هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 30 مهر 1397
ساعت 18:57
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 12 آذر 1396 ساعت 09:53 2017-12-3 09:53:55
شناسه خبر : 280692
تشکل‌های دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در بیانیه‌ای اعلام کردند: نحوه برگزاری جلسه فرمایشی روحانی در دانشگاه سیستان و بلوچستان را اهانت به بیش از ۴ میلیون دانشجو می‌دانیم.
به گزارش رجانیوز خبرگزاری دانشجو، تشکل‌های دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان در بیانیه‌ای اعلام کردند: نحوه برگزاری جلسه فرمایشی حجت الاسلام روحانی در دانشگاه سیستان و بلوچستان را اهانت به بیش از ۴ میلیون دانشجو می دانیم.
 
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است: 
 
شصت و چهار سال از روزی که سه دانشجوی استکبارستیز دانشگاه تهران فریاد‌ها و مطالباتشان را با خون خویش امضا کردند، می‌گذرد و شانزدهم آذر امسال نیز به سان همه سال‌های گذشته، قرار است یاد و نامشان در دانشگاه‌های مینهمان گرامی داشته شود. 
 
بی شک مهم‌ترین برنامه‌ای که در سال‌های اخیر به مناسبت گرامیداشت روز دانشجو در کشور برگزار شده است، جلسه دانشجویان با رئیس قوه مجریه کشور بوده است که خاطرات تلخ و شیرین آن از ذهن‌ها پاک نخواهد شد.
 
امروز، اما قرار است این مراسم با حضور رئیس جمهور در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شود؛ اقدامی که در ابتدا موجی از تحسین را به جهت توجه به نقاط دور افتاده از مرکز برانگیخت؛ اما حیف و صد حیف که برنامه ریزان دولتی اجازه ندادند این ستایش‌ها دوامی داشته باشد و با تصمیمات اشتباه و بعضا امنیتی خود موجی از اعتراضات را به وجود آوردند.
 
متأسفانه در چند روز اخیر شاهدیم که گویی فضای دانشگاه سیستان و بلوچستان با پادگان اشتباه گرفته شده است و مأموران امنیتی دانشگاه را احاطه کرده اند. دانشگاهی که باید سمبل آزادی و گفتگو باشد، امروز به مجموعه‌ای از داربست‌ها و حصارهایی تبدیل شده است که سعی دارند میان نسل آینده انقلاب با فردی که قرار بود نوکر ملت باشد، فاصله انداخته و با برگزاری مراسمی فرمایشی صدای دانشجویان را خفه کنند تا مبادا انتقادشان خاطر شریف جناب رئیس را مکدر سازد.
 
اختصاص سهم ۲۰ درصدی از تالار محل برگزاری مراسم به دانشجویان، آن هم به صورتی گزینش شده و احتمالا حضور ۸۰ درصدی متملقان و کف زنان جناب رئیس در مراسم روز دانشجو، از مواردی است که بی شک در حافظه تاریخ خواهد ماند و دروغگویانی که به گزاف سخن از حقوق دانشجویان می‌رانند را رسوا خواهد کرد. 
 
متأسفانه شاهدیم که دولت محترم به این مقدار بسنده نکرده است و از میان ۵ تشکل دانشجویی فعال این دانشگاه، فقط به یک تشکل و آن هم تشکلی دولت ساخته، تریبون داده است و حتی اتحادیه‌های بزرگ دانشجویی نیز از داشتن تریبون محروم شده اند.
 
این رفتار تمامیت خواهانه دولت در کنار شعارهای زیبایی که از جانب مسئولان صادر می‌شود، به تنهایی می‌تواند بیانگر تضاد در رفتار و گفتار مسئولان در سایر امور نیز باشد و حال بهتر می‌توان علت ناامیدی روزافزون مردم از مسئولین را فهم کرد. 
 
چنین به نظر می‌رسد که حال که انتخابات تمام شده است و خیال جناب روحانی راحت شده است دیگر به دانشجویان نیازی ندارند و در پی آنند که با برگزاری مراسمی فرمایشی به خودگویی و خودخندی پرداخته و اندکی از تألمات روحی حاصل از نارضایتی مردم از عملکرد خود را بکاهند، اما غافل از آنند که دانشگاه زنده و پویا هیچگاه تسلیم صاحبان قدرت نشده و با مطالبه‌ای فراگیر رسالت خود را در بیداری جامعه به انجام خواهد رسانید و آنگاه است که آه صاحبان انقلاب دامان مسئولین بی کفایت را خواهد گرفت و آتشی در خرمن آنان به راه خواهد انداخت که تا پیش از این تجربه نکرده اند.
 
ما تشکل‌ها و کانون‌های انقلابی دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن اعلام انزجار از هتاکان به ساحت دانشگاه و دانشجو صراحتا اعلام می‌داریم که نحوه برگزاری جلسه فرمایشی حجت الاسلام روحانی در دانشگاه سیستان و بلوچستان را اهانت به بیش از ۴ میلیون دانشجو و مصداق بستن دهان منتقدان دانسته و در اعتراض به تحریم دانشجویان از سوی جناب روحانی، ما نیز ایشان و جلسه‌ی فرمایشی ایشان را تحریم کرده و در آن حضور نخواهیم یافت.
 
در پایان ضمن توصیه به جناب روحانی و دولت مستقر در اصلاح روند موجود به هر آنکس که در پی خاموش کردن دانشگاه و دانشجوست، سرنوشت مستبدان و دیکتاتورهای عالم را یادآوری کرده و آنان را به عبرت از سرنوشت آنان توصیه می‌کنیم که عبرت گرفتن از آن صاحبان بصیرت است.
 
تشکل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان
تشکل انجمن اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان
جامعه اسلامی دانشگاه آزاد زاهدان
جامعه اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان
انجمن اسلامی دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان
کانون کفادانشگاه سیستان و بلوچستان 
کانون خط امام دانشگاه 
جامعه اسلامی دانشگاه زابل
انجمن اسلامی دانشگاه زابل
انجمن اسلامی دانشگاه علوم دریایی چابهار


x