هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 00:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 12 اسفند 1396 ساعت 12:17
شنبه 12 اسفند 1396 11:59 ساعت
2018-3-3 12:17:45
شناسه خبر : 284625
در تصاویری که  المنار برای نخستین بار به نمایش گذاشت، نه تنها لحظه عمل کردن بمب، بلکه رسیدن خودروهای امدادی صهیونیست و انجام تحقیقات توسط آنها نیز نشان داده شد که همه در روز عملیات توسط یگان رسانه جنگی حزب الله فیلمبرداری شده بود.
در تصاویری که المنار برای نخستین بار به نمایش گذاشت، نه تنها لحظه عمل کردن بمب، بلکه رسیدن خودروهای امدادی صهیونیست و انجام تحقیقات توسط آنها نیز نشان داده شد که همه در روز عملیات توسط یگان رسانه جنگی حزب الله فیلمبرداری شده بود.
گروه بین‌الملل-رجانیوز:  روز چهارم آگوست سال 1997 سربازان ارتش رژیم صهیونیستی با فرود در شهرک «الکفور» واقع در جنوب لبنان قصد عملیاتی داشتند که پس از چهار ساعت درگیری با رزمندگان مقاومت، مجبور به عقب نشینی شدند؛ اما پیش از عقب نشینی، اقدام به کار گذاشتن تله های انفجاری به شکل سنگ و صخره کردند و این کار منجر به شهادت 5 تن از رزمندگان حزب الله شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا پس از آن اریز گرشتاین، مسئول این عملیات و فرمانده وقت لشکر گولان، استراتژی جدید ارتش اسرائیل را اعلام کرد: «جنگ با حزب الله با شیوه حزب الله». او گفت: از این پس قصد داریم از بمب ها و تله های انفجاری برای ضربه زدن به جنگجویان و نه شهروندان بهره ببریم.
 
بعد از این عملیات و اظهارات، مقاومت در تصمیمی جدید سطح اهداف دشمن صهیونیستی را افزایش داد. بنابر این تصمیم مقامات عالی رتبه نظامی و امنیتی اسرائیل در جنوب لبنان که نامشان در یک لیست آورده شد، هدف رزمندگان حزب الله بودند.
 
در پی این تصمیم تحرکات این افراد، ساعات ورود و خروج به دفاتر کاری شان و راه هایی که معمولا از آنها عبور می کنند، تحت نظر قرار گرفته شد. کار در اینجا پایان نیافت و رزمندگان مقاومت، بمب هایی را بر سر راه هایی که احتمال رفت و آمد فرماندهان دشمن می رفت، کار گذاشتند. همه این اقدامات تحت نظارت گروهی انجام می شد که یکی از اعضای آن شهید «ابراهیم الحاج» معروف به «ابومحمد سلمان» از فرماندهان شهید حزب الله بود.
 


شکار فرمانده صهیونیستی.mp4 | دانلود فیلم 

 
سرانجام در ساعت یازده و پنجاه دقیقه ظهر 28 ماه فوریه سال 1999 زمانی که اریز گرشتاین فرمانده نیروهای اشغالگر در جنوب لبنان، سوار بر یک خودروی سواری در حال بازگشت از یک جلسه بود، به یکی از نقاط تعیین شده در جاده «الکوکبا-الحاصبیا» رسید و رزمندگان حزب الله بمب کارگذاشته شده در راه را فعال کردند که منجر به کشته شدن این فرمانده اسرائیلی شود.
 
در تصاویری که  المنار برای نخستین بار به نمایش گذاشت، نه تنها لحظه عمل کردن بمب، بلکه رسیدن خودروهای امدادی صهیونیست و انجام تحقیقات توسط آنها نیز نشان داده شد که همه در روز عملیات توسط یگان رسانه جنگی حزب الله فیلمبرداری شده بود.
 
رژیم صهیونیستی در خرداد ماه سال 1361 (1982) با هجوم وحشیانه به لبنان و رسیدن تا بیروت، پایتخت این کشور، نیمه جنوبی این کشور را به اشغال خود در آورد که با مقاومت هجده ساله رزمندگان مقاومت اسلامی در روز 5 خرداد ماه سال 1379 (25 ماه مه سال 2000) سرانجام مجبور به عقب نشینی شد.