در تاریخ است. همچنین از آن مهم‌تر هم دلیل این رابطه افزایش زیاد فروش تسلیحات بریتانیایی به عربستان سعودی بعد از شروع جنگ یمن است. توافق بسیار شرم‌آوری که دولت انگلیس آن را انجام داده و کاملا واضح است که لندن هیچ اهمیتی به مسئله حقوق بشر یا نقض کنوانسیون ژنو در یمن نمی‌دهد.
 
گزارش جالب برنامه عصرانه درباره اعتراضات عمومی به سفر ولی‌عهد سعودی به لندن
 


عصرانه یمن.mp4 | دانلود فیلم