هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1397
ساعت 18:49
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 آذر 1396 ساعت 09:47 2017-12-2 09:47:17
شناسه خبر : 280621
سخنگوی وزارت دفاع عراق فاش کرد، دستگاه اطلاعات عراق به داده‌هایی دست یافته که حاکی از آن هستند، ابو بکر بغدادی، رهبر گروه تروریستی داعش هنوز زنده و در نزدیکی مرزهای مشترک عراق و سوریه مخفی شده است.
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، ژنرال یحیی رسول، سخنگوی وزارت دفاع عراق در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی فاکس نیوز اظهار داشت: ما اطلاعات بسیاری داریم که حاکی از آن است ابو بکر بغدادی زنده و در حال حاضر در بیابان‌های بین مرزهای عراق و سوریه در رفت و آمد است و هنوز گروهک‌های داعش در این مناطق بیابانی حضور دارند.
 
رسول فاش کرد، این اطلاعات به صورت دقیقتر تایید می‌کنند که بغدادی در منطقه‌ای در حد فاصل شهر مرزی القائم در استان الانبار عراق و شهر البوکمال سوریه مخفی شده است.
 
سخنگوی وزارت دفاع عراق به تعداد دقیق تروریست‌هایی که همچنان در منطقه حضور دارند، اشاره‌ای نکرد و تنها آنها را ده‌ها تن اعلام و تاکید کرد که بغدادی یکی از آنهاست.
 
وی افزود: این تروریست‌ها مانند موش در مخفیگاه‌هایی در زیر زمین زندگی می‌کنند و برخی نیز در لباس کشاورزان یا زنان فرار می‌کنند.
 
یکی از رهبران نیروهای حشد شعبی پیشتر گفته بود، بغدادی به همراه نیروهای آمریکایی است و آنها او را نخواهند کشت مگر اینکه برای هدفی مجبور به این کار شوند و یا اینکه دیگر برای آنها فایده‌ای نداشته باشد، به هر حال عملیات قتل بغدادی به شکل نمایش‌های هالیوودی و با کارگردانی عالی انجام خواهد شد تا جهان روایت آمریکایی ماجرا را باور کند.
 
وی افزوده بود: جهان در این مورد اتفاق نظر دارد که همه گروه‌های افراطی که در دهه‌های گذشته شکل گرفته و داعیه اسلام داشتند، وزارت اطلاعات آمریکا در ایجاد آنها نقش سازنده‌ و مهمی داشته و متاسفانه این گروه‌ها از حمایت‌های مالی برخی کشورهای عربی برخوردار هستند.
 
این رهبر حشد شعبی در ادامه گفته بود: داعش برای آمریکا بهانه بازگشت به عراق تحت عنوان مبارزه با تروریسم را فراهم کرد، آمریکا امیدوار بود دستاوردهای بیشتری داشته باشد اما فتوای مرجعیت دینی عراق برای تشکیل حشد شعبی معادلات در میادین نبرد را تغییر داده و با خون شهدا نقشه بزرگ آمریکایی‌ها در هم شکست.


کلیدواژه ها »
x