هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 12 آبان 1398
ساعت 13:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 12 بهمن 1388 ساعت 10:38 2010-2-1 10:38:05
شناسه خبر : 28406
كشف اين اسلحه و مهمات پس از آن رخ داد كه روز پنج‌شنبه گذشته مأموران وزارت بازرگاني پس از دريافت گزارش‌هاي مردمي از احتكار برنج در مؤسسه الهادي به اين محل واقع در تهران‌نو مراجعه كردند و در تحقيقات مشخص شد اين برنج‌ها توسط غفاري احتكار شده است.

به‌دنبال كشف اسلحه و مهمات در انبار مؤسسه تحت مديريت هادي غفاري، وي روز گذشته بازداشت شد.

به گزارش رجانيوز، كشف اين اسلحه و مهمات پس از آن رخ داد كه روز پنج‌شنبه گذشته مأموران وزارت بازرگاني پس از دريافت گزارش‌هاي مردمي از احتكار برنج در مؤسسه الهادي به اين محل واقع در تهران‌نو مراجعه كردند و در تحقيقات مشخص شد اين برنج‌ها توسط غفاري احتكار شده است.

با اين حال، مأموران در ادامه بازرسي‌هاي خود به يك انبار ديگر نيز مشكوك شدند كه پس از اصرار و پيگيري‌هاي بعمل آمده و باز كردن قفل ورودي، تعداد 57 قبضه سلاح كمري، 98 قبضه كلاشينكف و مقدار زيادي فشنگ در آنجا كشف شد.

در ادامه و با مجوز محاكم قضايي در مورخ 9/11/88 از منزل خادم مسجد مذكور نيز بازرسي بعمل آمده و اقلام تسليحاتي ذيل كشف گرديد: يك قبضه سلاح يوزي، دو قبضه سلاح كمري، يك قبضه كلاشينكف ، يك قبضه ژ3 و يك قبضه قناسه و 7 عدد خشاب.

غفاري روز گذشته در اظهارنظري ادعاي تحت اجاره بودن اين انبار را براي رهايي از اتهام سنگين انباركردن حجم زيادي از اسلحه و مهمات كشف شده از مؤسسه‌اش مطرح كرد.

غفاري كه از حاميان سرسخت موسوي در انتخابات بود، در مراسم سالگرد 7 تير در مسجد قبا و در حضور كروبي اظهارات تند و بي‌ادبانه‌اينسبت به رهبر انقلاب مطرح كرده بود كه بعدا در اثر فشار افكار عمومي مجبور به پس گرفتن حرف‌هايش شد.

گفته مي‌شود بخشي از تسليحات انبار شده در مؤسسه هادي غفاري به دوره اول انقلاب باز مي‌گردد. تصاوير موجود از هادي غفاري در آن دوره معمولاً در حالي است كه وي اسلحه در دست دارد.

هادی غفاری بعد از ظهر روز گذشته و پس از کشف این انبار سلاح، توسط دستگاه های قضایی امنیتی بازداشت شده است.