هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 31 فروردين 1398
ساعت 02:21
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 7 بهمن 1388 ساعت 15:27 2010-1-27 15:27:35
شناسه خبر : 28202

سي و یکمین جلسه شوراي « فعاليت شبکه‌اي مساجد و هيئات» امروز در شهر مقدس قم برگزار شد.

به گزارش رجانیوز به نقل از «عدالت طلب» در اين جلسه در تحلیلی مبنائی ریشه های فتنه اخیر بر مبنای ادبیات انقلاب تحلیل شد. مبتنی بر این تحلیل جامعه شناختی، ناتوانی و ضعف ادبیات کارشناسی تمدن مدرن در تحلیل جهت گیری انقلاب اسلامی، زمینه پذیرش تئوری های گذار به دموکراسی را در جریان اصلاحات فراهم آورده است.

بر این اساس نقد آینده نگری مدرن برای انقلاب اسلامی- که لایه هائی از آن در جریان موسوم به اعتدال هم وجود دارد- باید به عنوان اصلی ترین رویکرد تبیینی در دستور کار جریان انقلاب قرار گیرد.

در این جلسه تصمیماتی برای تولید محتوای متناسب با این رویکرد تبیینی در دستور کار شورای فعالیت شبکه‌ای مساجد و هیئات قرار گرفته است.

از دیگر مصوبات این جلسه ارائه اسناد پژوهشی دوره‌ي پنجم اندیشه ورزی برای عدالت و پیشرفت توأمان با موضوع بررسي "سرفصل هاي حاکم بر چشم‌اندازهاي جمهوري اسلامي" به جامعه است. شورای فعالیت شبکه‌ای مساجد و هیئات تا کنون با برگزاری چهار دوره جلسات اندیشه ورزی به بررسی نظام مفاهيم حاکم بر مفهوم پيشرفت و عدالت در وضعيت موجود، وضعيت مطلوب و دوران گذار پرداخته است.

لازم به ذکر است در هفته گذشته تحلیل مبنائی شورای فعالیت شبکه‌ای مساجد و هیئات در مورد فتنه‌های اخیر در قالب بیانیه‌ای خطاب به سران سه قوه منتشر گردید.