هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 2 بهمن 1396
ساعت 17:27
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 20 دى 1396 ساعت 18:25 2018-1-10 18:25:48
شناسه خبر : 282282
تحریف تاریخ به هاشمی رسیده است. هاشمی رفسنجانی که خود روزگاری با جعل خاطره از حضرت امام خمینی جاده صاف کن برای اجرای پروژه های سیاسی بود، حالا در سالگردش به یک سوژه مناسب یک جریان سیاسی خاص برای تحریف تبدیل شده است. در همین راستا حسین مرعشی در مصاحبه ای مدعی شد که هاشمی از ابتدا با تسخیر لانه جاسوسی مخالف بوده است!
تحریف تاریخ به هاشمی رسیده است. هاشمی رفسنجانی که خود روزگاری با جعل خاطره از حضرت امام خمینی جاده صاف کن برای اجرای پروژه های سیاسی بود، حالا در سالگردش به یک سوژه مناسب یک جریان سیاسی خاص برای تحریف تبدیل شده است. در همین راستا حسین مرعشی در مصاحبه ای مدعی شد که هاشمی از ابتدا با تسخیر لانه جاسوسی مخالف بوده است!

گروه سیاسی_رجانیوز: این بار هاشمی رفسنجانی سوژه تحریف قرار گرفته است. یک جریان سیاسی خاص که عادت کرده است برای بهره برداری های سیاسی خود دست به جعل تاریخ بزند، در سالگرد درگذشت رفسنجانی به سراغ او رفته تا بهره برداری های سیاسی خود را آغاز کند.

 

به گزارش رجانیوز سیدحسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی صبح امروز در مصاحبه ای که به مناسبت سالگرد درگذشت هاشمی رفسنجانی در ایلنا منتشر شده است با اشاره به تسخیر سفارت امریکا در ابتدای انقلاب مدعی شد اکبر رفسنجانی از ابتدا با این کار مخالف بوده است! او در این باره می گوید:

«آقای هاشمی به جد با برخی از رفتارها موافق نبود. مثلاً در ارتباط با تسخیر سفارت آمریکا ایشان نظر مثبتی نداشتند اما چون مردم این کار را انجام دادند طرف آنان قرار گرفت اما معتقد بود با گذشت زمان مردم متوجه این کار خود می‌شوند».

 

البته پیش از این محسن هاشمی فرزند مرحوم نیز سخنانی شبیه به این را گفته بود. سال گذشته و چندر روز بعد از فوت مرحوم هاشمی، محسن هاشمی در مصاحبه با روزنامه آرمان مدعی شد که «پدرم از همراهی با تسخیر سفارت آمریکا حمایت نکرد». او می گوید:

«آيت‌ا... هاشمي‌رفسنجاني از ابتداي انقلاب و حتي قبل از پيروزي انقلاب، تاكنون با طيف‌هاي تندروی دوجناح همراهي نكرده است، با وجود اختلافاتي كه بين ايشان و دوستانشان با دولت موقت وجود داشت، آقاي هاشمي از همراهي با تسخير سفارت آمريكا كه تامين امنيت آن به عهده نظام جمهوري اسلامي بود، حمايت نكرد».

 

البته این اظهارات مانند بسیاری دیگر از سخنان این جریان با واقعیت نسبتی ندارد. این جریان سیاسی عادت کرده است برای اهداف سیاسی خود دست به تحریف تاریخ بزند تا شاید پشتوانه‌ای برای پیاده سازی پروژه های خود بتراشد. به هرحال برخلاف خاطرات امروزِ یاران هاشمی، روشن ترین روایت را می توان در میان مشروح مذاکرات مجلس شورای اسلامی یافت.

 

رفسنجانی: راه قدس از تسخیر سفارت آمریکا می‌گذرد

در همین راستا در متن مشروح مذاکرات 1 بهمن 1359 آمده است:

«آیت الله هاشمی رفسنجانی در جلسه علنی امروز مجلس ضمن ارائه تحلیلی در مورد تسخیر سفارت آمریکا و آزاد سازی گروگان ها گفت آمریکا نتوانست خللی بر اراده ایران وارد کند. وی گفت : قبل از هرچیز باید مراتب تشکر و قدردنی خودمان را از برادران عزیز دانشجویان پیرو خط امام ، این فرزندان راستین انقلاب اسلامی ابرازکنیم که نقطة عطفی در حرکت جمهوری اسلامی شدند».

 

هاشمی که در آن مقطع رئیس مجلس بود در ادامه با اشاره به جنگ عراق علیه ایران می گوید «اگر گروگان‌گیری هم نمی‌کردیم، آمریکا این جنگ را علیه ما راه می انداخت؛ او به خاطر 70 یا 50 نفر جاسوس اینقدر تلاش نمی کند او با انقلاب ما و فاجعه ای که در منطقه دچارش شده است می‌جنگد؛ خداوند از همین مجرای باریک و از همین دروازه جاسوسخانه آمریکا راه را به سوی قدس برای ما گشوده است».

