هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 24 مرداد 1397
ساعت 04:19
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 19 دى 1396 ساعت 16:38 2018-1-9 16:38:38
شناسه خبر : 282203
احمدلی گفت: متاسفانه حاکمیت فعلی جمهوری آذربایجان برای مومنان و روحانیونی که در راه حفظ ارزش‌‌‌های ملی و معنوی خدمت می کنند موضع ناخوشایندی می‌‌گیرد.
احمدلی گفت: متاسفانه حاکمیت فعلی جمهوری آذربایجان برای مومنان و روحانیونی که در راه حفظ ارزش‌‌‌های ملی و معنوی خدمت می کنند موضع ناخوشایندی می‌‌گیرد.

به گزارش رجانیوز به نقل از آناج، نشست «سال همبستگی اسلامی و حبس دینداران» با حضور جمعی از نمایندگان احزاب و محافل سیاسی و اجتماعی رسانه ای و خانواده‌‌های دینداران محبوس جمهوری آذربایجان در باکو برگزار شد.

 

پایگاه خبری «اسلامین سسی» اعلام کرد: در این نشست که به همت جنبش مقاومت اسلامی قره باغ برگزار شد «روشن احمدلی» رئیس جنبش مقاومت اسلامی قره باغ با اعلام اینکه حفظ و توسعه ارزش‌‌‌های ملی و معنوی باید خط و اولویت اصلی سیاسی دولت باشد، گفت: متاسفانه حاکمیت فعلی جمهوری آذربایجان برای مومنان و روحانیونی که در راه حفظ ارزش‌‌های ملی و معنوی خدمت می‌‌کنند موضع ناخوشایندی می‌‌گیرد به طوریکه مومنان بی گناه به حبس‌‌های طولانی مدت محکوم شده‌‌اند.

 

وی با اشاره به حبس طولانی مدت رهبر حزب اسلام جمهوری آذربایجان و تحمل ۷ سال از مدت محکومیت وی تاکنون، عنوان کرد: دکتر «محسن صمد اف» فردی است که در راستای حق و عدالت قدم‌‌های بزرگی برداشته‌‌اند و ایشان الگوی حفظ ارزش‌‌های ملی و معنوی هستند.

 

«روشن احمدلی» تحمل سختی‌‌ها و فشارهای زندان توسط دینداران محبوس را نمونه بارزی از مبارزه حق و حقیقت دانست و افزود: زندان به معنای شکست نیست و در نهایت حق بر باطل پیروز خواهد شد.

 

در ادامه این نشست «حاج الهام علی اف» نائب رئیس حزب اسلام جمهوری آذربایجان با اشاره به آشنایی خود با دکتر«محسن صمد اف» رهبر محبوس حزب اسلام، ابراز داشت: مردم در مدت ۷ سالی که از زندانی شدن وی می گذرد دکتر «صمد اف» را خوب شناختند چرا که ایشان همواره در خدمت به مردم بوده است و در پشت میله‌‌های زندان هم به راه خود ادامه می‌‌دهد.

 

 

وی با اعلام اینکه در جمهوری آذربایجان ماموران حاکمیت همچنان چشم خود را بر ظلم و بی‌‌عدالتی می‌‌بندند، اظهار کرد: اگر این طور نبود حاج محسن صمد اف به خاطر چند دقیقه سخنرانی به ۱۲ سال حبس محکوم نمی‌‌شد.

 

«حاج الهام علی اف» افزود: ما اگر اسلام را خوب درک کنیم سعادت این دنیا و آخرت مان را تضمین می کنیم و این دین اسلام است که پیشرو علم ها است و ما اگر درک صحیحی از دین اسلام داشته باشیم و براساس دستورات دین اسلام زندگی کنیم در آن صورت از حقوق خودمان هم دفاع خواهیم کرد.

 

«الدنیز قلی اف» رییس انجمن روشنفکران جمهوری آذربایجان هم در این نشست از فشارهای زیاد در مقابله با اسلام سخن گفت و افزود: حبس دینداران و روحانیان نمونه بارز آن است.

 

وی تنها راه مقابله با بی عدالتی را همبستگی دانست و در ادامه با اشاره به دیدار اخیر خود در زندان با حاج محسن صمد اف رهبر محبوس حزب اسلام جمهوری آذربایجان و اراده مستحکم وی در مقابل سختی های زندان بیان داشت: سختی ها ذره ای بر روحیه وی اثر نگذاشته است و باید در راه آزادی وی تلاش و قدم های موثری برداشته شود.

 

خانم «نورسته ابراهیم آوا» رییس بخش بانوان حزب اسلام هم در این نشست تصریح کرد: دینداران در راه حق و حقیقت و رفاه مردم جمهوری آذربایجان نه منافع شخصی خود به زندان افتاده‌‌اند.

 

دیگر سخنرانان هم با اشاره به اراده قوی و بردباری حاج محسن صمد اف و دیگر زندانیان در مقابل سختی های زندان از درگاه خداوند منان آزادی هرچه سریع تر آنان را مسئلت کردند.x