هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 31 تير 1397
ساعت 17:00
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 اسفند 1396 ساعت 11:13 2018-3-7 11:13:31
شناسه خبر : 284824
مرجع تقلید شیعیان آسان گرفتن در مسائل اجتماعی را برای پویایی جامعه لازم خواند و گفت: کاغذبازی‌های ادارات را کم کنید تا اقتصاد کشور بتواند نفسی کشیده و کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی راحت‌تر شروع به فعالیت کنند.
تسنیم: آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با نقل حدیثی از پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: بنده‌ای که در برخورد با مؤمنین و مطالبه‌گری از مردم سخت‌گیر نبوده و در ادای دین برای خود سخت‌گیر باشد موردتوجه و محبوبیت خداوند است.
 
وی بسیاری از پرونده‌های دادگستری و اطلاق را به‌علت سخت‌گیری مردم دانست و افزود: باید در امر ازدواج مردم رو به آسان‌گیری روی آورده و در امورات زندگی نیز رو به‌سادگی و آسان‌گیری حرکت کنند تا اتفاقات ساده به جنایت‌های بزرگ در جامعه ختم نشود.
 
مرجع تقلید شیعیان آسان گرفتن در مسائل اجتماعی را برای پویایی جامعه لازم خواند و خاطرنشان کرد: کاغذبازی‌های ادارات را کم کنید تا اقتصاد کشور بتواند نفسی کشیده و کارخانه‌ها و کارگاه‌های صنعتی راحت‌تر شروع به فعالیت کنند.
 
وی ظاهر حاکم بر دنیا را بسیار مطلوب خواند و تصریح کرد:  وقتی در مسائل دنیا توجه می‌کنیم باوجود سازمان ملل و مراکز اجتماعی در دنیا دروغ‌گویی حاکم در دنیا و قدرت‌طلبی کشورهای استعمارگر بیداد می‌کنند و کشورهای استعمارگر برخلاف ادعای خود عمل می‌کنند.
 
آیت‌الله مکارم‌شیرازی تأکید کرد: صلب حق داشتن امکانات موشکی برای کشورهای مانند ایران را درحالی‌که خود دارای پیشرفته‌ترین بمب‌های اتمی هستند بزرگ‌ترین زورگویی است و متأسفانه تنها این موضوع را برای قدرت‌طلبی خود در منطقه و دنیا می‌خواهند.
 
وی با انتقاد از مردم دنیا در باور دروغ‌های کشورهای استعمارگر بیان کرد: کشورهای استعمارگر ایران و عراق و لبنان  را که در از بین بردن داعش و تروریسم نقش مهمی در منطقه ایفا کردند طرفدار تروریسم معرفی می‌کنند و خود را که عامل به وجود آمدن تروریسم هستند طرفدار حقوق بشر، این بزرگ‌ترین دروغ است و مردم دنیا آن ا باور می‌کنند.
 
استاد برجسته حوزه مردم و مسئولان را به هوشیاری نسبت به گفته‌های کشورهای استعمارگر دعوت کرد و گفت: تا هوشیاری و قیام همه مردم دنیا نسبت به‌دروغ‌هایی که کشورهای استعمارگر به مردم جهان می‌گویند مردم و مسئولان ایران باید هوشیار و بدبین نسبت به گفته‌های آن‌ها عمل کنند.


.

x