 

رفسنجانی: ما آمریکا را با گرفتن لانه جاسوسی مثل لکه حیض کردیم

از سوی دیگر اکبر هاشمی فسنجانی در خطبه های نماز جمعه 30 مهر سال 1361 با اشاره به بیرون کردن کارشناسان آمریکایی از ایران، گفت : «مردم کارشناس هایشان را با آن وضع از این کشوربیرون ریختند و بعد هم آن بلا را بر جاسوسخانه ‏شان آوردند . ما آمریکا را باگرفتن جاسوسخانه‏ شان مثل لکّه حیض کردیم. ما که می‏گویم، یعنی مجموعه ‏ملّت ؛ دانشجوها این کار را کردند .امروز در هیچ‏ کشوری از کشورهای دنیا این جُرْبُزه و مردانگی نیست که حتّی وقتی از درسفارت آمریکا رد می‏شوند نگاه تندی به سفارت کنند و این ملّت ما بود که‏ اینها را مثل عبد ذلیل نگه داشت تا همه دنیا را واسطه کردند و همه‏ تهدیدهایشان را کردند که اینها پِرَ نسیپ جهانی را حفظ نکردند و حقوق بشر رانقض کردند و ... از این حرفهایی که می‏زنند».

 

رفسنجانی: تسخیر لانه جاسوسی انقلاب دوم بود

هاشمی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه 4تیر 1361 در تبیین مراحل انقلاب گفت : انقلاب اول آن انقلابی است که ما را به 22 بهمن رساند و حاصل آن سقوط رسمی رژیم طاغوت بود .  انقلاب دوم همانی بود که امام گفتند که این انقلاب از انقلاب اول مهم تر است و موقعی بود که دانشجویان خط امام ، لانه جاسوسی آمریکا را تصرف کردند.

 

این‌ها تنها گوشه هایی از مواضع هاشمی رفسنجانی پس از تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امامی است. هاشمی در آن مقطع صراحتا در تمامی سخنرانی های خود از تسخیر لانه جاسوسی حمایت کرده و این اقدام را با القابی مانند «انقلاب دوم» و «تبدیل امریکا به لکه حیض» روایت کرده بود. شاید سکوت او در سالهای پایانی عمرش و حتی بیان برخی مطالب نشانه ای از تغییر در ساحت فکر واندیشه او باشد، اما نمی توان این واقعیت را انکار کرد که در آن مقطع و حتی سالهای بعد هاشمی حامی تسخیر لانه جاسوسی بوده است و حتی اثرات اقتصادی و سیاسی این اقدام را عاملی برای تثبیت و پیشرفت انقلاب اسلامی در داخل و منطقه می دانست. شاید بتوان گفت که هاشمی در سالهای اخیر حامی رابطه با امریکا بوده است، اما قطعا نمی توان گفت هاشمی مخالف تسخیر بوده است.

 

 

البته نباید از این مساله غفلت کرد که هاشمی رفسنجانی یکی از اصلی ترین بنیانگذاران پروژه تحریف تاریخ برای بهره برداری های سیاسی بود. مساله‌ای که هاشمی آن را با نقل خاطره ای از حضرت امام خمینی (ره) در خصوص شعار مرگ بر آمریکا کلید زد. در همین راستا مهر ماه سال 1392 و درست در شرایطی که مذاکرات هسته ای توسط دکتر محمد جواد ظریف آغاز شده بود و همزمان با ذوق زدگی برخی رسانه ها پس از مذاکره تلفنی روسای جمهور ایران و آمریکا، رفسنجانی با ذکر خاطره ای مدعی شدکه حضرت امام موافق حذف شعار مرگ بر امریکا بوده است! البته اقدام ناشیانه و جفاکارانه هاشمی‌رفسنجانی در ایراد اتهام به حضرت امام خمینی(ره) و ادعای موافقت امام با حذف شعار مرگ بر آمریکا، موجب واکاوی عمیق‌تر سیره و سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی که معتقد بود «ما آمریکا را زیر پا می‌گذاریم» و «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» شد. با این حال به نظر می رسد ارثیه نامبارک تحریف تاریخ، از هاشمی به نسل بعدی او و همفکران او منتقل شده است و در اولین گام خود هاشمی قربانی این میراث شده است.

 دیدگاه کاربران

روزی بنده خدایی خواب نما می شد وچیزهایی به امام ره نسبت می داد. حال شخص ثالثی خواب نما شده ،همان بنده خدا را خواب می بیند وچیزهایی به او نسبت می دهد.

آقای مرعشی دروغ بس است مردم کم حافظه نیستند

متاسفانه جناب مرعشی و جمع دوستان با این افاضات چهره مرحوم هاشمی را تخریب میکنند، اگر باور کنیم که دوستان راست میکویند و قبول کنیم که باور قلبی مرحوم هاشمی چیزی بود که این اقایان افاضت می کنند با این سخنانی از هاشمی که در مستندات مجلس و نمازه جمعه وجود دارد جهره ای دوگانه و منافق از ایشان در خاطره ها خواهد ساخت...
اقای مرعشی و ازناب محترم لطفا به ایشان برای پیش برد اهداف نا مشروع حزبی تان ظلم نکنید

تحریف حقایق تاریخی قطعا نتیجه عکس دارد؛ اینرا ما در تحریفهایی که امثال هاشمی رفسنجانی در صدد القاء آن بودند به خوبی تجربه کردیم.

امثال مرعشی رو جدی نگیرید . اینها درحدی نیستند که بخواهید نظرات و حرفهاشون رو نقد کنید یا اصلا بهشون توجه کنید.

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x