هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 2 اسفند 1396
ساعت 06:56
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 16 آذر 1396 ساعت 11:52 2017-12-7 11:52:34
شناسه خبر : 280798
نیروهای امنیتی اوکراین میخائیل ساکاشویلی رئیس جمهور سابق گرجستان را دستگیر کردند.
نیروهای امنیتی اوکراین میخائیل ساکاشویلی رئیس جمهور سابق گرجستان را دستگیر کردند.

به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، سرویس های امنیتی اوکراین روز سه شنبه میخائیل ساکاشویلی رئیس جمهور سابق گرجستان را پس از آنکه به بالای پشت بام آپارتمانش رفته بود، دستگیر کردند.

 

ساکاشویلی که فرماندار یکی از مناطق اوکراین بود، به خاطر اتهامات فساد مالی که علیه دولت کی یف مطرح کرده، به شدت با پترو پروشنکو رئیس جمهور اوکراین دچار اختلاف شده و مقام های اوکراین، پاسپورت وی را از اعتبار ساقط کرده اند.

 

ساکاشویلی در سخنانی از پشت بام آپارتمانش تاکید کرد: پروشنکو یک دزد است، پروشنکو خائن به مردم اوکراین است. من از همه مخالفان اوکراینی می خواهم تا به خیابان ها بریزند و این دزدان را از بین ببرند. من از اوکراینی ها می خواهم تا اجازه ندهند من ربوده شوم. من از اوکراینی ها می خواهم تا اجازه این قانون شکنی را ندهند.

 

سرویس امنیتی اوکراین اعلام کرده است که ساکاشویلی 49 ساله به اتهام کمک به سازمان های تبهکاری دستگیر شده است.

 

این در شرایطی است که ورودی آپارتمان ساکاشویلی توسط ده ها پلیس مسلح مسدود شده بود. بیش از صد نفر از حامیان ساکاشویلی نیز جلوی حرکت خودروی حامل رئیس جمهور سابق گرجستان را در یک حیابان گرفتند.

 

سرویس امنیتی اوکراین اعلام کرده است که ساکاشویلی در حضور وکیلش تفهیم اتهام شده و قرار است توسط بازپرسان، تحت بازجویی قرار گیرد.

 

همسر ساکاشویلی نیز با انتشار پستی در فیس بوک نوشت: امروز صبح در کی یف پایتخت اوکراین، همسرم توسط نظامیان دولتی از خانه اش به بیرون برده شد و با زور به یک خودرو منتقل شد که توسط صدها نفر از حامیانش، مسیر حرکت خودرو مسدود شد. زمان نشان خواهد داد که این اتفاقات به کجا منتهی خواهد شد.

 

دیمتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز در سخنانی نسبت به اتفاقات اوکراین واکنش نشان داد و گفت: ما بار دیگر از سوی کی یف و همین طور ساکاشویلی، شگفت زده شدیم.

 

وی در ادامه افزود: ما عادت نداریم تا به اظهارات افرادی که روی پشت بام هستند، پاسخ دهیم. 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x