هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 16 مرداد 1399
ساعت 02:39
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 15 اسفند 1396 ساعت 17:29
سه شنبه 15 اسفند 1396 15:58 ساعت
2018-3-6 17:29:27
شناسه خبر : 284803
به گزارش روابط عمومی انتشارات روایت فتح، کتاب "قصه دلبری" که از تازه ترین آثار انتشارات روایت فتح است، برای اولین بار در مدارس و در سطح متوسطه در دبیرستان دخترانه فرهنگ7 رونمایی شد.
 
در این برنامه اخباری مدیر روابط عمومی انتشارات روایت فتح گفت دور جدید مراسم رونمایی کتاب ، نشست های فرهنگی و جلسات نقد و بررسی ادبی در انتشارات روایت فتح ، با عنوان "روایت عاشقی" با این رونمایی کتاب متفاوت در نحوه اجرا و مکان آن ، آغاز به کار کرده است.
"قصه دلبری" روایت نو، جوان پسند و متفاوت از  عاشقانه های همسر شهید مدافع حرم، محمدحسین محمدخانی است که توسط محمدعلی جعفری به رشته تحریر درآمده است. 
 
در مراسم رو نمایی کتاب "قصه دلبری" که عصر یکشنبه ۱۳ اسفند در دبیرستان دخترانه فرهنگ۷ برگزار شد، خانواده و دوستان شهید و دوتن از نویسندگان مجموعه  مدافعان حرم روایت فتح حضور داشتند.
این برنامه که با استقبال دانش آموزان دبیرستان دخترانه فرهنگ۷ برگزارشد، یک رونمایی متفاوت برای کتاب تازه منتشر شده  روایت فتح بود. 
 
اولین سخنران برنامه مدیریت دبیرستان دخترانه فرهنگ ۷، خانم فیروزه طاهری بود.
وی بعد از تشکر از اقدام متفاوت و ساختار شکنانه انتشارات روایت فتح ، به بیان جایگاه شهدا در میان دانش آموزان پرداخت و کل جمع و امنیت موجود در فضای آموزشی و اجتماعی را مدیون رشادتها و ازخودگذشتگی های شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم دانست.
وی افزود امیدواریم مراسمات اینچنینی در نظام آموزشی،جایگاه خود را پیدا کند.
 
حجت الاسلام والمسلمین صداقت یکی از دوستان صمیمی شهید محمدخانی که نامش بارها در کتاب "قصه دلبری" ذکر شده به بیان خاطرات و ویژگیهای وی و وجه تمایزش با دیگر دوستانشان  پرداخت.
وی  نقطه بارز شهید را "عاشقی" نامید و میگفت محمد حسین در هر عرصه ایی که وارد میشد عاشقانه عمل میکرد و همین امر باعث شد تا روز به روز قیمتی تر بشود  تا جایی که پیراهن شهادت بر  قامتش نقش ببندد.
 
مهمان ویژه  برنامه خانم محمدخانی خواهر شهید بود که با حضور خود یاد و خاطره شهید را زنده کرد.
وی با بیان خاطراتی از دوران نوجوانی و جوانی شهید حال و هوای جمع را تغییر داد  و به پرسشهای مجری در مورد شیوه زندگی و مشی اجتماعی شهید پاسخ داد.
 
خانم سمانه خاکبازان نویسنده کتاب "شاهرگی برای حریم" سرگذشت شهید مدافع حرم  "حمیدرضا اسدالهی " یکی دیگر از مجموعه کتب مدافعان حرم نیز برای لحظاتی حال و هوای جمع  رو به سوی عاشقی و غربت همسران و مادران شهدا معطوف کرد .
وی با جملاتی ساده و دلنشین و با بیانی امروزی برای لحظاتی جمع پرشور و پر سروصدای دانش آموزان را به سکوتی عمیق واداشت که در پی آن جملات ،حالوهوای سالن که پراز دختران نوجوان دبیرستانی بود منقلب شد .
 
در انتهای مراسم محسن دریالعل مدیر انتشارات روایت فتح، خانم طاهری مدیر دبیرستان دخترانه فرهنگ ۷ ،حجت الاسلام صداقت ،خانم سمانه خاکبازان نویسنده "شاهرگی برای حریم"  و خانم افروز مهدیان  نویسنده "بادیگارد" روایت زندگی شهید مدافع حرم "عبداله باقری"،به دعوت مجری برای امضأ طرح جلد کتاب "قصه دلبری" به رسم یادبود بر روی جایگاه قرار گرفتند.
 
در پایان "محسن دریالعل" مدیر انتشارات روایت فتح با اهدأ  هدایایی به رسم یادبود از مهمانان برنامه تقدیر کرد.
 
گفتنی است، کتاب "عمار حلب" روایت زندگی شهید مدافع حرم محمدحسین محمدخانی،  به روایت خانواده، دوستان و همرزمان ،پیش از این توسط انتشارات روایت فتح و به قلم محمدعلی جعفری  به انتشار درآمده بود.