هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 3 تير 1397
ساعت 23:31
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 24 بهمن 1396 ساعت 11:48 2018-2-13 11:48:21
شناسه خبر : 283788

دومین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به مکتب فرش، گلیم و گبه کرمانشاهان از صبح امروز در دادگاه تجدیدنظر استان کرمانشاه آغاز شد.
دومین جلسه رسیدگی به پرونده موسوم به مکتب فرش، گلیم و گبه کرمانشاهان از صبح امروز در دادگاه تجدیدنظر استان کرمانشاه آغاز شد.
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، روز گذشته نخستین جلسه رسیدگی به این پرونده با کیفرخواست مباشرت در اخلال در نظام اقتصادی کشور و حیف و میل اموال مردم، مباشرت در کلاهبرداری از طریق فریب مردم و پولشویی با حضور هزار نفر از  13هزار شاکی این پرونده و متهمان برگزار شد.
 
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری نخستین جلسه دادگاه پرونده موسوم به مکتب گلیم و گبه کرمانشاهان در روز گذشته بیان کرد: این دادگاه روز گذشته با حضور 114 وکیل معاضدتی شکات و با حضور متهم و وکیل تسخیری وی آغاز و تا ساعت 12.5 ادامه داشت که با اعلام تنفس ادامه این دادگاه به امروز موکول شد تا در اسرع وقت و به نحو فوق‌العاده این پرونده تعیین تکلیف شود.
 
محمدرضا عدالتخواه افزود: در این جلسه دادستان عمومی و انقلاب استان کیفرخواست مفصل خود را با ارائه مستندات و استماع اظهارات کارشناسان قرائت و از دادگاه برای متهمان پرونده، مباشر و معاونان در جرم، تقاضای کیفر کرد که اتهام این فرد در کیفرخواست صادره اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق حیف و میل وجوه کلان دریافتی از مردم، کلاهبرداری به مبلغ 238 میلیارد و 326 میلیون تومان و نیز پولشویی است.
 
این مقام قضایی با بیان اینکه جلسه روز گذشته فقط قرائت کیفرخواست بود و در جلسات بعدی شکایت شکات و وکلای آنان و سپس دفاعیات متهم استماع می‌شود، افزود: از متانت و آرامش مالباختگان و اعتماد آنها به دستگاه قضایی تقدیر می‌کنم و دستگاه قضایی با کمک سایر نهاد‌ها به ویژه استانداری کرمانشاه تمام تلاش خود را برای استرداد وجوه دریافتی از مالباختگان به‌عمل خواهد آورد و براین اساس مردم به شایعات مطرح شده توجه نداشته باشند.


x