هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 4 خرداد 1397
ساعت 03:24
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت 14:28 2017-12-4 14:28:12
شناسه خبر : 280748
علی عبدالله صالح در روزهای اخیر پروژه ی آمریکایی تفرقه افکنی بین یمنی ها را کلید زده بود و خواهان تظاهرات مردم یمن علیه انصارالله و گشایش صفحه‌ای جدید در روابط با کشورهای همسایه و دشمنان و مهاجمان به مردم یمن شدهو همین باعث درگیری های پراکنده در یمن گشته بود. خبرهایی ضد و نقیضی از منفجر شدن منزل دیکتاتور سابق یمن به گوش می رسید که با انتشار فیلم لحظه انفجار منزل علی عبدالله صالح در عفاش صنعا این خبر تایید شد.
علی عبدالله صالح در روزهای اخیر پروژه ی آمریکایی تفرقه افکنی بین یمنی ها را کلید زده بود و خواهان تظاهرات مردم یمن علیه انصارالله و گشایش صفحه‌ای جدید در روابط با کشورهای همسایه و دشمنان و مهاجمان به مردم یمن شدهو همین باعث درگیری های پراکنده در یمن گشته بود. خبرهایی ضد و نقیضی از منفجر شدن منزل دیکتاتور سابق یمن به گوش می رسید که با انتشار فیلم لحظه انفجار منزل علی عبدالله صالح در عفاش صنعا این خبر تایید شد.

گروه بین الملل - رجانیوز، طبق اعلام منابع محلی، علی عبدالله صالح به همراه عارف زوکا معاون وی و یاسرالعواضی دبیر کل حزب موتمر، در حال فرار با خودروی زرهی در اطراف صنعا کشته شده‌اند.

 

 

در حالی در روزهای اخیر خبر از درگیری های داخلی یمن رسانه ای شده بود که امروز شبکه های خبری مختلفی خبر از کشته شدن علی عبدالله صالح دادند. علی عبدالله صالح در روزهای اخیر پروژه ی آمریکایی تفرقه افکنی بین یمنی ها را کلید زده بود و خواهان تظاهرات مردم یمن علیه انصارالله و گشایش صفحه‌ای جدید در روابط با کشورهای همسایه و دشمنان و مهاجمان به مردم یمن شدهو همین باعث درگیری های پراکنده در یمن گشته بود.

 

خبرهایی ضد و نقیضی از منفجر شدن منزل دیکتاتور سابق یمن به گوش می رسید که با انتشار فیلم لحظه انفجار منزل علی عبدالله صالح در عفاش صنعا این خبر تایید شد.

 


منزل علی صالح.mp4 | دانلود فیلم 

 

با اینکه العربیه نیز این خبر را منتشر کرده بود بعد از دقایقی از خروجی خود حذف کرد، بعد از این موضوع خبرگزاری های نزدیک به سعودی خبر کشته شدن علی عبدالله صالح را تکذیب کردند اما سلیم المغلس از فرماندهان جنبش انصارالله کشته شدن علی عبدالله صالح را تایید کرد.خبرنگار العالم به نقل از منابع یمنی نیز تأکید کرد، علی عبدالله صالح هنگام فرار به سوی مأرب هدف قرار گرفت و کشته شد.

وزارت کشور یمن تا دقایقی دیگر بیانیه را درخصوص سرنوشت علی عبدالله صالح منتشر خواهد کرد.

 

ائتلاف عربستان با انتشار بیانیه فوری از شهروندان ساکن صنعا خواسته از پایگا‌های انصارالله تا ۵۰۰ متر فاصله بگیرند، احتمالا بمباران شدیدی در راه هست
 

 

المیادین نوشت: یک فرمانده ارتش یمن به نقل از منابع موثق اعلام کرد بیانیه وزارت کشور یمن تا لحظاتی دیگر خبر مرگ علی عبدالله صالح و یاسر العواضی دبیر کل حزب موتمر و زخمی شدن عارف الزوکا معاون وی را اعلام خواهد کرد.

