هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 20 آذر 1396
ساعت 14:42
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 آذر 1396 ساعت 11:43 2017-12-3 11:43:18
شناسه خبر : 280720
مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر از برگزاری سومین کنگره فصلی شعر کوتاه با موضوع شعر فاطمی خبر داد.
به گزارش رجانیوز؛ «یوسف رحیمی»، با اعلام این خبر گفت: این کنگره به صورت مجازی و در دو قالب دوبیتی و رباعی برگزار می‌شود. فصل سوم این کنگره به شعر فاطمی می‌پردازد و شاعران گرامی می‌توانند آثار خود را با موضوعات «خطبه فدکیه حضرت فاطمه(علیهاالسلام)»، «حماسه فاطمی در دفاع از امامت و ولایت»، «مدح و مرثیه فاطمی (با نگاه شکوهمند به مرثیه)»، «سیره و سبک زندگی فاطمی» ارسال نمایند.
 
وی درباره تداوم فصل به فصل این کنگره یادآور شد: پیوستگی این کنگره در فصل‌های مختلف سال، سبب حفظ همراهی و گسترش مخاطبان کنگره می‌شود، به طوری که تعداد شرکت‌کنندگان فصل دوم دوبرابر شرکت‌کنندگان فصل اول این کنگره بود.
 
رحیمی با اشاره به جایگاه و کارکرد شعر کوتاه گفت: امروزه از شعر کوتاه استقبال خیلی خوبی می‌شود و از سوی دیگر، شعر کوتاه می‌تواند قدمی برای شکوفایی استعدادهای شاعران باشد، چه بسا شاعری از عهده سرودن یک غزل یا قصیده یک‌دست و روان در ابتدای راه برنیاید ولی بتواند یک رباعی یا دوبیتی تاثیرگذار بسراید. در واقع یکی از اهداف برگزاری این کنگره‌ها استعدادیابی شاعران جوان است.
 
 
مسئول دفتر شعر جامعه ایمانی مشعر درباره ویژگی‌ها و شرایط آثار نیز نکاتی را یادآور شد. از جمله این‌که آثاری که قبلا منتشر شده و یا در سایر کنگره‌ها برگزیده شده باشند، به مرحله داوری نهایی راه نخواهند یافت. همچنین تنها آثاری که به زبان معیار سروده شده باشند، مورد بررسی قرار می‌گیرند و آثاری که به زبان محاوره باشند قابل پذیرش نیستند.
 
وی درباره نحوه ارسال آثار و آخرین مهلت ارسال افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند آثارشان را تا پنج‌شنبه ۳۰ آذرماه در ربات تلگرام کنگره فصلی به نشانی https://t.me/Shereheyat_bot ثبت کنند. ضمن اینکه طبق روال کنگره‌های مجازی، مهلت دریافت آثار قابل تمدید نیست.
رحیمی در پایان اشاره کرد: در این کنگره حداکثر از ۴۰ اثر برتر (هر اثر دو میلیون ریال) تقدیر خواهد شد.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x