هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 4 خرداد 1397
ساعت 01:50
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 17 دى 1396 ساعت 11:49 2018-1-7 11:49:21
شناسه خبر : 282092
رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی بدون توجه به لفاظی‌های پیشین خود علیه «پیونگ‌یانگ»، درباره گفت‌وگوی تلفنی مشروط با رهبر کره شمالی ابراز تمایل کرد.
گروه بین الملل - رجانیوز: «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز شنبه (دیروز) تصریح کرد که «قطعاً» به گفت‌وگوی تلفنی با «کیم یونگ اون» رهبر کره شمالی تمایل دارد و ابراز امیدواری کرد که نتیجه مثبتی از گفت‌وگوهای میان کره شمالی و کره جنوبی حاصل شود.
 
خبرگزاری رویترز در این خصوص گزارش کرد، کره شمالی روز جمعه هفته گذشته، با برگزاری مذاکرات رسمی با کره جنوبی در هفته آینده (هفته جاری) موافقت کرد. این مذاکرات اولین مورد در بیش از دو سال گذشته به حساب می‌آید. 
 
ترامپ در پاسخ به سوالات خبرنگاران در کمپ دیوید ایالت مریلند، برای گفت‌وگوی تلفنی با رهبر کره شمالی ابراز تمایل کرد اما در ادامه گفت‌ که این گفت‌وگو بدون پیش‌شرط نیست.
 
ترامپ اینطور گفت: «قطعاً چنین کاری را انجام می‌دهم. من اصلاً با چنین قضیه‌ای مشکل ندارم».
 
دونالد ترامپ از زمانیکه بعنوان رئیس‌جمهور آمریکا برگزیده شده است، از الفاظ تحریک‌آمیزی برای خطاب قرار دادن رهبر کره شمالی استفاده کرده است و بارها کیم یونگ اون را «مرد موشکی» خوانده است.
 
طبق این گزارش، انتظار می‌رود که مذاکرات میان دو کره در خصوص مسائلی چون المپیک زمستانی که قرار است ماه آینده در کره جنوبی برگزار شود و همچنین روابط دو کره باشد.
 
ترامپ گفته است که این مذاکرات احتمالاً به کاهش تنش‌ها منجر شود و اصرار دارد که موافقت پیونگ‌یانگ با برگزاری چنین گفت‌وگوهایی نتیجه فشارهای پی در پی وی بوده است.
 
وی می‌گوید: «نگاه کنید، آنها هم‌اکنون درباره المپیک حرف می‌زنند. این یک آغاز است و آغازی بزرگ است. اگر مشارکت من نبود، مذاکره‌ای در حال حاضر رخ نمی‌داد».
 
وی تصریح کرد که اگر این مذاکرات نتیجه‌ای داشته باشد، برای تمام بشریت یک امر بزرگ به وقوع پیوسته است و این یک امر بزرگ برای جهان است.


x