هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 27 اسفند 1396
ساعت 22:38
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 17 بهمن 1396 ساعت 12:50 2018-2-6 12:50:55
شناسه خبر : 283484
چند روز قبل سعید جلیلی از فتنه جدیدی رونمایی کرد، فتنه ای که همیشه از آن عصبانی بودیم ولی نامش را نمی دانستیم.
 
خیلی از رسانه های آن طرفی بنا را بر این گذاشتند که فتنه ی زردی که سعید جلیلی گفت را به دولت نسبت دهند و بگویند صحبت ها و حرف های جلیلی برای کمک به دولت توهمی بیش نبوده و نیست و به قول ضرب المثل های قدیمی جلیلی هم از همان قماشی است که حرف را خوب می زند ولی وقتی پای عمل که می رسد، در جا می زند.
 
اما فتنه زرد چیست؟
 
فتنه ی زرد در یک کلام این است که کلاغ را رنگ کنی و به جای قناری بفروشی...
 
چندین سال است که رهبر معظم انقلاب، حرف از اولویت ها می زند ولی همه در روزمرّگی خود گم اند، چندین سال است که از ابتکار عمل در کار ها حرف به میان می آورد ولی برای کسی اهمیتی ندارد.
 
اگر بخواهم تاریخ بگویم، تاریخ حکومت علی (ع) بهترین تاریخ است برای تبیین فتنه ی زرد.
 
فتنه ی زرد در زمان علی (ع) همانی بود که خیلی ها شنیده اند، مردم شام وقتی شنیدند علی(ع) در محراب مسجد به دست خوارج به شهادت رسیده، می گفتند علی (ع) مگر نماز می خواند؟ مگر علی (ع) روزه می گرفت؟ اصلا علی (ع) مگر مسلمان بود؟
 
دستگاه تبلیغاتی معاویه وقاحت را به حدی رسانده بودکه هر چه اخبار کذب و دروغ بود به علی (ع) می چسباند و اینکار را به حدی رسانده بود که معاویه شده بود امیرالمومنین و خال المومنین و علی ابن ابیطالب(ع) که داماد و پسرعموی پیغمبر و دوم مسلمان جهان اسلام بود شد کافر و کذاب  و در آخر هم فرق سرش را در محراب مسجد شکافتند و این است آثار فتنه زرد.
 
سعید جلیلی فتنه زرد را خطاب به کسانی گفت که دچار روزمرّگی شده اند و برای پوشاندن وظایف شان در برابر ملت غیراولویت ها را اولویت و اولویت ها را غیراولویت می کنند.
 
اولویت فعلی کشور اشتغال، صنعت و مسکن است ولی به اشتباه و به هدایت همین فتنه زرد حجاب می شود مسئله اول کشور و برای آن هزاران میلیارد خرج می کنند.
 
فتنه زرد یعنی اینکه ساخت دانشگاه توسط رضاخان را تصدیق و تایید کنی ولی هزاران دانشگاه ساخته شده بعد از انقلاب را به باد ناسزا بگیری
 
فتنه زرد یعنی اینکه به مردم وعده سرخرمن بدهی ولی مسکنشان را قوطی کبریت بنامی
 
خلاصه بگویم فتنه زرد یعنی همان صفر کردن کیلومتر دستاورد های انقلاب، یعنی پمپاژ ناامیدی در کشور یعنی همان خودباختگی در برابر غریی ها و در آخر فتنه زرد همانی است که مسئول سخنگو می خواهد نه مسئول پاسخگو، که اگر نبود قانون تیتر یک خود را مجلس سایه! نمی زد.
 
مگر این انقلاب توسط مردم شکل نگرفته؟ مگر همین مستضعفان و پابرهنگان این انقلاب را به سرانجام نرسانده اند؟ مگر هرم قدرت در این نظام وارونه نیست؟ مگر قدرت دست مردم نیست؟
 
حال چه شده و چه اتفاقی افتاده که رسانه ها شده اند مانع پاسخگویی مسئولان در برابر مردم؟ چرا می خواهند مسئولین را از این میدان فراری داده و از طرفی دیگر رکن اصلی خانواده یعنی عفت زن را هدف قرار دهند؟
 
اصلا همین فردا صبح اعلام کنند حجاب اختیاری است، چه می شود؟
 
حجاب اجباری یا اختیاری، چارقدِ مورد علاقه آنانی است که می خواهند مطالبات عمیق اقتصادی یک ملت را زیر یک تکه پارچه، گم و گور کنند فرضاً حجاب اختیاری تصویب شد، آیا تفاوتی در نرخ ربای بانکی پدید می آید؟ تورم پایین کشیده می شود؟ تغییری در شاخص فلاکت، رکود بازار و معیشت مردم بوجود خواهد آمد؟ و یا اینکه بودجه 118 میلیاردی بنیاد تجملگرای مستضعفین که برای نوسازی ساختمان در حال استفاده است به مستضعفین خواهد رسید؟ کدامیک؟
 
به انحراف کشیدن اعتراضات بر حق مردم و گرفتار کردن مطالبات معیشتی در کوچه بن بست مباحث سیاسی همان فتنه ی زردی است که سعید جلیلی می گوید.
 
این عملیات فریب، لازم الاجرا شده تا یک وقت کسی از جام شکسته ی توافق جامع، اقتصاد به گل نشسته و )دولت چیزی نپرسد.shut downشات داون(
واقعیات و دستاورد ها را باید دید، چه در این دولت باشد، چه دولت قبل و یا تمامی دولت هایی که از اول انقلاب تشکیل شده اند و نقاط ضعف را نیز تذکر داد.
 
زدن استارت خاموشی فتنه ی زرد یکی از عواملی است که به نفع تمام دولت هاست چون در حال حاضر اینقدر این فتنه گسترش یافته که رهبر معظم انقلاب برای اثبات حقانیت جمهوری اسلامی و پیشرفت های آن باید پشت بلندگو در جمع زائرین رضوی، روز 1 فروردین 96 آمار بدست بگیرد و آن را با آمار دوران پهلوی مقایسه کند این بزرگترین ضربه ایست که فتنه ی زرد می تواند به ما وارد کند.
 
اعتراضات اخیر به واسطه ی همین فتنه ی زرد بود که موج مردمی اش به دست دشمنان این انقلاب افتاد.
 
فتنه ی زرد دلیل قیام حسین ابن علی (ع) بود، دستگاه اموی اینقدر با تبلیغات زرد مردم را به انحراف کشانده بود که بخاطر این انحرافات پسر پیغمبر مجبور می شود که جانش را در طبق اخلاص بگذارد و بگوید من برای اصلاح امت جدم قیام کرده ام.
 
همین که در شرایط کنونی مردم نمی خواهند مطلب علمی بخوانند و بیشتر به سمت طنز سیاسی و نه سیاست علمی رفته‌اند، یکی از شرایط بارز سطحی نگری و کم اندیشی است که مسبب آن همین فتنه زردی است که سعید جلیلی می گوید.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x