هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1397
ساعت 18:44
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 آذر 1396 ساعت 19:01 2017-12-2 19:01:58
شناسه خبر : 280665
این روند که قبل از بررسی و تحقیق به مرجع تقلید شیعه حمله برده شود و حتی در قبال دروغ بستن به شخصی که میلیون ها نفر مقلد او هستند از مجلس تا قوه قضائیه در سکوت به سر ببرند پیش از آنکه جفا به شخص آیت‌الله مکارم شیرازی باشد، ظلم آشکار به شریعت است. بلندگوی بدخواهان شدن و تکرار اتهام  بی اساس علیه مرجعیت شیعه قطعا مصداق وظایف نمایندگی یک فرد نمیباشد
این روند که قبل از بررسی و تحقیق به مرجع تقلید شیعه حمله برده شود و حتی در قبال دروغ بستن به شخصی که میلیون ها نفر مقلد او هستند از مجلس تا قوه قضائیه در سکوت به سر ببرند پیش از آنکه جفا به شخص آیت‌الله مکارم شیرازی باشد، ظلم آشکار به شریعت است. بلندگوی بدخواهان شدن و تکرار اتهام بی اساس علیه مرجعیت شیعه قطعا مصداق وظایف نمایندگی یک فرد نمیباشد
گروه سیاسی- رجانیوز: آیت الله‌ مکارم‌شیرازی از مراجع تقلید هفته گذشته از پرداختن دولت به کارهای غیرضرروی انتقاد کرد و در تذکری که در درس خارج خود مطرح کرده بود تاکید داشت که مشکل مردم مسائل معیشتی و اقتصاد است و دولت نباید در تشخیص مشکلات به بیراهه رود.
 
 
در ادامه ایشان در بخشی دیگری از صحبت هایشان ابراز داشت:  مشکل مردم گرانی و عملکرد بانک ها است که مردم را بیچاره کردند، مشکل مردم بناهای فرسوده موجود در سراسر کشور است که وقتی زلزله می شود خسارات  و تلفات بسیاری را به بار می آورد.
 
 
انتقادات این مرجع تقلید بی پاسخ نماند و جریان همسو با دولت به اتهام پراکنی علیه مرجعیت شیعه پرداختند. برهمین اساس محمودصادقی که پیش از این از او به به خاطر هشت فقره شکایت خصوصی و سه فقره اعلام جرم «قانون‌گذار قانون شکن » یاد میشد به عنوان آغاز گر حملات دربرابر انتقادات شناخته شد.
 
او در توئیتی بلافاصله پس از انتشار خبر نوشت: خوب است جناب ایشان درباره بدهی های کلان معوق جناب مدلل به بانک سرمایه هم توضیح بدهند.
 
در واقع یک نماینده مجلس که می تواند از سازوکارهای استعلامی بهره ببرد تا به صدق یک شایعه پی ببرد حداقل به تکذیبی که دفتر ایشان در تاریخ شانزدهم مرداد سال جاری در پاسخ به شایعه پراکنی یک شبکه معاند منتشر کرده بود هم بی توجه بوده است:
 
 
یک تذکر لازم
مکرر از معظم له شنیده ایم که هرگز نامبرده را ندیده و نمی شناسم و هیچگونه رابطه ای با ما نداشته و ندارد.
 
اخیرا دوباره داستان دروغین رابطه دامادی تاجر به نام مدلّل با حضرت ایت الله العظمی مکارم شیرازی(دامت برکاته) در بعضی از سایت ها آمده است!
مکرر از معظم له شنیده ایم که هرگز نامبرده را ندیده و نمی شناسم و هیچگونه رابطه ای با ما نداشته و ندارد. اما آنها که نه ایمان دارند و نه وجدان، از تکرار دروغ های خود ابا ندارند.
سپس در ادامه، اضافه کرده اند که کار این افراد، مانند وهابیت است که بارها با دلایل مختلف اثبات کرده ایم که شیعه قائل به تحریف نبوده و نیست و در کتب تفسیری و علوم اصول و ...  همه این دلائل را آورده ایم، اما همه این دلائل را می شنوند و دوباره می گویند که چرا شیعه قائل به تحریف است!{لینک}
 
 
پرسشی که مطرح است این است بیان مطلب خلاف واقع که از تکذیب آن چهار ماه میگذرد توسط جناب صادقی با چه هدفی مطرح شده است؟ 
 
 
تکذیب اما بدون عذرخواهی!
عضو فراکسیون امید مجلس خلاف گویی خود درباره آیت الله مکارم شیرازی را امروز و پس از 48 ساعت بدون عذرخواهی تکذیب کرد. او در توئیت خود نوشته است:
 
لازم به ذکر است یکی از بدهکاران عمده بانک سرمایه آقای سامان مدلل است؛ بنابر اطلاعات اولیه تصور بر این بود که این فرد دارای رابطه‌کاری با آیت الله مکارم شیرازی دارد. اما با تحقیقات بعدی و نیز توضیح فرزند ایشان محرز شد نامبرده هیچگونه رابطه مالی یا نسبتی با ایشان ندارد.
 
 
این روند که قبل از بررسی و تحقیق به مرجع تقلید شیعیان حمله برده شود و حتی در قبال دروغ بستن به شخصی که میلیون ها نفر مقلد او هستند از مجلس تا قوه قضائیه در سکوت به سر ببرند پیش از آنکه جفا به شخص آیت‌الله مکارم شیرازی باشد، ظلم آشکار به شریعت است. بلندگوی بدخواهان شدن و تکرار اتهام  بی اساس علیه مرجعیت شیعه قطعا مصداق وظایف نمایندگی یک فرد نمیباشد و معلوم نیست که بیان دروغ از زبان یک نماینده چه آثار مخربی بر جای میگذارد که حتی با تکذیب آن نیز برطرف نمیشود. آیا کسی که بدون سند در جایگاه نمایندگی مردم این گونه با آبروی مرجعیت بازی میکند اصلا صلاحیت نمایندگی مردم در یک مجلس اسلامی را داراست؟


دیدگاه کاربران

متاسفانه بعضی ها به تهمتهای بزرگ نسبت به نظام و مراجع اقدام می کنند و اما با توجه به عدم برخورد مقتضی با ایشان، آنها باز به تکرار این رویه پر هزینه و خطرناک ادامه می دهند؟
واقعا چه کسی مسئول است است؟
فقط تاسف و تاسف.

اگر آقای صادقی مردانگی داشت، اولاً بدون سند به کسی (اون هم مرجه تقلید مردم) تهمت نمی زد و دوماً در همین توئیت که اشتباه خود را اعلام کرده، حداقل یک عذرخواهی از جناب آقای مکارم می کرد.
خیلی کارش عجیب بود و از یک نماینده مجلس!!! بعید بود این کار.

این جاست که باید فرموده حضرت امام حسین(علیه السلام)‌ را برای برخی تکرار کرد که اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید

مدعی العموم باید وارد قضیه اتهام های آقای صادقی شود ایشان قبلاً هم به افرادی تهمت زده و پس از مدتی پس گرفته ، اگر در این خصوص فکری نشود معلوم نیست این آقا تا کی میخواهد به دیگران اتهام بزند بالاخره باید جلوی شرارت های آقای صادقی گرفته شود...
x