هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1397
ساعت 00:09
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 اسفند 1396 ساعت 12:34 2018-3-7 12:34:55
شناسه خبر : 284832
یک نماینده اصولگرای مجلس گفت: اینکه تعدادی از نمایندگان امضاهایشان را در مورد سوال از رئیس‌جمهور پس گفته‌اند این سوال را در جامعه ایجاد کرده که آیا در مجلس خرید و فروش و معامله می‌شود؟
 
به گزارش ایسنا، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس با استناد به اصول ۱۲۲ و ۱۳۷ قانون اساسی و ماده ۲۴ در اخطار و تذکری گفت: سوال از رئیس‌جمهور برای شفاف سازی مطرح شد و قرار نبود اتفاقی بیفتد که به این شکل تعداد امضاها مدام کم و زیاد می‌شد به طوری که این تعداد از ۱۸۰ امضا به ۸۰ امضا رسید.
 
وی افزود: از نصاب افتادن تعداد امضاهای سوال از رئیس‌جمهور بازخورد بدی در جامعه دارد. اگر قرار بود نمایندگان وسط راه امضاهایشان را پس بگیرند، بهتر بود از همان ابتدا امضا نمی‌کردند. این روال این سوالات را در بیرون از مجلس ایجاد کرده که در مجلس چه خبر است. آیا خرید و فروش و معامله انجام می‌شود؟
 
علی مطهری رئیس جلسه در پاسخ به این اخطار گفت: در این باره دو حالت وجود دارد. زمانی است که نمایندگان از توضیحات نمایندگان رئیس‌جمهور قانع می‌شوند و امضاهایشان را پس می‌گیرند لذا نمی‌توان به آنها گفت حق پس گرفتن امضاها را ندارید. پس نباید کسی فکر کند که خدایی نکرده بده بستانی صورت گرفته است. پس گرفتن امضاها امری طبیعی است و نمی‌توان به این دلیل به کسی توهین کرد.


x