هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 آذر 1396 ساعت 10:16 2017-12-3 10:16:23
شناسه خبر : 280701
تشکل‌های دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در نامه‌ای به وزیر علوم درباره برگزاری مراسم روز دانشجو در این دانشگاه گلایه و انتقاد کردند.
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس؛ جامعه اسلامى دانشجویان، بسیج دانشجویى، مجمع دانشجویان عدالتخواه، کانون کفا و کانون خط امام(ره) دانشگاه سیستان و بلوچستان و انجمن اسلامى 58 دانشگاه سیستان و بلوچستان در نامه به وزیر علوم نسبت به برگزاری مراسم روز دانشجو در این دانشگاه انتقاد کردند.
 
در متن این نامه خطاب به منصور غلامی وزیر علوم آمده است: برنامه بزرگداشت روز دانشجو با حضور ریاست جمهور در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد، نخست به سبب انتخاب این استان مرزی و دور افتاده از مرکز برای برگزاری این مراسم مراتب تشکر خود را به شما و رئیس محترم جمهور اعلام می ‌داریم و امیدواریم که این انتخاب، سرآغازی بر اتمام مرکزگرایی افراطی دولت یازدهم باشد که در سال‌های گذشته جز افزایش فاصله طبقاتی در کشور هیچ حاصلی در پی نداشته است.
 
تشکل‌های دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان اعلام کردند: جنابعالی استحضار دارید که از زمان تبلیغات انتخاباتی سال 92، شعار آزادی بیان و امنیتی نبودن دانشگاه‌ها همواره به عنوان یکی از مطالبات اصلی رئیس جمهور در سطح جامعه مطرح شده و بسیاری از دانشجویان را به همراهی تشویق کرد. وی همچنین در گفتگوی تلویزیونی خویش با مردم، از زنده شدن مراسم روز دانشجو پس از روی کار آمدن دولت یازدهم سخن گفت. مجموع این سخنان و شعارها جای هیچ شبهه‌ای برای دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان باقی نگذاشته بود که می‌توانند سخنان و انتقادات خویش را در مراسم روز دانشجو خطاب به وی مطرح کرده و مطالبات به حق خود را از وی مطالبه کنند.
 
در این نامه آمده است: متأسفانه علیرغم انتظارات دانشجویان از چند روز گذشته شاهدیم که علیرغم سر دادن شعار مخالفت با امنیتی کردن دانشگاه ها از سوی رئیس جمهور، تیم‌های وابسته به وی به حصارکشی در دانشگاه پرداخته و در اقدامی سخیف حتی برای دانشجویان نمازگزار نیز محدودیت‌هایی ایجاد کرده و مأموران امنیتی، دانشگاه را به محاصره خویش درآورده اند به گونه ای که انگار دانشگاه با پادگان عوض شده است. علاوه بر این، حضور دانشجویان در مراسم بزرگداشت روز دانشجو محدود شده و بنابر آمار منتشر شده قرار است تنها 200 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان در این مراسم شرکت کنند که این تعداد معادل 20 درصد از ظرفیت تالار فردوسی دانشگاه سیستان و بلوچستان است و آنچنان که از قرائن موجود بر می آید قرار است 80 درصد باقیمانده توسط مسئولان و کف زنان جناب رئیس جمهور پر شود.
 
تشکل‌های دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان عنوان کردند: مهم ترین نکته ای که باید بدان اشاره کرد عدم اجازه به تشکل‌های دانشگاه سیستان و بلوچستان جهت ایراد سخن و پیگیری مطالبات خود از رئیس جمهور است. این اقدام عجیب در حالی صورت می گیرد که این دانشگاه دارای 5 تشکل فعال است که تنها به یکی از آنها که البته تشکل دولت ساخته انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) است اجازه صحبت داده شده است. عجیب آنجاست که حتی اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی نیز بر خلاف سنوات گذشته هیچ مجالی برای بیان نظرات خود ندارند.
 
در این نامه عنوان شد: لذا ما تشکل‌ها و کانون‌های انقلابی دانشگاه سیستان و بلوچستان جنابعالی را مسئول مستقیم این اهانت بزرگ به ساحت دانشگاه و دانشجو دانسته و به شما پیشنهاد می‌دهیم با اصلاح روند اتخاذ شده لااقل برای این وزارتخانه آبرویی باقی بگذارید که در غیر این صورت ننگ خفه کردن صدای دانشجو تا ابد بر جنابعالی، وزارتخانه متبوع و رئیس دولت باقی خواهد ماند و دیگر هر چه شعار آزادی خواهی و استقلال دانشگاه سردهید به لطیفه‌ای مضحک شبیه خواهد شد.


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x