هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 آذر 1396 ساعت 16:27 2017-12-3 16:27:54
شناسه خبر : 280728
انصارالله یمن در خصوص این تکذیب ها گفت: امارات از خجالت و به دروغ اصابت موشک به تاسیسات هسته ای خود را تکذیب کرده اما مهم این است که پیام ما به آنها رسیده است!
انصارالله یمن در خصوص این تکذیب ها گفت: امارات از خجالت و به دروغ اصابت موشک به تاسیسات هسته ای خود را تکذیب کرده اما مهم این است که پیام ما به آنها رسیده است!
گروه بین الملل - رجانیوز، «پایتخت‌های دشمنان در تیررس موشک‌های بالستیک ما قرار دارند» این صحبت های یک ماه پیش سخنگوی انصارالله یمن بعد از حمله موشکی به فرودگاه ریاض است. این صحبت به وضوح نشان میداد که انصارالله اولتیماتومی به امارات داده تا دخالت ها ودشمنی های خود با ملت یمن را متوقف کند. امارات که به این هشدار اعتنایی نکرده بود امروز با صدای موشک یمنی ها در اصابت به پایگاه برق هسته ای خود در «راکه» به خود لرزید.
 
به گزارش رجانیوز، سال ها از شروع بیداری اسلامی و قیام مردم یمن می گذرد. انقلابی که صراحت شعارهای ضدصهیونیستی، ضدآمریکایی و ضدسعودی آن همه ی قدرت های منطقه ای و فرامنطقه ای تعریف شده در جبهه استکبار را به چالش کشید و در مقابل، موضع گیری های سخت گیرانه آنها را در پی داشت. وحدت قابل قبول مردم یمن و رهبری انصارالله از ابتدا ضامن بسیاری از پیروزی ها در ابتدای این بحران بود. 
 
در سه سال گذشته که تهاجم نظامی سعودی ها علیه مردم یمن و تحریم های همه جانبه جهانی بالا گرفته است تاکنون نتوانسته اند به خواست خود در به زانو در آوردن یمنی ها برسند، همین نشان از همدلی یمنی ها و رهبری قوی آنها دارد.
 
تحولات اخیر نشان می دهد این وحدت مردم و رهبری قدرتمند اکنون بعد از سال ها مقاومت مورد بغض و ترس جبهه ارتجاع و استکبار قرار گرفته است و آنها را به این نتیجه رسانده که باید از طریق تفرقه و استفاده از نیروهای نزدیک تر به سعودی همچون علی عبدالله صالح انصارالله را شکست بدهند.
 
پاسخ این دخالت های مستمر را انصارالله در میدان نظامی با قدرت نمایی خود به خوبی نشان داد و امروز بار دبگر تهدید خود نسبت به دخالت کشورهای بیگانه را عملی کرد و برای اولین بار از موشک بالدار از نوع کروز استفاده کرد. در این عملیات، موشک یمن با طی مسافت 1200 کیلومتری پایگاه هسته ای امارات متحده عربی در «راکه» را هدف قرار داد.
 
این تاسیسات در منطقه غربی این کشور و در سواحل خلیج فارس واقع است و در ۵۳ کیلومتری جنوب غربی شهر الرویس قرار دارد. این تاسیسات که توسط کشور کره در حال ساخت است، قرار بود تا سال ۲۰۲۰ شامل چهار نیروگاه برق هسته‌ای باشد. گفتنی است یکی از فازهای آن بهره برداری شده و در حال فعالیت بوده است. 
 
در همین خصوص یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در مصاحبه با العالم گفت:
موشکی که امروز به تاسیسات اتمی ابوظبی شلیک شده است، پاسخ به تلاش امارات برای ایجاد فتنه و هدف قرار دادن جبهه داخلی یمن است.
 
«ضیف الله الشامی» عضو شورای عالی سیاسی یمن گفت:
ما اعلام کرده بودیم که نیروهای یمنی موشک‎هایی در اختیار دارند که با آنها می توانند همه پایتخت‎های کشورهای متخاصم را هدف قرار دادند.
 
وی گفت: موشکی که به سمت ابوظبی شلیک شده است، نشان می دهد که تهدیدات و فشارهای دشمن علیه ملت یمن بی فایده است.
 
عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که شلیک موشک بالدار کروز به این معناست که ما می‎دانیم چه کسانی در صنعاء توطئه کرده‏‌اند.
 
گفتنی در هفته گذشته حملات نیروهای ائتلاف علیه انصارالله شدت گرفته بود.
 
یک ماه قبل نیز انصارالله یمن با پرتاب موشک اسکاد دور‌برد ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به فرودگاه بین‌المللی پایتخت عربستان قدرت خود در حوزه موشکی را نشان داده بود. 
 
نکته جالب اینکه در هر دو حمله موشکی متحدین آمریکا به شدت شکه شده و اصابت چنین موشک هایی را تکذیب کردند!
 
در اصابت موشک به فرودگاه عربستان، دولت این کشور ادعا کرد موشک را با سامانه های ضدموشکی خود قبل از اصابت به محل ساقط کرده اما مقامات این فرودگاه بین المللی اعتراف کردند که فرودگاه مورد اصابت این موشک قرار گرفته است. امارات نیز همین شیوه انکار را در پیش گرفت. به نظر می رسد اینبار نیز تکذیب کردن این خبر در این راستاست که سرمایه گذاری خارجی و شاخص های اقتصادی وهمچنین هیمنه پوشالی نظامی این کشورها حفظ شود.
 
انصارالله یمن در خصوص این تکذیب ها گفت:
امارات از خجالت و به دروغ اصابت موشک به تاسیسات هسته ای خود را تکذیب کرده اما مهم این است که پیام ما به آنها رسیده است!
 
«محمد البخیتی» عضو شورای سیاسی انصارالله ضمن پاسخ قدرتمند به تکذیب های اماراتی ها در گفت‌وگو با «المیادین» اعلام کرد: شلیک موشک به امارات در راستای «دفاع از خود» بوده است.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x