هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 13 بهمن 1398
ساعت 02:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 دى 1396 ساعت 20:23
چهارشنبه 27 دى 1396 17:27 ساعت
2018-1-17 20:23:43
شناسه خبر : 282496
بعضی می‌گویند مردم آمده‌ بودند. کدام مردم؟ میلیون‌ها نفر می‌آیند رأی می‌دهند، اینها مردم نیستند؟ آن وقت یک جمعیت چند صد نفری می‌شوند مردم؟ بعد چه کار می‌کنند؟ اموال مردم را آتش می‌زنند، مردم را ضرب و جرح می‌کنند. متأسفانه رادیو و تلویزیون هم خوب کار نمی‌کند، بایستی قوی برود جلو و بگوید اینها همه فتنه‌گر هستند،
بعضی می‌گویند مردم آمده‌ بودند. کدام مردم؟ میلیون‌ها نفر می‌آیند رأی می‌دهند، اینها مردم نیستند؟ آن وقت یک جمعیت چند صد نفری می‌شوند مردم؟ بعد چه کار می‌کنند؟ اموال مردم را آتش می‌زنند، مردم را ضرب و جرح می‌کنند. متأسفانه رادیو و تلویزیون هم خوب کار نمی‌کند، بایستی قوی برود جلو و بگوید اینها همه فتنه‌گر هستند،
گروه معارف - رجانیوز: تولیت حوزه علمیه حضرت امیرالمؤمنین(ع) گفت: یکسری هستند روی مشکلات مردم موج‌سواری می‌کنند و با وجود اینکه رهبر معظم انقلاب بحث حقوق‌های نجومی و مفاسد اقتصادی را متذکر می‌شوند نه‌تنها کاری نمی‌کنند بلکه خجالت نکشیدند و گفتند اینها ذخیره‌های  انقلاب هستند!
 
به گزارش رجانیوز آیت‌الله تقوایی استاد اخلاق و تولیت حوزه علمیه حضرت امیرالمؤمنین(ع) تهران در باره آَشوب‌هایی که اخیراً در کشور اتفاق افتاد با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) که آمده فتنه‌ها را آرزو کنید زیرا هلاک ستمگران در آن است افزود: بعضی می‌گویند افراد اغتشاش‌گر مردم بودند، مردم ما میلیون‌ها نفری هستند که در صف انتخابات ساعت‌ها می‌ایستند تا رأی خود را به صندوق بیندازند، نه یک جماعت چند صد نفری که اموال مردم را آتش می‌زنند و مشغول ضرب و جرح مردم می‌شوند.
 
در ادامه متن کامل سخنرانی آیت‌الله تقوایی را در باره حوادث اخیر کشور از نظر می‌گذرانید:
 
... امام صادق(ع) می‌فرمایند: «تمنّوا الفتنه ففیها هلاک الجبابره» فتنه‌ها را  آرزو کنید زیرا هلاک ستمکاران در آن است، الآن ببینید امریکا خودش را نشان می‌دهد، چقدر هم احمق هستند یکی ازخودشان هم به ترامپ گفته بود دو باره از فتنه‌گران ایران حمایت نکن وگرنه آبرویت می‌رود.
 
بعضی می‌گویند مردم آمده‌ بودند. کدام مردم؟ میلیون‌ها نفر می‌آیند رأی می‌دهند، اینها مردم نیستند؟ آن وقت یک جمعیت چند صد نفری می‌شوند مردم؟ بعد چه کار می‌کنند؟ اموال مردم را آتش می‌زنند، مردم را ضرب و جرح می‌کنند. متأسفانه رادیو و تلویزیون هم خوب کار نمی‌کند، بایستی قوی برود جلو و بگوید اینها همه فتنه‌گر هستند، البته عده کمی هم در میان اینها هستند که گول خورده‌اند، ولی انصافاً مشخص است اینها فتنه‌گر هستند. واقعاً این مردم  بیچاره‌ای که می‌آیند پای صندوق رأی و گاهی دو سه ساعت درصف می‌ایستند مردم نیستند؟ اما این چند صد نفرمردمند؟ خودتان هم بگویید که مردم نیستند، کدام مردمی موافق هستند که مردم را ضرب و جرح کنند و شیشه ماشین را  بشکنند؟ بانک راتخریب کنند؟ کدام مردم؟ مقداری شجاعت داشته باشید و حرف حق را بزنید.
 