 

عکس های کشته شدن وی در فضای مجازی پخش شد.

 

 

 

 

باوجود عکس های منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح شبکه خبری العربیه ارگان رسمی دربار سعودی از زنده بودن او و هدایت میادین نبرد توسط شخص وی علیه جنبش انصارالله یمن خبر می دهد. حتی فرزند دیکتاتور کشته شده نیز این خبر را تایید می کند تا نیروهای وابسته به آنها دچار تفرقه و یاس نشوند.

 

 

ویدئوی منتشر شده از جسد علی عبدالله صالح در اختیار مخاطبان قرار داده شده است.

 


علی عبدالله صالح.mp4 | دانلود فیلم 

 

بیانیه رسمی یمن قرائت شد.

 

 وزارت کشور دولت وحدت ملی صنعا در بیانیه‌ای کشته شدن علی عبدالله صالح را تایید و اعلام کرد رهبر خائنان کشته و فتنه تمام شده است.

 

 

وزارت کشور دولت قانونی و انقلابی یمن با صدور بیانیه‌ای از تثبیت کامل امنیت در پایتخت و پایان فتنه علی عبدالله صالح و مرگ وی خبر داد.
 
در ابتدای این بیانیه با اعلام تثبیت امنیت پایتخت آمده است: «وزارت کشور به صورت رسمی پایان فتنه خائنانه شبه‌نظامیان حامی هادی را اعلام می‌کند.»
 
در ادامه این بیانیه، هلاکت علی عبدالله صالح دیکتاتور پیشین و رهبر فتنه اخیر رسما تأیید شده است: «هم‌اکنون با تحکیم تسلط بر پایگاه‌های شبه نظامیان و تثبیت امنیت در سراسر پایتخت و حومه و استان‌های دیگر و همچنین با کشته شدن سرکرده فتنه‌گران خائن و شماری از عناصرش، فتنه به صورت رسمی پایان یافت.»
 
وزارت کشور علت برخورد قاطع با فتنه‌گران را صریحا بیان کرد: «آنان شماری از مردم را کشتند و راهها را بستند و آشوب برپا کردند و آرامش عمومی را بر هم زدند و به شکل آشکار و مستقیم با دشمن این ملت یعنی عربستان سعودی هم‌پیمان شدند و تلاش کردند که ورودی‌های شهر را همزمان با بمباران شدید هواپیماهای رژیم متجاوز آل سعود ببندند. این امر وزارت کشور را ملزم کرد که با سرعت عمل وارد شود و وضعیت را فیصله دهد.»
 
وزارت کشور در قسمت پایانی این بیانیه، فتنه اخیر را بزرگ‌ترین فتنه دولت انقلابی خواند: «ضمن اعلام شکست کامل فتنه باید بگوییم این بزرگ‌ترین فتنه‌ای بود که دشمنان اصلی یعنی آل سعود و آمریکا علیه ملت یمن ایجاد کردند؛ فتنه‌ای وحشیانه و ظالمانه از سنخ فتنه‌های داعش و…»
 
وزارت کشور همچنین از شورای عالی دولت انقلابی، حکومت نجات ملی، قبائل و ملت انقلابی و تمام نیروهای امنیتی و نظامی و بابت مبارزه با دشمن خارجی و فتنه داخلی قدردانی کرده است.
 
وزارت کشور یمن این اتفاق را «پیروزی» توصیف و در پایان بیانیه اعلام کرد: با این پیروزی تعیین‌کننده در سیر نبرد آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی وزارت کشور شاکر خداوند متعال است و از بزرگان و شورای عالی سیاسی و دولت نجات می و مردم یمن و قبائل و همه نیروهای ملی برای کمک به برقراری امنیت در کشور تشکر می‌کند…».


x