هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 26 مرداد 1397
ساعت 00:08
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 17 دى 1396 ساعت 20:44 2018-1-7 20:44:55
شناسه خبر : 282145
بازهم رسانه دستگاه جاسوسی انگلیس دست به مهره برد و دراغتشاشاتی که نتوانست حتی یک هفته هم دوام بیاورد، نشان داد هنوز روباه پیر خواب کودتایی علیه مردم و حاکمیت دوباره انگلیسی ها را می بیند.
بازهم رسانه دستگاه جاسوسی انگلیس دست به مهره برد و دراغتشاشاتی که نتوانست حتی یک هفته هم دوام بیاورد، نشان داد هنوز روباه پیر خواب کودتایی علیه مردم و حاکمیت دوباره انگلیسی ها را می بیند.
گروه سیاسی - رجانیوز: «ساعت دقیقا 12نیمه شب است» این همان رمز کودتایی است که سرویس های جاسوسی انگلیس و آمریکا از طریق زبان خود، یعنی بی بی سی به متحدانشان در داخل ایران دادند. کودتاگران 28مرداد که اندک امید ایرانی ها به آینده خود را هم نابود کردند و دستان آلوده استعمار در امور داخلی ایران را نشان دادند، دوباره تحرکات خود را آشکار کرده است.
 
به گزارش رجانیوز؛ حالا آتش فتنه ای که چند روزی بیشتر نتوانست تنور دشمنان را داغ نگه دارد خاموش شده و وقت آن است تا خط رسانه ای دشمنان ایران بررسی شود. بازهم رسانه دستگاه جاسوسی انگلیس دست به مهره برد و دراغتشاشاتی که نتوانست حتی یک هفته هم دوام بیاورد، نشان داد هنوز روباه پیر خواب کودتایی علیه مردم و حاکمیت دوباره انگلیسی ها را می بیند.
 
در یک هفته ای که خبر اغتشاشات اوج گرفته بود رسانه های بیگانه همگام با سیاست مدارانشان به حمایت بی حدومرز از آن پرداختند و تا جایی پیش رفتند که حتی بعد از پایان آن هم حاضر به پذیرش واقعیت پایان آشوب ها نمی شدند و از انتشار تصاویر و فیلم های سال 88 تا دروغ سازی و پروژه کشته سازی برای تهییج افکار عمومی استقاده کردند. بی بی سی یکی از این رسانه ها بود.
 
اما آنچه در بی بی سی جلب توجه می کرد این بود که  این رسانه مانور فراوانی بر شخصیت خانواده مطرود پهلوی انجام داد و با شور و شعف فراوانی شعارها در خصوص خانواده دیکتاتور دوره پهلوی را اطلاع رسانی می کرد و حتی آنتن زنده خود را به فرزند محمدرضاپهلوی اختصاص داد.
 
رضاپهلوی تنها فرد فعال خانواده دیکتاتوری پهلوی است که مانند خواهر و برادرش هنوز دست به خودکشی نزده. او در مصاحبه با رسانه کشوری که هنوز از آن ارتزاق می کند در صحبت هایی عجیب در خصوص چرایی مشارکت بالا در انتخابات می گوید:«دانشجویی که ‌می‌خواهد دانشگاه برود، اگر کارت دانشجویی اش، مُهر انتخابات نخورد، نمی‌تواند ادامه تحصیل بدهد!»
 
صحبت هایی که نشان دهنده سلطه تبلیغاتی انگلیسی ها بر او در خصوص اوضاع داخلی ایران نیز هست چرا که نمی داند در ایران نه شناسنامه کارمندان دولت چک می شود و نه کسی می تواند با کارت دانشجویی رای دهد!
 