روایت عجیبی است، می‌فرماید: «ففیها هلاک الجبابره»؛ واقعاً دین اسلام معجزه است، هیچ دین و مکتبی پیدا نمی‌کنید بهتر از اسلام، «و فیها طهاره الأرض من الفسقه»، فتنه سبب می‌شود زمین از فاسقین پاک شود، الان ببینید چه موقع خوبی است، برای روشن شدن چهره نفاق بایستی اینها را بگیرند و به زندان بیندازند، مجازاتشان کنند. آیا  اینها مجازات ندارد؟ الان ما یک مملکتی  هستیم که همه چیزمان رأی‌گیری است. شما یک کشور را پیدا کنید مثل ایران رأی‌گیری داشته باشد، واقعاً حکومت ما مردمی است. حکومت بر قلب مردم، آن‌وقت اجازه بدهیم اینها بیایند اینطور مردم را بترسانند و وحشت ایجاد کنند. باور کنید مجازات اینها قتل است.
 
«الفتنه أشدّ من القتل» (بقره 191)، صریح آیه قرآن است، خب کسی که بیاید مردم را بترساند، وحشت ایجاد کند، خیلی از اینها هم سلاح حمل می‌کنند و دیدید چند نفر را هم کشتند، چطور ما باید با اینها برخورد نرم داشته باشیم؟ حضرت می‌فرمایند: «و طهاره الأرض من الفسقه»، این سبب می‌شود زمین از فاسقین پاک شود.
 
در روایت دیگری حضرت رسول اکرم(ص) می‌فرمایند: «لاتکرهوا الفتنه فی آخرالزمان»، چقدر زیباست، زمانش را هم فرموده‌اند. می‌فرماید در آخر زمان از فتنه نترسید، خوشحال هم باشید! چرا؟ «فانها تُبیر المنافقین»، منافقین را خوار می‌کند، چقدر زیباست، منافقین را خوار می‌کند. اینها دست‌هایشان رو می‌شود.
 
إن‌شاء‌الله سربازان گمنام امام زمان(عج) اینها را بگیرند، صددرصد دست‌هایشان در دست‌های یک‌سری خائنان داخلی و آمریکا و اسرائیل و وهابی‌هاست. هیچ شکی در آن نیست. کما اینکه در اخبار هم گفت، صددرصد دستشان در دست آنهاست، مشخص است که آنها مردم نیستند، هیچ مردمی در هیچ جای دنیا چنین کاری نمی‌کنند، مردم مظلومند و این کارها را نمی‌کنند. «فانها تبیر المنافقین»، اینها منافقین را رسوا می‌کند، لذا فتنه از این لحاظ چیز خوبی است. به شرطی که دولت جمهوری اسلامی، ارکان جمهوری اسلامی مثل سپاه، مخصوصاً سربازان گمنام ما و نیروی انتظامی اینها بروند در دل کار و ریشه‌شان را بکنند.
 
در روایت بعدی هم حضرت می‌فرمایند: «ستکون فتنُ یصبح الرجل فیها مؤمناً و یمسی کافراً»، می‌فرماید فتنه‌هایی به زودی ایجاد می‌شود که صبح می‌بینی فلانی مؤمن بود، شب کافر است، یعنی دستشان باز می‌شود، منافقین دستشان رو می‌شود، آنهایی هم که ثابت‌قدم هستند مشخص می‌شوند، لذا می‌فرماید: «إلاّ مَن احیاهُ الله تعالی بالعلم»، مگر کسی که خدا دلش را به نور علم نورانی کرده باشد، فقط اینها ثابت‌قدم می‌مانند.
 
حقیر این روایت را هم خدمتتان عرض می‌کنم؛ «أیّها النّاس شُقّوا امواج الفتن بسُفُن النجاه»، بشکافید امواج فتنه‌ها را با کشتی‌های نجات. ریشه‌شان را بکنید. قبلاً هم عرض کردم واقعاً مثال خوبی است اولاً در رأس کشتی‌های، نجات، رهبر معظم انقلاب و علمای خوب ما هستند، ولی مصداق دیگری که در این کشتی‌های نجات به نظر حقیر می‌رسد شهدا هستند، واقعاً شهدا راه را به ما نشان داده‌اند. شما الآن نگاه کنید راه نجات از این فتنه‌ها چیست؟ دیگر شما در شهدا  نمی‌توانید هیچ شکی کنید، وصیت‌نامه  همه شهدا را بخوانید؛ اولش ولایت مطلقه فقیه وآخرش هم ولایت مطلقه فقیه است.
 