کارت دانشجویی.mp4 | دانلود فیلم 

 
در پروپاگاندای این رسانه بدنام حتی از رضاربع پهلوی به عنوان «تنها رهبرمعترضان ایران» نام برده می شود.  گزارش بی بی سی بعد از ارائه ی اخبار یک جانبه و گزینشی به رضاپهلوی به عنوان منجی شرایط ایران ختم می شود.
 


video (24).mp4 | دانلود فیلم 

 
جالب اینجاست که رضا پهلوی که آرزوی 40ساله برای دیکتاتوری بر ایران را دارد از نبود آزادی و وجود دیکتاتوری در ایران سخن می گوید و ضمن تطهیر حکومت پدرش و ملامت مردم ایران از سناریوی بعد از جمهوری اسلامی رونمایی میکند.
 
همانگونه که از سابقه این رسانه مشخص است نویسندگان آن یعنی سرویس جاسوسی انگلیس و متحدان آنها بر نوع خبرنویسی و خبرپراکنی بی بی سی نقشی جدی دارند. به عنوان مثال قبلا طراحان کودتای 28مرداد 32 در رادیوی بی بی سی با گفتن رمز کودتا خانواده پهلوی را از همراهی خود با او مطمئن کردند. ماجرایی که تا دهه ها با انکار این رسانه و حتی کشورهای غربی همراه بود و بعد از 50سال به آن اعتراف شد.
 
«مایک تامپسون» مجری و برنامه ساز شناخته شده این شبکه در مستندی به نام «یک کودتای خیلی بریتانیایی» به این مساله تصریح کرد که قبل از کودتا گوینده خبر بی.بی.سی فارسی با اعلام جمله «اکنون ساعت دقیقا 12 نیمه شب است» به جای جمله همیشگی «اکنون ساعت 12 نیمه شب است» پیامی رمزی به شاه و همراهانش برای اطمینان بخشیدن به آنان و نشان دادن آمادگی لندن برای عملیات کودتا دادند.  
 
همچنین بی بی سی که بخش تلویزیونی خود را چندماه قبل از فتنه88 راه اندازی کرده بود از یک شبانه روز قبل از روز رای گیری به خبررسانی 24ساعته از آشوب های خیابانی و اطلاع رسانی های سریع از بیانیه های فتنه گران و حتی دروغ پردازی ها پرداخت.
 
به نظر نمی رسد بی بی سی با چنین گذشته ای موجه سازی خانواده پهلوی و معرفی او به عنوان تنها رهبر معترضان را بدون طرح ریزی انجام داده باشد. 
در همین خصوص پائولو کویلیو سفیر صلح سازمان ملل نیز که رمان هایش در دنیا مشهور است حرکت های بی بی سی و رضاپهلوی را مانند کودتا 28مرداد دانست که در راستای قدرت گیری پهلوی و اعمال نفوذ انگلیس و آمریکا بود. او در توئیت خود نوشت: «... ساواک مُرده، اگر کودتایی مانند آنچه در ۱۹۵۳ سیا ترتیب داد رابخواهی، ایرانیان درحمایت ازکشورشان صف‌آرایی میکنند»
 
 
سلطنت طلبان فراری که از صحبت های او خشمگین شده بودند کتاب های او را در نمایشی مصحک سوزاندند. پائولو کویلیو در واکنشی، آنها را به نازی ها تشبیه کرد و گفت ایرانی ها اجازه دخالت خارجی را نخواهند. او نوشت: « به دیدن صحنه‌های کارهایی که با کتاب هایم در سال‌های قبل در دیگر کشورها شد عادت دارم؛ زنده نگاه داشتن سنت سوزاندن کتاب توسط نازی‌ها. معتقدم ایرانی‌ها حرف آخر را بدون دخالت خارجی درباره سرنوشت خودشان خواهند زد. آنها به اندازه کافی قوی و باهوش هستند.»
 
 


دیدگاه کاربران

غربی ها آرزو داشتند که ایران هم مثل سوریه شود ولی خدا را شکر مردم با حماسه ۱۴ دی زدن تو دهن تمام فتنه گرها و حامیانش

چقدر رضا پهلوی احمقه
خاک بر سرت با حرف زدنت
x