کسی که با خون خودش رفته و جهاد کرده و به شهادت رسیده است می‌گوید: «ما تمام هستی‌مان را داده‌ایم برای مسئله ولایت فقیه»، این دل را زنده می‌کند، دیگر وظیفه و تکلیف ما مشخص است، شک و شبهه‌ای نداریم، راحت هستیم، مشکلی نداریم. چرا پایمان بلرزد؟ خب یکسری هستند روی مشکلات مردم موج‌سواری می‌کنند، متأسفانه چقدر رهبر معظم انقلاب مسائل مختلفی را فرمودند که رسیدگی نشد؛ بحث حقوق‌های نجومی را مطرح کردند، راجع به مفاسد اقتصادی تذکر دادند، ولی یکسری نه‌تنها کاری نکردند بلکه از مفاسد اقتصادی پشتیبانی کردند حتی خجالت نکشیدند گفتند اینها ذخیره‌های  انقلاب هستند، چه ذخیره انقلابی؟ ذخیره انقلابی که مال مردم را بخورد و برود! چقدر بدبخت است کسی که می‌گوید اینها ذخیره انقلاب هستند، از آن کسی که مال‌ها را می‌خورد و می‌رود بدتر است، اینها یا دوست نادان هستند یا دشمن دانا که هر دو کمر امیرالمؤمنین علیه‌السلام را شکستند.
 
از این‌طرف هم این آقایی که حضرت آقا فرمودند که عمری است نان مملکت را می‌خوری حالا آمده‌ای با نظام در افتاده‌ای؟ بنده از ایشان پشتیبانی می‌کردم تا وقتی که حضرت  آقا پشتیبانی می‌کردند. واقعاً هم سعادت بود برای ما، خوب کار کردند. من همیشه ایشان را مثال می‌زدم برای کسی که می‌تواند جلوی آمریکا بایستد، ولی متأسفانه چقدر حیف شد، چقدر بچگی و حماقت و نادانی کرد و خودش را خراب کرد.
 
بالاخره باید اینها را سربازان گمنام امام زمان(عج) بررسی کنند. صددرصد این اغتشاشات یک جریانی است من یقین دارم که  اینها مال مردم نیست، مردم اینجور نمی‌کنند، این را یقین دارم یک جریاناتی در این مملکت هستند می‌خواهند موج‌سواری کنند می‌خواهند که خدای ناکرده نظام را تضعیف کنند، صددرصد جریان است و ان‌شاءالله خدا توفیق دهد، نیروهای قدسمان، سربازان گمنام‌مان انشاءالله ریشه‌های فتنه‌گران را بشناسند، ببینند چه کسانی هستند، این چند نفری که آشوب راه انداخته‌اند بازیچه دست هستند. یک مشت آدم‌‌‌های جاهل و نادان که بازیچه دست شدند، ولی آن ریشه‌هاشان را باید شناسایی کنند، لذا ما از دولت و سپاه و ارتش و نیروی انتظامی می‌خواهیم که ریشه‌ها را شناسایی کنند.
 
هر بچه‌ای هم می‌تواند بفهمد که این اغتشاشات مردمی نیست، مردم اینجور نمی‌کنند، مردم ما نشان دادند، تابع رهبر هستند، تابع نظام هستند، پشتیبان نظام هستند؛ مردم ما می‌آیند پای صندوق‌های رأی، صف می‌کشند سه ساعت، چهار ساعت محترمانه می‌آیند نظرات‌شان را می‌گویند انتخابات دارند، لذا اینها صددرصد یک ریشه‌های جریانی فاسقی دارد و ما خواستار این هستیم، مردم ما خواستار این هستند که این ریشه ها شناسایی بشود و ان‌شاءالله به امید خدا خشکانده بشود. دیدید در فتنه 88 هم همین بود، دیدید که فتنه 88 زیر سر آقایان کروبی و میرحسین که  می آمدند با فرزندان آن آقا وسط خیابان علناً اغتشاشات را رهبری می‌کردند، این کسانی که علنا می آمدند مشخص‌اند؟ آنها شناسایی شدند دیگر، منافقان هم شناسایی شدند و کسانی که جریان فاسد درست می‌کردند کاملاً شناسایی شدند، إن‌شاءالله در این فتنه هم باید ریشه‌هایشان  خشکانده شود و ما هم هیچ ترسی نداریم و نوکریمان را می‌کنیم. الحمدالله نه مقامی داریم نه پولی. هروقت خواستیم بمیریم، خدا را شکر می‌کنیم، زنده هم ماندیم که نوکری می‌کنیم و این بهترین سعادت برای ماست. والسلام علیکم و رحمه الله برکاته